Jump to content

Prekršajni nalog (žalba-odvjetnik)


grubo

Recommended Posts

Nisam primjetio na forumu neku sličnu temu, pa idem ja postaviti jedno pitanje. Danas sam dobio prekršajni nalog da sam 2017 oštetio jedan auto na parkingu a da toga ni sam nisam bio svjestan. Došla kazna 1500 za prekršaj 2000 kn za bijeg s mjesta nesreće te 6 mjeseci bez B kategorije. Imam pravo na žalbu. Pitanje da li netko ima odvjetnika koji se kuži u prometne prekršaje. Svaku preporuku vrlo rado ću kontaktiratu i potražiti savjet. Napominjem da nisam ništa ni osjetio niti bi oštetio nekoga u centru grada gdje je sve pokriveno s kamerama plus sam vozio službeni auto gdje za svaku crticu moram napraviti prijavu mojima u firmu. To moraš biti stvarno munjen da odeš s mjesta "zločina". Da sam osjetio ostavio bih moju vizitku s porukom da mi se javi.

Link to comment
Share on other sites

Netko u firmi te odabral... Ak je sluzbenjak, firma je dobila dopis da vele ko je vozio taj auto taj dan... Nekaj tu smrducka kolega

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je 3 godine zastara od počinjena prekršaja (pa si vidi datume)... plus još 3 nakon pravomoćnosti za mjere koje ti izreknu... nikad nisam čuo da toliko im treba da donesu rješenje... uglavnom raspitaj se sa odvjetnikom ili neko ko se kuži... živo me zanima kako će dokazati šta je bilo prije 3 godine...

Link to comment
Share on other sites

Jel jos netko tad vozio taj auto ili samo ti? Kod sefa i kopat po putnim nalozima da dokazes da nisi ti vozio.
Al to kaj veli kolega, netko je trknuo auto a kad su dobili u firmi dopis od mupa, napisali su da si ti vozio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da se meni to dogodilo, tražio bih razgovor sa svojim nadređenim i ljubazno ga zamolio da mi da neki razlog da me zadrži u firmi nakon tako nečega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6mj bez vozačke za što?
Jbt po novom zakonu ostanu bez vozačke na 6mj kad ima alkohol, više prekršaja i još je recidivist.

Link to comment
Share on other sites

Ma nije mi žao zbog te mjere.... Itekako te koji maznu pa pobjegnu treba roknit jel to je full pederski.... E sad kod autora teme neznamo šta bilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zastara za prekršaj je 4 godine već par godina. Kazna za 2017. mora biti odmjerena prema tada važećem zakonu jer prema jednom drugom zakonu optuženi ima pravo na određivanje kazne po  njemu povoljnijem zakonu ako je u međuvremenu došlo do izmjene. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Black.Tip said:

Zastara za prekršaj je 4 godine već par godina. Kazna za 2017. mora biti odmjerena prema tada važećem zakonu jer prema jednom drugom zakonu optuženi ima pravo na određivanje kazne po  njemu povoljnijem zakonu ako je u međuvremenu došlo do izmjene. 

To sam i ja mislio za porezni zakon.... Treba gledat prijelazne odredbe.. 

Link to comment
Share on other sites

Meanwhile, prošle godine u 6. mjesecu pobro kaznu, odmah poslao žalbu.. Evo dan danas ni traga ni glasa.

Link to comment
Share on other sites

Produ i 2g...ne nadaj se prerano [emoji14]

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Black.Tip said:

Zastara za prekršaj je 4 godine već par godina. Kazna za 2017. mora biti odmjerena prema tada važećem zakonu jer prema jednom drugom zakonu optuženi ima pravo na određivanje kazne po  njemu povoljnijem zakonu ako je u međuvremenu došlo do izmjene. 

Mislim da je po novome 4 godine apsolutna zastara, ali se ista računa od zadnje radnje, a ne od vremena počinjenja. Npr ako si prekršaj napravio u 1 mj 2018, pa si se žalio nakon par mjeseci, rok za zastaru počinje od vremena kad si uložio žalbu a ne od vremena kad je bio prekršaj.

9 minutes ago, Optimista said:

Meanwhile, prošle godine u 6. mjesecu pobro kaznu, odmah poslao žalbu.. Evo dan danas ni traga ni glasa.

Ja sam davno 2012 isto pobrao neku kaznu za brzinu koja mi je doma došla skoro nakon godinu dana, onda sam se žalio na prekršajni sud i od suda dobio poziv za ročište nakon skoro 2.5 godine od kad sam podnio žalbu. A opet kolega imao istu situaciju i zvali ga na sud nakon pola godine. Mislim da sve ovisi na koju sutkinju se naleti i koliko je tko ažuran.

Link to comment
Share on other sites

4 godine od počinjenja prekršaja je da te osude i naplate...

Link to comment
Share on other sites

To bi bila glupost, da se rok zastare racuna od zadnje radnje (zalbe, rocista ...). Tako bi ti mogli suditi za prometnu kaznu iz 1998, kad si malo brze vozio da stignes na utakmicu repke :-)

Apsolutna zastara je bas to, apsolutna, jer se nitko ziv vise ne mora sjecati sta se tocno dogodilo prije X godina.

Link to comment
Share on other sites

Crni vrh :), je dobro objasnio... iako u zadnje vrijeme se jako pazi na zastaru... ja sve prekšaje koje sam napravio unutar 2 tjedna sam već dobio čestitku...

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, vip3141 said:

To bi bila glupost, da se rok zastare racuna od zadnje radnje (zalbe, rocista ...). Tako bi ti mogli suditi za prometnu kaznu iz 1998, kad si malo brze vozio da stignes na utakmicu repke 🙂

Apsolutna zastara je bas to, apsolutna, jer se nitko ziv vise ne mora sjecati sta se tocno dogodilo prije X godina.
 

Imaš pravo, trenutno je zakon na snazi da nema više apsolutne i relativne zastare kako je prije bilo, a dao bi se kladit da je prije 2013 godine bilo kako sam opisao da je zastara teče od zadnje radnje jer mi je tako sutkinja na ročištu objasnila.

Ugl trenutno je zastara za prekršaje 4 godine i teče od dana počinjenja prekršaja, a za prekršaje za koje se može izdati obavezni prekršajni nalog (koliko sam shvatio to su svi prekršaji do 5000 kn) je zastara 3 godine i isto se računa od dana počinjenja prekršaja.

18 minutes ago, macan said:

Crni vrh :), je dobro objasnio... iako u zadnje vrijeme se jako pazi na zastaru... ja sve prekšaje koje sam napravio unutar 2 tjedna sam već dobio čestitku...

Sigurno su sad puno ažurniji jer zastara počinje teći od dana počinjenja prekršaja, a prije nije bilo tako mislim, al nebitno kak je bilo prije, sad je 3 i 4 godine, zavisno o težini počinjenog prekršaja

Ali za zaštitnu mjeru zabrane upravljanja zastara počinje teći od pravomoćnosti sudske presude i to 3 godine, nema veze sa vremenom kad je počinjen prekršaj... Vj sam s tim pobrkao ovo što sam ranije pisao. 

Znači ako dobiješ novčanu kaznu onda je zastara 3 ili 4 godine, ali ako ti izdaju prekršajnopravnu sankciju onda je 3 godine od pravomoćnosti presude, što se vrlo lako može protegnut na 4-5 godina ako čovjek ima sreće...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ljudi, ovo pitam za frenda.. isoa je iz crikvenice za plitvice i natrag i u jednom danu dobio dve kazne za prebrzu voznju.. slikan fiksnom kamerom (ocito). Nije to cak ni problem, vec sto je prvu kaznu dobio 4mj nakon prekrsaja, a drugu, gotovo 2godine nakon prekrsaja.. prvu je uredno platio i mislio je da je to to.. skroz vec i zaboravio na taj dan kad mu je eto stigla jos jedna kazna, isti dan, ista adresa, gotovo ista brzina, samo drugo vrijeme.. moje prvo pitanje je koliko kod nas traje zastara? dal da se zali, ili bolje da plati i tu kaznu? kako to da ije MUP-u trebalo gotovo dvije godine da posalju drugu kaznu? da li jedno te ista kamera moze snimati oba smjera? jer je 100% siguran da nije dva puta u istom danu vozio u istom smjeru.... prilazem kazne.. ako tko ima kakav savijet, iskustvo, prijedlog.. 

 

 1652347049842_1.thumb.jpg.f79562879ef7cfccb07e050c3fe4fb76.jpg 1652347046459_1.thumb.jpg.7c63407fd239b11a0b46a1cde73637e2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da riješim ovaj dio oko kamere u dva smjera, kamera slika samo u jednom smjeru, ali snima vozilo u dolasku i vozilo u odlasku. Neka zatraži fotografije prekršaja...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A vidi frend ti je uslikan sa 86 i 89 km/h. Ovo drugo ti je nekakavih 95km/h na satu.

Proci sa 95km/h na satu pokraj znaka sa ogranicenjem od 50 je u najmanju ruku neodgovorno, prema svim ostalim u prometu.

Za usporedbu, ako slicno napravis u Svicarskoj, tj. 100km/h kroz naselje:
- ides u zatvor na 1 godinu
- zaplijene ti auto

Cisto da vidis kako bi se na to gledalo po "bijelom svijetu".

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, vip3141 said:

A vidi frend ti je uslikan sa 86 i 89 km/h. Ovo drugo ti je nekakavih 95km/h na satu.

Proci sa 95km/h na satu pokraj znaka sa ogranicenjem od 50 je u najmanju ruku neodgovorno, prema svim ostalim u prometu.

Za usporedbu, ako slicno napravis u Svicarskoj, tj. 100km/h kroz naselje:
- ides u zatvor na 1 godinu
- zaplijene ti auto

Cisto da vidis kako bi se na to gledalo po "bijelom svijetu".

sve je to jasno. platio je prvu kaznu..
ako si vidio lokaciju onda si vidio da je to ravan pravac, isprekidana linija, tu i tamo koja kuca.. bez ikoga igdje.. ljudi se po magistrali od KA do plitvica voze i brze..

table na google maps su s ograncenjem od 60kmh tako da nisam siguran da je 50 kako oni tvrde, no manje bitno..
vozio sam i ja oko 90 davno po nekim cesticama (ni sam se ne sjecam vise gdje tocno) ali mislim da je je bila stara cesta zagreb jaska.. ravan pravac, murjak me zuustavio, kaze 50kmh, kazna tolko i tolko.. nisam platio, nego sam se zalio, jer nit table, nit naselja niti krizanja, a bome ni kuce.. na kraju policajac nije dosao na sud, i morao je snositi sve troskove a ja sam osloboden bio bilo kakvog placanja ili kazne.. (cuvam tu potvrdu dan danas doma :D


vise nas interesira kaj napravit, ako se i pozali na bilo sta, tko zna kad ce doc na red, mozda dodje do zastare, ali ne znam koliko je vremena potrebno za to..

1 hour ago, Ivan1902 said:

Da riješim ovaj dio oko kamere u dva smjera, kamera slika samo u jednom smjeru, ali snima vozilo u dolasku i vozilo u odlasku. Neka zatraži fotografije prekršaja...

za to su mu rekli da mora doc u otocac :D

a nije mu bas usput obzirom da ne zivi u hr.. uglavnom, vozio je rent a car vozilo u tom trenutku.. kazem, prvu kaznu kako je dosla je i platio.. ali sada maltene 2god kasnije, gotovo ista kazna, ista lokacija (ok sad kuzim da kamera moze snimati oba smjera) pa eto, sve mu je bilo nekako cudno.. sad ga najvise interesira, platit i tu drugu kaznu ili se probat zalit.. a da ne govorim da je kaznu dobio u sanducic.. znaci nigdje nista nije ni potpisao da je istu zaprimio, nema potvrde.. 

Link to comment
Share on other sites

pa piše tamo na papiru da fotku može dobiti putem web stranice  i nekog koda

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Krule said:

pa piše tamo na papiru da fotku može dobiti putem web stranice  i nekog koda

znam, ali pisao im je, ili je cak mozda i zvao, moram provjerit s njim, no receno mu je da mora doc osobno tam..
puno toga mu "smrdi" na neku muljazu, tj ako prođe prođe.. naravno, ni ne mora bit.. no, ima li tko da zna kako se ide do zastare? kao sto rekoh, on nije nikakav papir potpisao da je tu drugu kaznu uopće i zaprimio, ali je čovjek pošten i ne da mu mira sad taj papir.. a zanima ga kako ide to sa zastarom.. a da budem iskren i mene zanima, jer sam izbivao iz RH 9god i malo sam izašao iz svega toga....

Link to comment
Share on other sites

znam, ali pisao im je, ili je cak mozda i zvao, moram provjerit s njim, no receno mu je da mora doc osobno tam..
puno toga mu "smrdi" na neku muljazu, tj ako prođe prođe.. naravno, ni ne mora bit.. no, ima li tko da zna kako se ide do zastare? kao sto rekoh, on nije nikakav papir potpisao da je tu drugu kaznu uopće i zaprimio, ali je čovjek pošten i ne da mu mira sad taj papir.. a zanima ga kako ide to sa zastarom.. a da budem iskren i mene zanima, jer sam izbivao iz RH 9god i malo sam izašao iz svega toga....

Zakon o obveznim odnosima pa baci pogled.
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da li u Švicarskoj dođe kazna za 2god? [emoji57]

Meni je otišlo u zastaru nakon 2god, ali to je bilo prije 15god. Nije bila kamera nego kuhača.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.