Jump to content

M: Twingo 1.5 dCi zamjena


Black.Tip

Recommended Posts

Vlasnik sam godinu i pol, imao sam jedan već kvar kada su rikle dizne, uložio sam u auto više no što sam trebao. Zbog novonastale situacije s COVID-19 i relativno kratkih relacija na kojima se vozim zbog nemogućnosti odlaska dalje uslijed ograničenja kretanja obiteljski više nemamo potrebu da drugi auto bude mali dizelaš. U potrazi sam za malo većim autom za svoje gabarite kao što je Clio ili Megane, no u obzir dolaze i druge marke auta. Ako netko možda ima u vidu da bi se htio mjenjati za manjeg novijeg dizelaša a ima za ponuditi nešto iznad 2006. godine sa 5 vrata no nije uvjet, do 150 000 km, jače od 100 konja do nekih 3700 eura vrijednosti i doplatu neka se javi na PM. 

Ukratko: 09.11.2019. ugrađene reparirane originalne dizne iz mog motora sa garancijom godinu dana, servis je odradio Bosch servis Tržok na Logorištu kod Karlovca. Uz reparaciju dizni na 166700 km je izmjenjeno ulje u motoru Elf 5W-30, filter ulja, goriva, zraka i kabine. Prethodno tome su reparirana prednja kočiona kliješta i izmjenjena je kočiona tekućina.

Na registraciji u 1. mjesecu su mjenjani seleni i šerafi prednje balans štange.

Auto ima sitnijih kozmetičkih oštećenja od parkinga i nekoliko piknjica od kamenčića po haubi. Ogrebotine se sve daju riješiti poliranjem i auto će biti poliran prvom prilikom samo da se situacija smiri da mogu dalje od mjesta prebivališta.

Unutrašnjost auta je dobro očuvana, na armaturi i vratima s donje strane postoji nekoliko sitnijih ogrebotina na plastici. Trebalo bi napraviti kemijsko čišćenje unutrašnjosti, no to nisam u mogućnosti jer mi je najbliže mjesto mjestu prebivališta zatvoreno, a ovako nekome na crno ne mislim ostavljati auto.

Uz auto dajem za rezervu set kvačila + glavni cilindar kvačila, dva rezervna kotača s nevoženim ljetnim gumama, originalne opruge i amortizere.

IMG_20190316_175147.jpg

5 minutes ago, Black.Tip said:

Vlasnik sam godinu i pol, imao sam jedan već kvar kada su rikle dizne, uložio sam u auto više no što sam trebao. Zbog novonastale situacije s COVID-19 i relativno kratkih relacija na kojima se vozim zbog nemogućnosti odlaska dalje uslijed ograničenja kretanja obiteljski više nemamo potrebu da drugi auto bude mali dizelaš. U potrazi sam za malo većim autom za svoje gabarite kao što je Clio ili Megane, no u obzir dolaze i druge marke auta. Ako netko možda ima u vidu da bi se htio mjenjati za manjeg novijeg dizelaša a ima za ponuditi nešto iznad 2006. godine sa 5 vrata no nije uvjet, do 150 000 km, jače od 100 konja do nekih 3700 eura vrijednosti i doplatu neka se javi na PM. 

Ukratko: 09.11.2019. ugrađene reparirane originalne dizne iz mog motora sa garancijom godinu dana, servis je odradio Bosch servis Tržok na Logorištu kod Karlovca. Uz reparaciju dizni na 166700 km je izmjenjeno ulje u motoru Elf 5W-30, filter ulja, goriva, zraka i kabine. Prethodno tome su reparirana prednja kočiona kliješta i izmjenjena je kočiona tekućina.

Na registraciji u 1. mjesecu su mjenjani seleni i šerafi prednje balans štange.

Auto ima sitnijih kozmetičkih oštećenja od parkinga i nekoliko piknjica od kamenčića po haubi. Ogrebotine se sve daju riješiti poliranjem i auto će biti poliran prvom prilikom samo da se situacija smiri da mogu dalje od mjesta prebivališta.

Unutrašnjost auta je dobro očuvana, na armaturi i vratima s donje strane postoji nekoliko sitnijih ogrebotina na plastici. Trebalo bi napraviti kemijsko čišćenje unutrašnjosti, no to nisam u mogućnosti jer mi je najbliže mjesto mjestu prebivališta zatvoreno, a ovako nekome na crno ne mislim ostavljati auto.

Uz auto dajem za rezervu set kvačila + glavni cilindar kvačila, dva rezervna kotača s nevoženim ljetnim gumama, originalne opruge i amortizere.

IMG_20190316_175147.jpg

Zaboravio sam navesti da uz auto dajem od Twinga RS redizajna krovni spojler, potrebno ga je polakirati i ugraditi.

Link to comment
Share on other sites

On 11. 04. 2020. at 9:05, Black.Tip said:

Zaboravio sam navesti da uz auto dajem od Twinga RS redizajna krovni spojler, potrebno ga je polakirati i ugraditi.

Prodaješ samo spojler? Auto već imam.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, grof Oblomov said:

Prodaješ samo spojler? Auto već imam.

Dalo bi se dogovoriti. PM

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Update: u međuvremenu sam pronašao auto koji me interesira te bi Twingo mogao prodati. Od objave oglasa dodatno sam na autu izmjenio zadnje ležajeve kotača i selene mosta, na autu je napravljen špur. Auto je trenutno na 177000 km. Nisam 100% siguran no mislim da su pakne u bubnjevima za zamjenu, nekada se jedna malo čuje. Spojler još nisam ugradio, to mi predstavlja samo trošak i oduzima vrijeme. Stavljene su nove Japan Racing felge i njih nisam spreman prodati jer sam keširao skoro 4500 kuna za njih + još 2000 za gume. Dala bi se dogovoriti kombinacija da dam gume uz auto pošto one dimenzijom ne odgovaraju, a prešle su možda 1000 km od ugradnje. Na poklon uz auto dodatno dajem i distance, 2x 5mm i 2x 10mm.

Cijena 32000 kuna bez guma, mislim da je to OK, no da se malo pregovarati ljudi smo. Za više upita u vezi auta, probu, o tome što je na autu rađeno i mjenjano molim u PM.

IMG_20200524_155210.jpg

20200505_094757.jpg

20200504_173012.jpg

Edited by Black.Tip
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Aktivno u prodaji bez zamjena dok se ne proda auto koji me zanima. U međuvremenu pred tehnički rađeno sljedeće: Brembo bušeni diskovi + EBC Yellowstuff pločice, pleteni čelični lajtunzi naprijed i iza, garnitura u tromblama sa cilindrima, glavni kočioni cilindar, sajle od ručne... Eibach Pro kit crne opruge nove umjesto TA Technix crvenih... ugrađen spojler od RS-a. Alu felge prodane. Tehnički obavljen 04.01.2021. Trenutno 187xxx km. Cijena 30000 kn. Auto bez ulaganja.

 

IMG_20201101_120636.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

29000 kn, posljednja cijena dok se ne proda Laguna u salonu. 

Link to comment
Share on other sites

On 09. 06. 2020. at 21:48, Black.Tip said:

IMG_20200524_155210.jpg

20200505_094757.jpg

20200504_173012.jpg

Ove felge mu baš dobro stoje. Još da su mu stakla zatamnjena bio bi bas top. :)

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, MP3 said:

Ove felge mu baš dobro stoje. Još da su mu stakla zatamnjena bio bi bas top. :)

Zatamnjena su ali ne full tamno

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

27000 kuna je najniža cijena po kojoj mogu trenutno ponuditi auto ukoliko netko želi, traži, kupuje. Mali disclamer za one koji se pitaju zašto je oglas star godinu dana: u auto sam uložio silne novce sebi iz gušta i iz vlastite sigurnosti (pod time prvo mislim na kočnice, ovjes, itd) te ono što sam tražio kao drugi auto u zamjenu nisam mogao naći. Obiteljska potreba/put na posao 5 ili 6 dana u tjednu a ostao sam samo na Twingu i nisam bio u poziciji obilaziti, cjenkati se i tražiti drugi auto. Neću imenovati, ali molim par ljudi s foruma koji su me kontaktirali na privatne poruke sa ponudama u stilu auto ti vrijedi 3000 eura, ali pošto forum, kolega, ovo ono nudim ti 3100 da mi se ne obraćaju i da zaobiđu oglas, komentare, privatne poruke u širokom luku. 

Što se tiče stanja auta, sve uredno, 190 000 km okruglo. Vozim ga svaki dan, skrivenih ulaganja nema, pregled mogući po dogovoru, probna vožnja također. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.