Jump to content

Detailing, što i kako


Optimista

Recommended Posts

Danas listao novi prospekt od Lidla i naiđem na stvarno dobre stvarčice a jedna od njih je i ovaj uređaj za poliranje

Screenshot_20200503-192756_Chrome.thumb.jpg.678c4e18d82c63bd83e77e6cf0de68c8.jpg

kako vam se čini? Se isplati uzeti?

Link to comment
Share on other sites

za spaliti lak odlicna.... 😬

Link to comment
Share on other sites

Imam doma takvu polirku od 250W i guši se pod svojom težinom, kakva je tek ova od 120W?

Link to comment
Share on other sites

To i nije polirka nego nesto za lakse utrljavanje npr voska.

Forea OCD ima Krausove polirke za 1500-1800kn. I to je ok!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@ibirkic naišao sam na taj proizvod i zainteresirao me skroz, vjr ću naručit. 

Po izgledu i ponašanju su slični bili, ali sve do sad dok nisi napisao da su identični nije mi ni palo na pamet da pretražim na netu, i zaista, isti vrag samo drukčije ime.  Ne znam zašto..

Link to comment
Share on other sites

Ja sam tražio taj ICE i skužio da je ovaj samo preimenovan za europsko tržište. Dobar je, samo za bolji efekt treba dekontaminirati površinu (glina i sl.), a ja nikako uhvatiti vremena za to.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ibirkic said:

Ja sam tražio taj ICE i skužio da je ovaj samo preimenovan za europsko tržište. Dobar je, samo za bolji efekt treba dekontaminirati površinu (glina i sl.), a ja nikako uhvatiti vremena za to.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 

nije to tak strašno, a niti ne oduzima tak puno vremena...moguće da ti auto ne bude jako kontaminiran

Link to comment
Share on other sites

Prvo treba kupit glinu [emoji23]

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 27. 04. 2020. at 21:21, borny said:

Preporuka voska? Imam sam Meguiars NXT tekući do sada, ali je potrošen.
Nešto opet od Meguiarsa?

Što dođe taj sealant? Neka zaštita između voska i keramike?

Btw, već godinama od Meguiarsa uzimam Last Touch 3,78l. Razrjeđuje se 1:3 ili 1:4 pa se za 230kn dobije hrpetina detailera i sredstva za završni premaz. Ujedno ga koristim i kod gliniranja.

Ja ti mogu iz osobnog iskustva preporučiti Gyeon Wet Coat. Strašno brz način nanošenja i superlako sušenje. Gyeon tvrdi trajnost do 3 mjeseca, ali ja ga svaka dva nanesem ponovo. E sad, na mom je i keramika, a svako sušenje si pomažem sa Gyeon Cure, pa i to sigurno doprinosi dugotrajnosti. 

Link to comment
Share on other sites

Danas sam bas isprobao nedavno kupljen set od Meguiarsa, ceramic finish + glina.

Skinuo sam onaj grubi osjecaj pod prstoj koji je bio na gepeku, i dijelom na haubi.

Dobro obrisao i onda popunio rupice sa bojom originalnom, na slici je razlika al uzivo se ne vidi nista.

 

Y37FkGPa69Fqqj8UfmFPzQPOrCG4R19sgwX-j4r9

dC5ab_OKpIWWMRTq1fER5q24JpUldwcOgMqvXnpz

 

Nakon tretmana povrsina je ful glatka, ko staklo.I puno je sjajnije , blesci se

Ovak ko izmedu slova je bilo prije , puno nekakvih cestica.

w78a3sUurbYEDYKKn_SXfljhxk6nE4mwB9HAnFR9

 

oružje

B3ZIscyYrHJwcFSlGb77jie6L9pB-RR_jIrcI_Bv

 

I opcenito sto najvise koristim, te quick wax-ove, gold class trim detailer za vracanje boje gumi i plastici, plastic cleaner za ciscenje plastika ako je bas full rasulo u autu, Plak2R kad je cleaner gotov da se dobije mat finish, Ultimate compond + nastavci za aku busilicu kad treba nesto zapolirati, wc sanitar aka bakina mješavina shower gelova i omeksivaca sa djelom navlaka za sjedala sa perforiranom tkanom izvrsnom za utrljavanje u tkanine , Bis kad nesto bas ima neugodan miris.

 

s6g-wgok1vEBXLMPzMB2iPZHMTnerJ5_PyYCuBqd

 

U planu je kupiti ponovno 12v usisivač za auto jer mi je najprakticnije to, potrgao sam vec 2 , sad moram na neki skuplji ici.

Link to comment
Share on other sites

More bit da je ovaj servis s kojeg sam aploudao strog oko djeljenja..

 

evo ponovno

 

 

919562444_IMG-c2ec982529f60a684af36ce27544981b-V2.thumb.jpg.6c4152cdd9895b95a5cc29482b49389a.jpg

 

 

 

 

 

IMG-2a05d3e6204947746a147f0cad62c4eb-V.thumb.jpg.08d658c19d1d2e3a5c95abc0493d52c7.jpg

 

 

 

 

IMG-1c854a1cebb5b95c277478302c4a9923-V.thumb.jpg.48c3ef3ec0725411853395c6237087c8.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

603160012_IMG-4a3fc57f3e6c26640167c78ec8f45412-V01.thumb.jpg.56dfe6bac62991ecf619e0702c939550.jpg

 

 

 

 

 

IMG-9ddf6cf9913d5426f483d1b274d7b706-V.thumb.jpg.db9a0ec24d7d82608fa9cc7ecd2b4b85.jpg

Edited by hrvojexyz
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 05. 05. 2020. at 9:15, Marko_Os said:

Ja ti mogu iz osobnog iskustva preporučiti Gyeon Wet Coat. Strašno brz način nanošenja i superlako sušenje. Gyeon tvrdi trajnost do 3 mjeseca, ali ja ga svaka dva nanesem ponovo. E sad, na mom je i keramika, a svako sušenje si pomažem sa Gyeon Cure, pa i to sigurno doprinosi dugotrajnosti. 

Sumnjam da ga ima u slobodnoj prodaji za nekoga tko nije profi detajler i nema certifikat. 

Link to comment
Share on other sites

Kako cistite felge iznutra?

Do sada sam imao felge koje su bile dosta zatvorene pa me nije bilo previse briga, ali ove su dosta otvorene pa sa unutrasnji dio felge jako vidi.

Ima li neko sredstvo koje je toliko efikasno ako pospricam unutra, pustim da malo nagrize prljavstinu od kocnica i isperem i da sve skine?

Usput da pitam, s cime najefikasnije skinuti one tragove (ljepilo) na felgi od prijasnjih utega jer su felge kao sto rekoh dosta otvorene pa se i to vidi.

Evo par slikica felgi i danasnjeg pranja.

2020-05-06 06.53.02 1.jpg

2020-05-06 09.39.32 1.jpg

2020-05-06 09.42.12 1.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Zrmi RS said:

Sumnjam da ga ima u slobodnoj prodaji za nekoga tko nije profi detajler i nema certifikat. 

Ima ga DLS i Wet Coat može kupiti bilo tko. Trenutno ga nemaju na stanju, ali inače imaju komplet asortiman od Gyeona dostupan svima. Naravno, nemaju asortiman za certificirane detailere, tj. vjerojatno imaju, ali nije na webshopu

@Dule Imaš četke za felge. Nešto slično četkama za pranje boca, samo veće

Edited by Marko_Os
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Dule said:

Kako cistite felge iznutra?

Do sada sam imao felge koje su bile dosta zatvorene pa me nije bilo previse briga, ali ove su dosta otvorene pa sa unutrasnji dio felge jako vidi.

Ima li neko sredstvo koje je toliko efikasno ako pospricam unutra, pustim da malo nagrize prljavstinu od kocnica i isperem i da sve skine?

Usput da pitam, s cime najefikasnije skinuti one tragove (ljepilo) na felgi od prijasnjih utega jer su felge kao sto rekoh dosta otvorene pa se i to vidi.

Evo par slikica felgi i danasnjeg pranja.

2020-05-06 06.53.02 1.jpg

2020-05-06 09.39.32 1.jpg

2020-05-06 09.42.12 1.jpg

Uzmi si Dimmer u Gasu. Imas na kile. Tipa 2kg, 5kg i sl. Otapa dosta toga. Na 1L ja stavim 1dcl dimmera. No jako se pjeni pa moras polako vodu dodavat. Mozes i 2dcl za jaca zaprljanja. To je opcija broj 1. Opcija 2 ti je od Sonaxa ovaj jaci Beast. Imas ga u Intersparu na kruznom. 98kn kosta i skida super. No bez skidanja kotaca zaboravi da to bude 100%. I nekome cetko da. Mene to ne smeta recimo. Pomakni auto nakon spricanja pola metra, da kotac dodje u drugu poziciju, da vidis i gornju stranu. Tako ces rijesit sve krakove a i iznutra sve strane donekle dobro, ako neskidas kotace. 

Sto se tice ljepka od utega to neces ni s jednim rijesit. Imaju sad u vulkanizerskim radnjama onako kao mala brusilica s nekom gumom koja to skida kad nanovo balansiraju. To sam ja davno razredjivacem i polako, no moras skidar kotac.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Za felge koristim čistače felgi koje "krvare" Sonax ili Wurth.
Ostatak ljepila kako Zrmi kaže ili ja skidam sa drvenom ili plastičnom špahtlom. Na kraju benzin ili razrjeđivač. I više ne prepuštam slučaju kad idem balansirati gume da oni tamo skidaju utege jer to obično rade turpijom ili odvijačem.
Skinem sam pa dovezem na balansiranje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sukus priče je, odmah perite pticje govno.

U ponedjeljak operem auto, i posto je padala lagano kisica, rekoh odlicno, odmah cu ga proci sa glinom, lakse mi je dok lagano nosi kisu, a nisam ni imao pametnijeg posla. I tako operem auto, sjaji se rekli bi kao "pasja muda". Odlucim ga i lagano prijeci sa voskom. Utorak kisa lijeva, ja sav ponoson gledam kako se na auto skupljaju kapljice i kako se vozim uopce se ne zadrzavaju...

Srijeda, prosla kisa, kazu da ce biti suncano, ujutro trazim parking kod posla, razmisljam si kako bi se mogao parkirati ispod stabla, da popodne ne bude vruce u auto, i tako je i bilo...

16h, dolazim po auto, auto cijeli zasran od pticjeg dreka, ali cijeliiiii...

Razmisljam si, ko ga j**e, necu ga sad prati... i ostavim ga tako do maloprije... operem auto, gledam ga na suncu, kad ono lagano sve mrlje od govana se i dalje vide, i nista, perem ga tako vec 3 put, i skuzim da je izgrizlo malo bezbojnog laka, i da se zapravo ne radi o mrljama...

Uzmem malo paste za poliranje na krpicu, i tako sam svaku od tih mrlja morao ispolirati... ubio sam se od posla...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Užas jbt... taj ptičji drek je kiselina brutalna... a navodno je ekipi na obali najgore, frendu su galebovi zasrali auto dok je bio tjedan dana na putu, jedva su ga izvukli sa višeslojnim poliranjem...

Link to comment
Share on other sites

Galebovi su užas ali i pljuvačka.
Konkretan slučaj se desio nakon jednog opasnog pijanstva u lovačkoj kućici. Lik hrakne prvu jutarnju kroz prozor ravno Alfi 156 na gornji rub blatobrana.  Skuzili tek drugi dan, već je boja umrla na tom mjestu. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Kiselina pojela lak, previše vina 😅

Edited by grgaph2
  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, laci said:

Galebovi su užas ali i pljuvačka.
Konkretan slučaj se desio nakon jednog opasnog pijanstva u lovačkoj kućici. Lik hrakne prvu jutarnju kroz prozor ravno Alfi 156 na gornji rub blatobrana.  Skuzili tek drugi dan, već je boja umrla na tom mjestu. 

Nije to do laka, nego do lika i njegovog ph! Ko’ zna kaj ste vi pili tam laci 😂😂😂

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.