Jump to content

Megane cabrio 2.0 16v t 2008 .


miki ZD

Recommended Posts

Pozz

kupio sam Megane cabrio 2008 god. ne znam na koji način promjeniti žarulje u farovima,ruke ne možeš nigdje uvući da bi došao do poklopca žarulje,

osim pipkana kroz plastike odozdo ima li koji jednostavniji način???j

Link to comment
Share on other sites

Imas one cepove u blatobranu, je komplicirano, al to je sasvim ok, malo zaprljas ruke, ponekad i ogrebeš, to su sve čari...s time da je te otvore pretpostavljam radio netko tko ima 180cm,  i 50kg..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nema lakšeg načina od ovog sto kaže kolega, kroz nutarnji blatobran.

Jos bi samo napomenuo da ti od 180cm/50kg vjerojatno imaju po još jedan zglob na prstima i još jedan lakat :laugh:

Ako te tješi problem je samo prvih par puta. I kad rikne jedna brzo za njom rikne i druga. Bar su moja iskustva sa njima takva.

Naoruzaj se strpljenjem, pogledaj koji yt filmic na temu žarulja. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li su farovi za xenon,uglavnom kratka su xenon a duga obična,

leću ima,po čemu mogu znati da li su farovi za xenon da me ne hebu na tehničkom i koje žarulje su za kratka a koje za duga svijetla.

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Kratka su xw+enon ? daj da vidimo tu makinetu od megana 2 sa xenonima.

 

Link to comment
Share on other sites

Ovo je ph1, megane je iz 2008, ph2. Xenon ima perače na braniku. 

Link to comment
Share on other sites

Iz nekog razloga, slabo ih pronalazim na internetu, mislim megane 2 facelift sa xenonom.Češći su na pred-faceliftu, 2003-2006.

al ovak to izgleda

 

DSC_0859.JPG

Link to comment
Share on other sites

Dosta lijepo izgleda...
Ovako crni krov i stupovi su original ili je to neka folija?

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, BorisL said:

Dosta lijepo izgleda...
Ovako crni krov i stupovi su original ili je to neka folija?

orginal

Link to comment
Share on other sites

Ja usporedujem al ne uspijevam zakljuciti ima li taj auto one "xenon" farove,  ko ovaj iznad njega.

 

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, hrvojexyz said:

Ja usporedujem al ne uspijevam zakljuciti ima li taj auto one "xenon" farove,  ko ovaj iznad njega.

treba li nešto pisati na faru????

28 minutes ago, hrvojexyz said:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, direstraits said:

E ovo je tzv. Sport model, new model, modificirani. 🤓

ne razumijem

 

Link to comment
Share on other sites

Boja A stupa nije original. Prednji branik nije original. Itd. Vjerojatno imaš i kineski xenon. 

Link to comment
Share on other sites

kako se pokreće prkalica za farove,je li kao i za staklo                            to je ovaj branik

 

http://renault-freunde-ruhrgebiet.de/2-renault-treffen-des-renault-team-oberberg/renault-megane-2-r-s-beim-treffen-des-renault-team-oberberg/

 

 

 

150526_renault-treffen-gummersbach_16.jpg

Edited by miki ZD
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, miki ZD said:

IMG_20200516_182955.jpg

IMG_20200516_182913.jpg

To su ti obični halogeni farovi h7/h1. Možda je netko samo ubacio xenon kit sa h7 žaruljom. Prvo pogledaj jesu ti perači uopće spojeni ili služe samo za ukras. Pranje farova se aktivira zajedno s pranjem prednjeg stakla

Edited by grgaph2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mogu potvrditi ovo za upaljena svjetla i pranje farova.

Isto tak meni se ucinilo da su farovi obicni halogeni al nisam bio ziher fkt sa slike.

Branik me zbunjuje ovaj , jel to kao rs kopija il kaj je to, nema lajsne uopce  a ima i te crne kao perače farova.

Link to comment
Share on other sites

@hrvojexyz Branik je od RS-a, po mrezicama se vidi da je original. Isti takav je i na mom. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.