Jump to content

Zatezac pojasa, Laguna 3 ph 1


Gerira

Recommended Posts

Ne treba ti ovaj dio.
To uzimaš samo ako je bio jak udarac pa te pojas spasio.
Pod komplet sam mislio zatezač pojasa, njegov držač i plastika.
Bit će dovoljno što si stavio par postova ranije.

Link to comment
Share on other sites

Pojas mi je zablokiran. Gledao sam po netu da se to moze sredit i mehanicar mi je isto to rekao. Ne znam kako ovaj dio kaj pojas zablokira funkcionira, dal se da popravit i da ima istu funkciju nakon "popravka". A zatezac moram novi tu nemam kaj 

Link to comment
Share on other sites

Po onome što znam pojas zablokira kad se aktivira air-bag a ti si rekao da tvoj nije aktiviran.
Nešt mi tu ne štima, oba sustava aktivirana koji su osnovna predispozicija za aktiviranje air-baga.
Treba vidjeti da li su bagovi ispravni i što kaže centralna jedinica. Ako je u njoj aktiviran jastuk onda vidjeti što ne valja sa sustavom.

Link to comment
Share on other sites

Ne nuzno. Sustav je ispravan vrlo vjerojatno. Ima razlicitih izvedbi ali i unazad 15-20god airbag sustavi moraju biti vrlo pametni u protivnom moze doci do vece ozlijede ili nedaj Boze smrti uzrokovane airbagom a ne sudarom. Pirotehnicki zatezac dobiva impuls od centrale airbaga a pojas se aktivira inercijom. Ako je komp po parametrima sudara tj deakceleracije zakljucio da je dovoljno samo faza aktivacija piroteh zatezaca (a izgleda da je dobro odlucio ) to je to. Vjerojatno se tu radilo o manjem sudaru gdje je samo branik dobio i vjerojatno nije nista svinuto od krakova, bocnih vrata itd.

Link to comment
Share on other sites

On 17. 05. 2020. at 14:28, Lowlife said:

Ne nuzno. Sustav je ispravan vrlo vjerojatno. Ima razlicitih izvedbi ali i unazad 15-20god airbag sustavi moraju biti vrlo pametni u protivnom moze doci do vece ozlijede ili nedaj Boze smrti uzrokovane airbagom a ne sudarom. Pirotehnicki zatezac dobiva impuls od centrale airbaga a pojas se aktivira inercijom. Ako je komp po parametrima sudara tj deakceleracije zakljucio da je dovoljno samo faza aktivacija piroteh zatezaca (a izgleda da je dobro odlucio ) to je to. Vjerojatno se tu radilo o manjem sudaru gdje je samo branik dobio i vjerojatno nije nista svinuto od krakova, bocnih vrata itd.

Limar nema kaj delat, samo se dijelovi mijenjaju i farbaju, sve je okej sto se tice konstrukcije auta, nije ni mm dobilo... Deakceleracije nagle nije bilo, da se airbag upalio vjerojatno bi sletio s ceste tak da je pametno odlucio... Bilo bi mi nelogicno da se pali sve ili nista, a logicki gledano, kompu nije tesko zakljuciti  dal treba palit airbag ili ne (nagla promjena brzine kretanja, zna dal proklizava il ne itd.), bilo bi mi cudno da auto koji je iz 21.st pali airbag na svaki drek...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.