Jump to content

Megane 4 tulenje kod kretanja


macan

Recommended Posts

Ajde jedno pitanje... od kada sam kupio ovaj super auto :), primjetio sam da oče tulit kod opterećenja, tipa kad krećem u prvoj  ili u rikverc il kad je uzbrdica, il dignem ručnu pa probam krenut, pošto mi je više dopizdio taj zvuk jel netko zna o čemu se radi, baš prava riječ je tulenje ko auspuh da rezonira, e sad svašta sam pročitao zamjac, potisni ležaj, al da hoče nosač motora to radit, problem je što sam gledao sa tastom motor se ne trese niti ludi da bi upučivalo na nosač? neznam jel ima tko kakvu ideju?

Edited by macan
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Ajde snimi i baci na ytb.. auspuh rezoniranje i tulenje su 2 različita zvuka..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ooo dugo nisi😂😂😂

Jos ces na psihijatriji zavrsit, eno moj prede...bas zenu na posao vozim...wrooom😀

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ni dosadno sa tim autom.... budem posnimio pa stavim :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ooo dugo nisi[emoji23][emoji23][emoji23]
Jos ces na psihijatriji zavrsit, eno moj prede...bas zenu na posao vozim...wrooom[emoji3]
Ja svoj neću hvaliti [emoji16][emoji16][emoji2960]

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Moj problema nema... Jer sam u 3 mjeseca napravio 5km

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hoćete li  cuti sta Talisman napravi od jednog donekle normalnog čovjeka??????

Gotovo je uskoro... ide bye byee.. do tada moram uzimat terapiju za smirenje!

  • Like 1
  • Confused 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, andrej2019 said:

Hoćete li  cuti sta Talisman napravi od jednog donekle normalnog čovjeka??????

Gotovo je uskoro... ide bye byee.. do tada moram uzimat terapiju za smirenje!

Hoćemo!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hoćete li  cuti sta Talisman napravi od jednog donekle normalnog čovjeka??????
Gotovo je uskoro... ide bye byee.. do tada moram uzimat terapiju za smirenje!
Proizveden u petak u 15h. [emoji23]
Malo napisi sta se desava
Link to comment
Share on other sites

Možda čeka da ga proda pa će onda napisati...

Link to comment
Share on other sites

Hej hej, malo sam u guzvi ovih dana, a opis podugacak... javim se uskoro :)

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, andrej2019 said:

Hej hej, malo sam u guzvi ovih dana, a opis podugacak... javim se uskoro :)

Ko da pišeš brodski dnevnik veliš :lool: 

Edited by GTT
Link to comment
Share on other sites

A šta sa mojim tulenjem :), daj me utješite il nešt... jel to onaj možda zaštitni toplinski štit negdje... trebam dijangozu, kao kad kod doktora dojđete i odma mu kažete šta vam je jel se pročitali na internetu :)

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Neki dan sam probao i ništa, kad je vani vruće... svako kretanje... kad se sve zagrije... ne mora bit ni prva... u drugoj kad su niski okretaji samo kad probam spojit tuli... ma to je neka glupost garant, samo nađi da ima lufta

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Aktiviranje pomoći pri kretanju na uzbrdici?  Tada se malo dignu okretaji i promjeni zvuk 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

E da bio u ovlaštenom za tulenje... kaže da se lamela to čuje to i da mogu vozit(to je normalno) ???... šta to može bit zvono lamele? :), što i ima smisla :), netreba to niš dirat?

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Meni je crijevo od povrata goriva tako tulilo. Metalna cijev na plasticnim kopcama.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Lowlife said:

Meni je crijevo od povrata goriva tako tulilo. Metalna cijev na plasticnim kopcama.

znam i sječam se, probao rukama tiskat, prestalo bi ako je to kad počne tulit...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Evo i ja vec neko vrijeme prilikom kretanja cujem kako mi nesto tuli. I to samo kod kretanja kad pustam kvacilo bez da dodam gas. Kad idem u rikverc nista. Mozda se događa i kad dodam gas, ali onda se cuje motor pa valjda prevladava zvuk motora i ne cuje se nista. Malo me zivcira, ali ako se ne pojaca zvuk necu do ovlastenog prije servisa u 7 mj. pa cu vidjet sta kazu.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, daddycool19 said:

Evo i ja vec neko vrijeme prilikom kretanja cujem kako mi nesto tuli. I to samo kod kretanja kad pustam kvacilo bez da dodam gas. Kad idem u rikverc nista. Mozda se događa i kad dodam gas, ali onda se cuje motor pa valjda prevladava zvuk motora i ne cuje se nista. Malo me zivcira, ali ako se ne pojaca zvuk necu do ovlastenog prije servisa u 7 mj. pa cu vidjet sta kazu.

Sad neznam jel isto ko i kod mene, al kad je bez gasa onda ti je največe opterećenje motora i onda tuli kad dam malo više gasa niš, po zimi se manje čuje a nekad i ništa al po ljeti je zato disko :), vidim i ti si na 1.6 dci.

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, macan said:

Sad neznam jel isto ko i kod mene, al kad je bez gasa onda ti je največe opterećenje motora i onda tuli kad dam malo više gasa niš, po zimi se manje čuje a nekad i ništa al po ljeti je zato disko :), vidim i ti si na 1.6 dci.

E pa bas to, kad je malo toplije onda se jace cuje, sad kako je zahladilo prakticki nista. Gas dodas i isto nista. 

Da da isto 1.6 dci, zasad sve pozitivno osim eto tog tuljenja haha 😅

Link to comment
Share on other sites

Dječaci, ako imate zvuk samo kod kretanja i ako se javlja dok odvajate kvačilo, gotovo sigurno je lamela to što zuji. Zujale mi lamela na ex i30 dok bi kretao narikverc, sa drugim kvačilom na meganu isto (sad ovo ne zuji), a čuo sam taj zvuk ponekad i na bivšem službenjak golfu 7 (isto kod kretanja narikverc).  Eko materijali kao i sve danas..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
On 17. 11. 2020. at 13:59, daddycool19 said:

Evo i ja vec neko vrijeme prilikom kretanja cujem kako mi nesto tuli. I to samo kod kretanja kad pustam kvacilo bez da dodam gas. Kad idem u rikverc nista. Mozda se događa i kad dodam gas, ali onda se cuje motor pa valjda prevladava zvuk motora i ne cuje se nista. Malo me zivcira, ali ako se ne pojaca zvuk necu do ovlastenog prije servisa u 7 mj. pa cu vidjet sta kazu.

Evo da se priključim klubu "1.6 dci tulijana". Dakle tuli kad odvajam kvačilo u prvoj, isto tako rikverc i katkada kad skrećem na semaforu u drugoj pri jako niskim okretajima. Ali primjetio sam taj isti zvuk tuljenja kad motam volanom prilikom krećanja iz garaže, s parkinga, pa se pitam da nije povezano sa servom?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.