Jump to content

lupkanje ponekad


josip_bj

Recommended Posts

Laguna III, 2.0 DCI, 110kw, 2008.godina. 

Ne znam kako bih točno opisao lupkanje koje mi se događa. 

U 1.mjesecu je motor na hladno baš lupao. Majstor mi je rekao da su hidropodizači, ali pošto je to trajalo 3-4 minute, rekao je da je to čist normalno, jer je ulje gusto. Nakon toga motor radi kao satić. 

Sada imam problem već cca 3 mjeseca. 

Ponekad na hladno, a ponekad i na toplo. Nešto počne lupkati, to zna trajati 30 sekundi do 2 minute najviše i dalje kao da ništa nije bilo. Nekada zna proći tjedan dana da kratko zalupa i sve super nakon toga. 

Kad kod majstora znam stati, baš u tom trenu ništa ne zalupa. A majstor nagađa, od kompresora klime, tvrdog remena, ventila, lanca...itd... Pa tak mogu i ja nagađati. 

Dva dana je stajao također kod majstora i kad je provjeravao, ništa nije lupkalo. 

Znam da je teško procijeniti što bi moglo biti, jer nije često, ali možda je netko imao sličan slučaj. 

 

Link to comment
Share on other sites

Koliko km ima i da li si mijenjao remenicu radilice?
Ako je lupkao na hladno zbog ulja onda vjerojatno ulje nije odgovarajuce viskoznosti.

Link to comment
Share on other sites

Meni slično bilo i problem bio u remenici radilice..

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

220 000 ima i nisam je mijenjao. 

Nitko stručan mi ne može reći mišljenje, jer ko za inat, kad majstor gleda, sve radi odlično. 

Stalno je išlo ELF ulje, ako se ne varam 5w40, sutra ću pogledati jer nisam siguran. Izmjenja je bila između 9000 i 12000.

Kao što sam napisao, zna proći tjedan dana da ništa ne zalupa, javi se tek toliko, da bude prisutno. 

Link to comment
Share on other sites

a kakav je zvuk? metalni, tupi, plastični itd? 

Link to comment
Share on other sites

Pokušati ću snimiti kad se pojavi, ali meni je između metalnog i tupog. 

Link to comment
Share on other sites

Uspio sam na kratko uhvatiti zveckanje, na dvije snimke, na početku, jer je kratko i trajalo. 

Možda netko nešto uspije prepoznati. 

27771 27773

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

meni bio isti zvuk i bio je problem remenice na radilici 

Link to comment
Share on other sites

Upravo su mi javili iz servisa da ima lufta na remenici alternatora, a da je glavni krivac remenica radilice, ona ima baš dosta lufta. 

Link to comment
Share on other sites

Poznati kvar... i na mojoj 2.0dci je kad sam upalio tuklo kao da bude se raspao auto.. kasnije se utisalo...

 

stavio novu i sad je mir.... 

Link to comment
Share on other sites

Kod mene nije tuklo baš jako, ponekad, jer nije naglo otišlo. Postepeno su remenice dobivale. Nadam se da je sad to to. Auto ima 225 000 km. 

Kanalni remen 150 kuna, remenica alternatora 320 kuna, remenica radilice 670 kuna, natezač remena 320 kuna, usluga radnje 230 kuna + PDV = cca 2000 Kuna. Ovlašteni servis u Virovitici. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.