Jump to content

Clio IV grandtour 1.5 dci zanosi


tabadjija

Recommended Posts

 

Pozdrav clanovi foruma

Od nedavno sam vlasnik Grandtoura 2016g uvoz iz Francuske. Presao 100000km.

Imam jedan problem, bar ja mislim da je problem. 

U zavojima, ako prelazi preko nekog izbocenja imam osijecaj da mi auto malo pobjegne, posebno zadnji kraj. Neznam nikoga sa istim modelom da ga pitam.

Neznam jel to samo takav osjecaj kod clia ili su amortizeri. Malo mi je cudno da na 100k vec podju, ali naravno pitanje je uvijek jel stvarno toliko presao.

 

Hvala i LP

Link to comment
Share on other sites

Zadnji seleni?

Inace nije skup trosak, ako jesu oni - par sto kn.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovorima. 

Na sljedecem servisu cu rec da mi malo to pogledaju. Pa cu bit pametniji I napisat na forumi sta je bilo

LP

Link to comment
Share on other sites

Zaljuljaj zadnji kraj gore doje. Ak skace i lako se vraca bez nekog otpora, ne valjaju amortizeri. mora biti krut i relativno tvrd. Kratko potonuti i odmah se vratiti.
Posto je auto dosao iz vana, te male kilometre uzmi sa rezervom..
Cudno jest da prolupaju tak brzo a opet nist me vise ne cudi. Na mom su na stvarnih 80000 km tvrdi..
Na skodi su na 200000 km zadnji bili otisli. Prednji jos ne strasno.

Link to comment
Share on other sites

A ne zaljulja na rupama, relativno je tvrd. Znaci samo u zavojima ako je neka izbocina ili veca rupa, 

A sto se km tice toga s svjestan. Provjerio sam koliko sam mogao (renault ovlasteno servis). Cinilo mi se ok za 3 godine preso 100000km.

 

LP

Link to comment
Share on other sites

Meni na novom Dusteru ako u zavoju naletim na šaht ili neku rupu tolko lupi i zaljulja da imam osjećaj da će zadnji most ispast. Ako ravno pređem gotovo i ne osjetim

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Duster ima drukciji ovjes. Off road. Neznam za ovaj, ali vjerojatno je isto, 4x4 ima multilink pa ima zbog visine i veliki hod amortizera. Zbog bolje mogucnosti voznje po terenu. Clio je nizi i malo tvrdji auto za cestu..
Kakve su ti gume na cliu? Cesto ak su otraga krš gume, hoce kliziti i poskakivati po rupama. Provjeri tlak da nisu prenapumpane.

Link to comment
Share on other sites

Posušaj Ivana. Zaljujaj auto rukom. Trebao bi se kad ga pustiš maksimalno jos 2-3 puta ljuljati. Ako se duže ljulja amortizer je otišao. 

Link to comment
Share on other sites

Nije nužno amortizer procurio, ali je sigurno gumeni ležaj na prihvatu za zamjenu, a njih nema kupiti bez amortizera. 

Link to comment
Share on other sites

A obicno bi trebale I opruge nove na 100000tkm..Jer nece ti novi amortizer dugo ako one nevaljaju.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.