Jump to content

Rlink 2 update megane 4


ShinyMarko

Recommended Posts

Nakon mj dana navlačenja s servisima,oko updata rlink 2 s verzije 2.2.19.300 na v7...
Pisao u ovlaštene servise pa ispada da naši servisi "ovlašteni" su stvarno ili ne educirani,ili nevoljni da naprave posao!
Radi se naime o updateu rlink 2 multimedije...
Trenutna verzija je 2.2.19.300,s koje je moguče napravit update na v7...vani se to naravno radi u ovlaštenim servisima,bez ikakvog problema,te je tamo normalna stvar...
Dok je kod nas priča sasvim drugačija,zvao sam baotic,štarkelj goricu,štarkelj utrine,naime,sramotne su izjave servisera,neznanje,pravljenje "glupih" i ostalo😓
Zar je moguče,da u hrvatskoj,ovlašteni servis nemoze/nezna/nezeli, da napravi update s 2.2.19.300 na v7? 
Jer taj update može napraviti samo ovlašteni servis...a naši servisi su kakvi? 
Sramotno je to da čovjek kupi auto,te da nema uslugu servisa adekvatnu kakvu taj auto treba! Ovo je 21stolječe,a renault u hr je u 19st!

 

Edited by ShinyMarko
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, direstraits said:

Koje probleme imaš s Rlinkom? Bluetooth? DAB?

Nemam nikakav,jednostavno želim taj update,s tim updatom dobivaš adroid auto,fluidniji rad i ostalo😓

Link to comment
Share on other sites

Jesu riješili sa updateom problem kod javljanja na poziv?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ShinyMarko said:

Nemam nikakav,jednostavno želim taj update,s tim updatom dobivaš adroid auto,fluidniji rad i ostalo😓

Ovlašteni neće mijenjati postavke ako nema problema s tim firmwareom koji je u autu. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mocho said:

Koja ti je godina auto?

2016

1 hour ago, direstraits said:

Ovlašteni neće mijenjati postavke ako nema problema s tim firmwareom koji je u autu. 

Ja netrazim da ga meni to naprave pod garanciom il slično...

Nije stavr jel valja il ne,zašto postoji update? Pa da se updejta... S novim update dobivaš i fluidniji rad samog sustava,čak i neke stvari tipa androidauto...što je velik +

Ja netrazim da mi za đabe nešto urade,znači ako postoji mogučnost updejta,pa zašto to ne naprave? Zato jer neznaju,nevoljni su,needucirani...lakše im je promjenit getribu i uzet pare neg stavit updejt...očito😓

Baš sam razočaran kompletnom mržeom servisa od renaulta...očito da ču morat van države da bi napravio updejt😓

Link to comment
Share on other sites

Nije Renault samo takav.
Svi do jednoga ovlašteni bilo koje marke su takvi.
Prelistaš forume i uvjeriš se.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Moj je isto 2016 i sam sam napravio update sa verzije 2 na verziju 3. Sve je ok osim sto treba cekat na boot jedno par minuta nakon kaj upalis auto 😎

Nakon par mjeseci sam vratio nazad na verziju 2 i necu nista dalje dirat. 

U ovom slucaju hardver ne prati zahtjeve novog softvera!

Mislim da ti nitko za model 2016 nece ici dirati i dizati na verziju 7 jer je bilo dosta problema, neki su cak morali nabavljati novi komp jer je sve otislo u k.... itd...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Na tim prvim verzijama je hardware preslab da bi stavio firmware 7.xx. To u renaultu valjda znaju i neće da se zjbvj s tim. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, direstraits said:

Na tim prvim verzijama je hardware preslab da bi stavio firmware 7.xx. To u renaultu valjda znaju i neće da se zjbvj s tim. 

Kuzim da,ali zar neznaju objasnit o čem se radi😓

Nekako mi je nevjerojatno da nemogu bar na verziju 3.3 il tak nešto,di se dobije android auto...

16 hours ago, mocho said:

Moj je isto 2016 i sam sam napravio update sa verzije 2 na verziju 3. Sve je ok osim sto treba cekat na boot jedno par minuta nakon kaj upalis auto 😎

Nakon par mjeseci sam vratio nazad na verziju 2 i necu nista dalje dirat. 

U ovom slucaju hardver ne prati zahtjeve novog softvera!

Mislim da ti nitko za model 2016 nece ici dirati i dizati na verziju 7 jer je bilo dosta problema, neki su cak morali nabavljati novi komp jer je sve otislo u k.... itd...

Znači očito ču morat stavit aftermarket tipsku multimediju😂

Samo koju,s obzirom da imam bose ozvučenje😂

Link to comment
Share on other sites

On 24. 05. 2020. at 20:13, mata73 said:

Nije Renault samo takav.
Svi do jednoga ovlašteni bilo koje marke su takvi.
Prelistaš forume i uvjeriš se.

Štoviše...sve više se to potvrđuje...za sve u kompletu...katastrofa, a sada kada treba kukat, kuknjava...kriza, covid...itd

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, shogo said:

Štoviše...sve više se to potvrđuje...za sve u kompletu...katastrofa, a sada kada treba kukat, kuknjava...kriza, covid...itd

Slažem se u potpunosti😓

Link to comment
Share on other sites

Pozz,

 

Ja sam imao problema sa radiom na r-linku i napravili su mi update sa v2.2.19.300 na 7.0.24.166.

Sve odradio ovlašteni servis u sklopu garancije. U Švedskoj. 

Ukoliko ti naprave update, Android auto ti nije otkljucan ukoliko ti je auto proizveden prije 12 tjedna 2017. Moj je 06/2016 i nakon updatea nemam android auto. Mogu ga sam otključati sa rizikom da gubim garanciju. A s obzirom da sam svaki mjesec jednom do dva puta u servisu zbog tvornickih sranja i koristim garanciju, radije se nebi igrao sa nečim što bi meni moglo naštetiti. 

Lijep pozdrav 

Edited by andrej2019
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ipak sam skupio hrabrosti i otvorio vrlo lako android auto pomoću developer moda. Nije loša stvar, još da može raditi bežično, bilo bi super 🙂

20200528_133934.jpg

20200528_133941.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 27. 05. 2020. at 17:26, andrej2019 said:

Pozz,

 

Ja sam imao problema sa radiom na r-linku i napravili su mi update sa v2.2.19.300 na 7.0.24.166.

Sve odradio ovlašteni servis u sklopu garancije. U Švedskoj. 

Ukoliko ti naprave update, Android auto ti nije otkljucan ukoliko ti je auto proizveden prije 12 tjedna 2017. Moj je 06/2016 i nakon updatea nemam android auto. Mogu ga sam otključati sa rizikom da gubim garanciju. A s obzirom da sam svaki mjesec jednom do dva puta u servisu zbog tvornickih sranja i koristim garanciju, radije se nebi igrao sa nečim što bi meni moglo naštetiti. 

Lijep pozdrav 

Vidiš kod nas tvrde da je nemoguče,da hardver nemoze da podese "tezi" frimwere😓

Te još milion razloga da se nemože😓

Garancije nemam na autu,doduše nemam problema ni s rlinkom,ali jednostavno ako postoji update zelim da ga stavim,uz to mogučnost android auto,najviše mi je rad toga...

Sve mi se čini očito da ču morat otič  u švedsku napravit update😁

Što je stvarno žalosno u pm😓

Fkt neznam bil se smijal il plakal😂😭😂😭

Edited by ShinyMarko
Link to comment
Share on other sites

Možda su Slovenci sposobniji po tom pitanju. Jel netko pitao njih da li znaju/mogu/žele napraviti update?

Link to comment
Share on other sites

On 31. 05. 2020. at 11:40, Flek said:

Možda su Slovenci sposobniji po tom pitanju. Jel netko pitao njih da li znaju/mogu/žele napraviti update?

Kaj nije zalosno da moraš ič u drugu državu da bi napravio update😓

Link to comment
Share on other sites

Ono što se ovdje ne shvaća...očito je i hardware drugačiji, to je kao da bi ti sada svijetla s ph2 na garanciju...ako radi i sve je ok, nema tu razloga za update, a to što bi ti ili ja htjeli...okači mačku o rep

Samo moja misao...

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, shogo said:

Ono što se ovdje ne shvaća...očito je i hardware drugačiji, to je kao da bi ti sada svijetla s ph2 na garanciju...ako radi i sve je ok, nema tu razloga za update, a to što bi ti ili ja htjeli...okači mačku o rep

Samo moja misao...

Ništa,ko ima jači hardver da mu isčupam😂

Onda nemojte ni mob update radit, jer ako sve radi nemojte radit update😂

Šalu na stranu,več ima popis na koje može update,tako da,problem je samo u nestručnom i nevoljnom osoblju servisa 👍

 

Edited by ShinyMarko
Link to comment
Share on other sites

Evo meni su s v3 updejtali na v7 zbog parking senzora, sad rade ispravno, nemam pojma zasto su uopce nadogradivali na 7, samo su trebali senzore nauciti kako korektno ocitavati daljinu necega.

Kad sam vidio ostao sam iznenaden.

Radili u ovlastenom Renault servisu u Slavonskom Brodu.

 

20200612_140309.jpg

Edited by Laky
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laky said:

Evo meni su s v3 updejtali na v7 zbog parking senzora, sad rade ispravno, nemam pojma zasto su uopce nadogradivali na 7, samo su trebali senzore nauciti kako korektno ocitavati daljinu necega.

Kad sam vidio ostao sam iznenaden.

Radili u ovlastenom Renault servisu u Slavonskom Brodu.

 

20200612_140309.jpg

Koje godište ti je auto?

Link to comment
Share on other sites

2018 proizveden, 2019 ga kupio novog

Edited by Laky
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako ove kvadratice maknuti (ove bijele oko ikona), mogao sam na v3 a sad na v7 ne mogu naci.

 

 

20200612_204939.jpg

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.