Jump to content

Detailing, što i kako


Optimista

Recommended Posts

Pjena za čišćenje tkanine jako dobro čisti alcantaru.
Našpricaš, ostaviš dok se volumen pjene ne počne smanjivati i onda trljaš viledom (kožnom krpom)
Ponoviš postupak, krpu obavezno prati jer bude prljava poslije svakog sjedala (površine).

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, borny said:

Osobno, ne vidim svrhu tih pjenica. Auto ionako treba proći spužvom za pravi rezultat, a ovo mi se čini više za šminku i da selo ima o čemu pričati.

Za alcantaru ne znam. Kemijsko možda?

Mislija san koristiti ju za predpranje da omekša razne bube koje su skončale na haubi. 

Do sad sam za istu stvar koristio onu posudu na karcheru i to predpranje pomaže u smislu da se kod pranja lakše skinu tvrdokornije fleke (od buba npr) 

Za alcantaru su mi baš rekli NE kemijsko. 

24 minutes ago, mata73 said:

Pjena za čišćenje tkanine jako dobro čisti alcantaru.
Našpricaš, ostaviš dok se volumen pjene ne počne smanjivati i onda trljaš viledom (kožnom krpom)
Ponoviš postupak, krpu obavezno prati jer bude prljava poslije svakog sjedala (površine).

Imaš neku preporuku za sredstvo? 

Link to comment
Share on other sites

On 07. 05. 2020. at 20:46, GTT said:

Užas jbt... taj ptičji drek je kiselina brutalna... a navodno je ekipi na obali najgore, frendu su galebovi zasrali auto dok je bio tjedan dana na putu, jedva su ga izvukli sa višeslojnim poliranjem...

Clio, boja rague flame gdje god se ukenjala ptica, ako nisam maknuo drek kroz sat-dva probilo bi u dublji sloj laka i zamatiralo. Ostale bi matirane fleke i nakon poliranja (u dubini laka)..prvi put vidim tako sta na laku...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Evo sam i zaboravio da sam ovo uzeo. 

IMG_20201111_194138.thumb.jpg.a4f850966eeb2d3490e235af11c9cd3c.jpg

Stiglo danas nakon valjda 20 dana. 

Ovaj vikend ću ga isprobati pa ćemo viditi koliko ima koristi od njega. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Isprbao ovo čudo i moram reći da nije loše.

Baca dosta dobru pjenu. 

Doduše nemam aktivnu pjenu koja se koristi s ovim uređajem nego sam koristio obični šampon za predpranje.

ovaj

IMG_20201118_124510.thumb.jpg.d0ea4ae19a005c204126f2270d1a25d7.jpg

 

Pošpricao sam ga na suhi auto i jako brzo se slio sa auta. Tako da i nije mogao ništa pametno napraviti. 

IMG_20201118_124718.thumb.jpg.b3b2d5e4be627cbec97f579fe13cb5a6.jpg

 

Neka preporuka za aktivnu pjenu za pranje od ekipe koja se više bavi detaljiranjem.

Na Forea OCD sam našao K2 BELA PRO 

https://forea-ocd.hr/k2-bela-pro

Link to comment
Share on other sites

Tx nansale! 

Nisam ni jednu koristio do sad i nemam neka velika očekivanja. 

Svakako ju mislim koristiti kao predpranje prije ručnog trljanja sa rukavicom i šamponom. 

Ali barem da malo skine smeče i omekša one tvrdokornije naslage. 

Najgorio dio mi je hauba i dio vozačevih i suvozačevih vrata do lajsne. 

To nikako ne uspijevam oprati da sam zadovoljan. 

I nakon pranja i trljanja opet ostanu neke "fleke" koje vidim. Čak i nakon gline ih vidim. 

Ili je hauba toliko nastradala da bi ju trebalo lagano ispolirati. 

Link to comment
Share on other sites

Decki moze pitanje, imam keramicku zastitu na autu i sad ove godine posto sam se vratio u slavoniju gdje ima snijega leda i zime prave, s cime bi bilo najbolje ocistit led s stakla i snijeg na autu

Edited by Laky
Link to comment
Share on other sites

Ja imam Gyeon keramiku na autu. Upalim auto...malo da se zagrije unutra i sve sklizne lagano. Naravno snijeg prvo očistim sa metlom...ako se zaledilo ne diram. Glavno je da pereš auto sa šamponom koji je predviđen za keramiku, kako bi keramika bila što duže "aktivna". 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Pozdrav ekipa! Treba mi pomoć. Kako da očistim sjedala na slikama dolje da budu kao nova? Nemam iskustva jer mi je ovo prvo auto. Mogu li ja ovo sam očistiti ili moram plaćati dubinsko pranje auta (kolko to košta?)? Meni se čini da su mrlje od vode i kao da je netko mokar sjedao na suvozačevo mjesto. Može usput i savjet s čim da lickam unutrašnjost auta (plastiku) ubuduće. Plastika izgleda super pa me to ne muči puno trenutno al sjedala izgledaju loše. Može savjet koje proizvode da koristim za sjedala da ih ne uništim još više?

IMG_20210303_181211_resized_20210303_061400146.jpg

IMG_20210303_181214_resized_20210303_061359787.jpg

IMG_20210303_181221_resized_20210303_061359406.jpg

IMG_20210303_181224_resized_20210303_061358968.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ovako na prvu sumnjam da to možeš sam rješiti pogotovo kad kažeš da nemaš nekog iskustva. Moja preporuka bi ti bila da odeš u neku bolju autopraonu i napraviš dubinsko.

Moja preporuka pošto si u zagrebu da odeš u PH detailing ili blackpearl. 

Ako nađeš nekog kvazi detaljera koji će ti dat nešto ispod cijene, sjedala će ti opet ovako izgledat.. Pozz

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Optimista said:

Ovako na prvu sumnjam da to možeš sam rješiti pogotovo kad kažeš da nemaš nekog iskustva. Moja preporuka bi ti bila da odeš u neku bolju autopraonu i napraviš dubinsko.

Moja preporuka pošto si u zagrebu da odeš u PH detailing ili blackpearl. 

Ako nađeš nekog kvazi detaljera koji će ti dat nešto ispod cijene, sjedala će ti opet ovako izgledat.. Pozz

thx. Koja bi to mogla bit cijena? Može li se dogovorit samo pranje sjedala jer ostalo stvarno izgleda dobro il mora ić cijeli interijer?

Link to comment
Share on other sites

Mislim da možeš dogovoriti samo pranje sjedala. Za cijenu ćeš ih morat kontaktirati :)

Imaš ih na fejsu pa im pošalji upit za okvirnu cijenu, a naravno pravu cijenu ti mogu reći uživo kada pogledaju sve.

Link to comment
Share on other sites

Kupi kvalitetnu aktivnu pjenu za čišćenje unutrašnjosti i vjerujem da ćeš imati sjedala ko nova.

https://pevex.hr/auto-kozmetika-interijera-pjena-za-sjedala-012286.html

https://eshop.wuerth.com.hr/A/hr-HR/Artikal/Sifra/893472/aktivno-sredstvo-za-ciscenje-unutrvozila-500m

Koristio obje i čuda se dešavaju.

Poslano sa mog SM-T505 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To je easy fix, naravno da se može i tako napraviti, ali pravo i kvaliteno pranje sjedala je koje se sastoji od pranja s kemijom, i onda izvlačanje te iste s čistom i toplom vodom. Znači da u sjedalu ne ostane nikakve kemije, što nije slučaj kod takvih proizvoda koje možeš koristit za neko ajmo reć diy pranje sjedala.. Jer dočim se sjedalo malo smoči ta kemija će se ponovo aktivirati i zapijeniti.

Možeš ti kontirati tome pa nakon što naneseš to sredstvo, protrljaš i prođeš krpom da pobrišeš. je da uzmeš mikrofibnu koju si smočio u vruću vodu, ocijedio i s njom "trljaš" sjedalo da probaš čim više pokupit te kemije, napraviš par prolaza, i na kraju s usisavačem probaš sve usisati, ali ponavljam, to je za neka slabija zaprljanja.

 

@Smetzar da pitam kakav je to materijal na sjedalu?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Optimista said:

To je easy fix, naravno da se može i tako napraviti, ali pravo i kvaliteno pranje sjedala je koje se sastoji od pranja s kemijom, i onda izvlačanje te iste s čistom i toplom vodom. Znači da u sjedalu ne ostane nikakve kemije, što nije slučaj kod takvih proizvoda koje možeš koristit za neko ajmo reć diy pranje sjedala.. Jer dočim se sjedalo malo smoči ta kemija će se ponovo aktivirati i zapijeniti.

Možeš ti kontirati tome pa nakon što naneseš to sredstvo, protrljaš i prođeš krpom da pobrišeš. je da uzmeš mikrofibnu koju si smočio u vruću vodu, ocijedio i s njom "trljaš" sjedalo da probaš čim više pokupit te kemije, napraviš par prolaza, i na kraju s usisavačem probaš sve usisati, ali ponavljam, to je za neka slabija zaprljanja.

 

@Smetzar da pitam kakav je to materijal na sjedalu?

a nemam pojma, izgleda ko neka tvrđa tkanina. koža nije sigurno. tek sam kupio auto tako da ni ne znam od čega su fleke. meni izgleda ovo bijelo ko da je kamenac iz vode. kao da je bio natopljen vodom il nekom tekućinom. mirisa nema nikakvog.

Link to comment
Share on other sites

a može li se kupit taj usisavač šta izvlači vodu i nečistoću iz sjedala sa kemijom i pjenama al da ne košta miljardu eura? Ima li nešto amaterski šta valja? Dobio sam ponudu za 750-1000kn za čišćenje sjedala. To mi je malo previše. Ne podcjenjujem njihovo znanje i rad al mi trenutno ne paše to.

Link to comment
Share on other sites

Kod oboje, samo za sjedala ta cijena? Bome su dobro opalili. Očekivao sam cijenu od 400 kn, kako se i obično kreće samo za sjedala.

Ne isplati ti se kupovat stroj samo za to.

Raspitam se ja malo pa ti se javim na pp, možda nađem povoljnije neš.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Optimista said:

Kod oboje, samo za sjedala ta cijena? Bome su dobro opalili. Očekivao sam cijenu od 400 kn, kako se i obično kreće samo za sjedala.

Ne isplati ti se kupovat stroj samo za to.

Raspitam se ja malo pa ti se javim na pp, možda nađem povoljnije neš.

Ph detailing mi je samo poslao tu ponudu. Mislim ja se ne razumijem u to tako da mi ne pada na pamet nečiji rad i znanje umanjivat. To što je to meni puno je realno moj problem. Žaj mi je sad dat toliku lovu za to, al za koju godinu kad se auto još više sjebe ću platit sigurno jedno detaljno čišćenje. Na kraju sam ih pitao jel može čišćenje samo sjedala za vozača i suvozača. Rekli su da inače to ne rade jer vole stavit svoj potpis na cijeli auto, al da bi napravili i to za 150-200kn po sjedalu. Korektni su ljudi u komunikaciji.

Link to comment
Share on other sites

PH je ozbiljna firmica ali takve ju prate i cijene..kolega s foruma (plavi Clio) je odradio komplet čišćenje (sva sjedala van) na Trešnjevci (Pintar detailing centar, imas ga na FB) i rezultat je fantastican..nađi njegov topic pa vidi.

Imaš pm [emoji4]
Ako se odrađuje vanjski dio moze pls i meni PM [emoji3]
Link to comment
Share on other sites

@nansale preporučio sam mu Ivana Novaka, čovjek je rekao da bi za 200 kuna sredio sva sjedala ako nisu jako zaprljana i ako ne treba bočnice dirati.

 

Screenshot_20210303-232125.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A je..znam ga, Ivan dobro radi [emoji106]

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.