Jump to content

Poruka prilikom paljenja vozila u brzini


renaultnew

Recommended Posts

Pozdrav ekipa,

Pred 2 tjedna mi se počela javljati poruka prilikom paljenja vozila ''Press clutch + START'', dok je vozilo u brzini, , iako je kvačilo pritisnuto. Poruka se javlja samo dok je vozilo u brzini, kad je u leru normalno pali. Jel imao tko ovakvu situaciju? Na servis idem u svibnju, ali bih htio čuti nečije iskustvo da znam mehaničaru bolje objasniti. Vozilo je Scenic III, 1,5 dci 81 kw, 2014. godište, cca 137.000km.

Link to comment
Share on other sites

Provjeri prethodno da li se pale rikverc svjetla kad ubaciš u R. Ako da, onda ovo šta je @Lowlife napisao. Ako ne, prekidač na mjenjaču. 

Link to comment
Share on other sites

U slučaju da je prekidač na mjenjaču, koliko bi bio popravak, a koliko bi bio da treba očistiti prekidač kvačila?

Link to comment
Share on other sites

Bubam bezveze ali nijedan prekidač od 2 navedena nije više od 200 kn.
Ovaj na kvačilu možeš sam skinuti, rastaviti i očistiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za skinut ti netreba alat samo ga odvrnes i otkacis konektor. Kod mene je bilo relativno cisto ali je trebalo malo podesit razmak gdje sjedaju kontakti. Ugl nemozes pogrijesit kad ga otvoris.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Update: Otišao je prekidač kvačila, zamijenjen (160 kn) i sad sve šteka. Hvala forumašima na pomoći

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na kojoj km ti je otišao prekidač?

U svakom slučaju dobro je da Reno ima back-up i da paljenje možeš izvršiti u leru + kočnica. VW to npr nema, moraš imati kvačilo stisnuto..

Edited by fabi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
On 18. 05. 2020. at 8:07, fabi said:

Na kojoj km ti je otišao prekidač?

U svakom slučaju dobro je da Reno ima back-up i da paljenje možeš izvršiti u leru + kočnica. VW to npr nema, moraš imati kvačilo stisnuto..

Meg 3 1.5 dci 2016 155 tkm. - evo i meni isti problem, 99% je prekidač kvačila u pitanju. Znači kod paljenja kad je u brzini i stisnem kvačilo + tipku start popale se lampice na tabli, otklope se retrovizori, ali na tabli i dalje piše press clutch + start i ne pokreće sekvencu paljenja. Ponekad ponovnim stiskanjem tipke start pokrene sekvenciju paljenja, a ponekad neće ni nakon nekoliko stiskanja i otpuštanja kvačila i stiskanja tipke start,. Ponekad se dogodi se da ulovi odprve. Kada ubacim u ler i stisnem kočnicu (kočnica ima svoj prekidač - dupli sistem) uvijek pali iz prve. Također znam i da nije tipkalo START u pitanju jer uvijek iz prve ugasi motor (uz uvjet da auto stoji). Vidjet ću da li mogu sam skinuti i očistiti taj prekidač, ako ne,  cijena novog od  caa 150 kn nije neka greda pa ako bude trebalo zamijenit ću ga.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni se u leru dok stojim pali check parking brake, kad stisnem kvacilo do dna ugasi se

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Da li se nekom pojavila poruka "Heating activated", i to nakon što auto start-stop ugasi motor na semaforu. Ne znam na što se to odnosi, na grijače motora, na klima uređaj ili grijače siceva (iako su isključeni na prekidaču). Do sad mi se to nikad nije pojavljivalo, kad dam kontak lampica grijača na instrument tabli normalno se upali i za par sekundi ugasi, motor pali normalno, radi normalno bez ikakve poruke. Zna li netko o čemu se radi ?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mata73 said:

Električni grijač kabine, radi dok se motor ne zagrije na cca 60°C

Hvala, ni u uputsvu nisam našao taj podatak, da postoji el. grijač za klimu.

Link to comment
Share on other sites

Ovako, poruka "Heating Activated" odnosi se na granje siceva... suvozačica je ostavila uključeno grijanje sica (mali kotačić na boku sjedala), zato se na displeju pokazivala ta poruka, kad sam isključio prekidač za grijanje sica, nestala je i poruka.  Za električni grijač u klimi neznam da li postoji. Možda netko ima neku dokumentaciju koja to potvrđuje...

Link to comment
Share on other sites

Dizeli se 2x sporije zagrijavaju od benzinca... citaj postizu radnu temperaturu... zato vecina dizela ima 'fen' da pocne grijat prakticki 30 sec odma nakon paljenja što ne može ni benzinac bez grijaca kabine.. al opet to nije toliko jako... cuje se relej kak klikne kad uplis auto i poslje 60 stupnjeva opet kad se iskljuci...

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Clio II dCi ima “thermoplunger”. To je električni grijač koji grije rashladnu tekućinu motora po zimi. Više se ne sjećam koje su temperature pri kojima se aktivira.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
On 30. 04. 2020. at 9:14, renaultnew said:

Pozdrav ekipa,

Pred 2 tjedna mi se počela javljati poruka prilikom paljenja vozila ''Press clutch + START'', dok je vozilo u brzini, , iako je kvačilo pritisnuto. Poruka se javlja samo dok je vozilo u brzini, kad je u leru normalno pali. Jel imao tko ovakvu situaciju? Na servis idem u svibnju, ali bih htio čuti nečije iskustvo da znam mehaničaru bolje objasniti. Vozilo je Scenic III, 1,5 dci 81 kw, 2014. godište, cca 137.000km.

Kod mene isti problem, počelo zezati prije par mjeseci. Bio sam kod električara, promijenjen je prekidač kvačila (stavljena zamjenska marka) i jedno vrijeme je normalno palio u brzini, a sad opet neće. Ne mogu nikako povezati što je problem jer jedan dan najnormalnije upali sa kvačilom u prvoj brzini, a drugi dan neće nikako šta god pokušavao. Ler + kočnica pali bez problema. Također kada ubacim u rikverc rade svjetla. Može li biti da samo gubi negdje kontakt na žicama ili je baš nešto do elektronike?

Link to comment
Share on other sites

Meni pali samo uz kvacilo, kocnica i ler ne igraju. Ne prepoznaje ler. 

Prije toga mijenjan prekidač rikverc svjetla, navodno on problem 

Link to comment
Share on other sites

Na renolima zna zezat neka od tih kombinacija, obicno nece u leru samo s kocnicom, kaze press clutch..

Meni radi oboje , al sam vidao ih da ne radi.

Bilo bi logicno da je povezano sa senzorom neki na papucicama, na nekim m2 se zna pojavit i na <30kmh nakratko greska "cruise control fault" al odmah nestane cim se stisne kuplung il kocnica

Link to comment
Share on other sites

Ja sam te prekidace sve skidao i pregledao, cak im malo razvukao opruge, ali i dalje nema lera. 

Navodno zamjenski prekidac rikverc svjetla nema tu funkciju za ler što original ima

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.