Jump to content

Megane 4 tulenje kod kretanja


macan

Recommended Posts

7 minutes ago, Mikac said:

Evo da se priključim klubu "1.6 dci tulijana". Dakle tuli kad odvajam kvačilo u prvoj, isto tako rikverc i katkada kad skrećem na semaforu u drugoj pri jako niskim okretajima. Ali primjetio sam taj isti zvuk tuljenja kad motam volanom prilikom krećanja iz garaže, s parkinga, pa se pitam da nije povezano sa servom?

Ti 1.6 dci su ukleti.... ma ignoriraj... ko i mumljanje ovjesa... to ti normalno :) meni već 3 godine tuli ali i vozi...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, macan said:

Ti 1.6 dci su ukleti.... ma ignoriraj... ko i mumljanje ovjesa... to ti normalno :) meni već 3 godine tuli ali i vozi...

Ma nije neka drama al eto tuli. Više mw živcira ono što mi se događa apsolut o u svakom zavoju blagom ili strožem, lijevom ili desnom, a to je neko napinjanje karoserije, vrata gepeka, stražnjih sjedala ili čega već ne znam. Uglavnom škripi nešto kao na filmovima oni stari brodovi s konopima dok ih valovi naprežu. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Mikac said:

Ma nije neka drama al eto tuli. Više mw živcira ono što mi se događa apsolut o u svakom zavoju blagom ili strožem, lijevom ili desnom, a to je neko napinjanje karoserije, vrata gepeka, stražnjih sjedala ili čega već ne znam. Uglavnom škripi nešto kao na filmovima oni stari brodovi s konopima dok ih valovi naprežu. 

Aha to je isto normalno.. vec sam zaboravio na to... vrata gepeka ti se pingaju... ako su štelana dobiju taj zvuk.. samo pitaj šta te zanima 😀, tvoj je isto uvoz DE j... rak raka :)

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, macan said:

Aha to je isto normalno.. vec sam zaboravio na to... vrata gepeka ti se pingaju... ako su štelana dobiju taj zvuk.. samo pitaj šta te zanima 😀

Sad da li ga je prva vlasnica odvezla na štelanje, pa je do toga ne bih znao, ali ne bih rekao da su štelana, jer je desni rub bliže karoseriji od lijevog ruba, a također s lijeve strane donji dio vrata gepeka dodiruje onaj sjajni zaštitni lim pa onako s donje strane se vidi linija dugačka cca 30-40cm i široka 0.5cm ošrećenja laka i boje.

Link to comment
Share on other sites

A možebitno da je i nešto drugo. Al svakako i kod mene se cuje isto.

Link to comment
Share on other sites

Just now, macan said:

A možebitno da je i nešto drugo. Al svakako i kod mene se cuje isto.

Čitao sam ovdje da je netko netko od forumaša  podešavao vrata gepeka kod Cindrića i da postoji 25 stranica manuala za to štelanje. Moguće da ću i ja završiti kod Cindrića, pa usput da mi i vozačevo sjedalo učvrste jer škljocne kod žešćih zavoja i kad izlazim iz auta. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mikac said:

Evo da se priključim klubu "1.6 dci tulijana". Dakle tuli kad odvajam kvačilo u prvoj, isto tako rikverc i katkada kad skrećem na semaforu u drugoj pri jako niskim okretajima. Ali primjetio sam taj isti zvuk tuljenja kad motam volanom prilikom krećanja iz garaže, s parkinga, pa se pitam da nije povezano sa servom?

Meni nakon ovog hladnijeg vremena pocelo opet tulit, ali samo kad krecem u prvoj brzini. I evo sad prestalo prije nekih 2 tjedna 🤣🤣 Tuli on ali ne primijecujem nikakve značajnije probleme u vezi toga.

A sa gepekom nemam nikakvih problema, moj je ipak grandcoupe 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Cak me ne bi cudilo da je to na kadjaru sto je jedan forumaš pisao da ulazno crijevo od klime talasa i da treba ga zakajlat... 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Moj Meg odlučio prestati tuliti kod otpuštanja kvačila u prvoj/drugoj, izgleda da se navikao na mene pa više ne tuli. Možda je tulio za bivšom vlasnicom😁

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 27. 03. 2023. at 20:10, Mikac said:

Moj Meg odlučio prestati tuliti kod otpuštanja kvačila u prvoj/drugoj, izgleda da se navikao na mene pa više ne tuli. Možda je tulio za bivšom vlasnicom😁

Moram sam sebe korigirati jer je ovaj moj opet počeo tuliti kao nikada do sad. Totalno iritantno, jer se jako čuje u kabini, a bome i vani tako da lagano razmišljam promijeniti cijeli set kvačila. U firmi na službenoj Daciji Sandero svi jaše već 7 godina i ta ne tuli, a iskreno nikad nisam čuo niti u jednom autu da tako kvačilo tuli. Ja bih išao u tu investiciju zamjene kompletnog seta kvačila, ali mene brine koliko će to trajat do ponovnog tuljenja, jer očito se radi o nekakvoj mani. Zanima me nakon koliko km je vama ostalima počeo tuliti?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam skuzio da meni tuli kad imam puno kreni stani voznje. Kad odradim voznju Zagreb - Osijek po autocesti nista se vise ne cuje neko vrijeme dok ponovno ne krenem sa gradskom voznjom. Sad sam na 110000 km i u zadnje vrijeme se cuje bas jako i stvarno zivcira.

Rekao bih po mom prvom postu ovdje da mi se to pocelo cuti nakon nekih 40000 km.

Pošto nemam vise garanciju razmisljam da odem tu u Zg kod jednog majstora za kojeg sam dobio preporuku da je jako dobar i da radi samo Renaulte pa da pogleda, jer se mozda vec susretao s tim problemom.

Link to comment
Share on other sites

Da stvarno je iritantan taj zvuk tuljenja kvačila i teško je takvo nešto prihvatiti pod normalno. Ajde molim te ako budeš išao kod tog majstora podijeli ovdje ako saznaš kako trajno otkloniti ovu manu ili što bi pomoglo. 

Link to comment
Share on other sites

Opet update...dakle kao što je napisao daddycool19 i meni se identično ponaša. Dakle zadnje veijeme sam samo u gradskoj vožnji i stalno kvačilo tuli, međutum zaletio sam se jučer na more dolje do Karlobaga sve skupa Gospić-Karlobag cca 80km i kad sam se vratio primjetio sam da kvačilo ne tuli prilikom uparkiravanja u garažu i to kod odvajanja u prvoj brzini gdje je to najviše izraženo. Mislio sam da sanjam...😁 Međutim danas sam imao dosta stani-kreni vožnje po gradu i parkinzima trgovačkih centara i ništa ne tuli. I sada budi pametan što se tu događa.🤔

Link to comment
Share on other sites

Ma pocet ce ti tulit nakon par dana voznje po Zg, bez brige nikad ne pocne odmah 🤣😅

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.