Jump to content

Rlink 2 update megane 4


ShinyMarko

Recommended Posts

On 13. 06. 2020. at 13:33, Ommyskillz said:

jel ima netko megane IV iz 2016 a da ima v3 na r linku?

Upravo to se i ja pitam🤔

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ShinyMarko said:

Upravo to se i ja pitam🤔

ima kolega mocho sa foruma, updejto si je..kaze da je prvi boot, npr, jutarnji, sporiji i da traje oko pol minute..nema lagga prilikom koristenja kasnije..isto tako je i na verziji 2.19.

Link to comment
Share on other sites

On 12. 06. 2020. at 18:18, Laky said:

2018 proizveden, 2019 ga kupio novog

Stari, ništa nisu upgrejdali, to si i imao

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 13. 06. 2020. at 13:33, Ommyskillz said:

jel ima netko megane IV iz 2016 a da ima v3 na r linku?

Imao ja. 😂

IMG-20200625-WA0026.thumb.jpeg.c034d0d032c5474444e83e04d6569206.jpeg

06/2016

V2 > V3 > V7 u ovlaštenom > V8 > V9

S obzirom da je preslab hardware. 

Edited by McRazor
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, McRazor said:

Imao ja. 😂

IMG-20200625-WA0026.thumb.jpeg.c034d0d032c5474444e83e04d6569206.jpeg

06/2016

V2 > V3 > V7 u ovlaštenom > V8 > V9

S obzirom da je preslab hardware. 

U kojem ovlaštenom su ti odradili upgrade na V7?
Jesi nakon toga sam odradio upgrade sa  V7>V8>V9?
Na kraju nisam shvatio, da li si ostao na V9 ili si se vratio na neku stariju verziju jer je radilo presporo?

Link to comment
Share on other sites

Zak Karlovac. Sam sam odradio update na v9 jučer i sve radi ko urica. I bolje čak. 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, McRazor said:

Zak Karlovac. Sam sam odradio update na v9 jučer i sve radi ko urica. I bolje čak. 

Jel taj upgrade na V9 ide normalno preko R-LINK 2 system upgrade stranice ili moraš opet ručno kemijati kao V2>V3?

Link to comment
Share on other sites

On 26. 06. 2020. at 14:31, McRazor said:

Zak Karlovac. Sam sam odradio update na v9 jučer i sve radi ko urica. I bolje čak. 

Jel si morao nešto posebno moliti ZAK da ti odrade upgrade na V7?
Kad sam ja prije par mjeseci zvao servise zbog toga, svi su me otpilili u startu.

Sad imaš iskustvo rada na više verzija, pa mi zanima tvoj ukupni dojam i prednosti i nedostaci (ukoliko ih ima) ovih novijih verzija.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Rekao sam da imam problema sa bluetoothom, digitalnim radiom, da je rlink spor i da šteka. Izričito sam napomenuto spomenutu reprogramaciju i rekli su nema problema, 250kn. Kad su stavili v7 gore, cim sam došao doma sam stavio v8 pa odma v9. Tako da sam v7 imao nekih sat vremena, a v8 dvije minute. Skoro tjedan dana sam na v9 i radi bez greške. Najveću razliku sam primjetio na reprodukciji digitalnog radia. Nema više nikakvih smetnji, prekidanja signala i prebacivanja na fm radio. Šta se tiče bluetootha, problema nisam zapravo ni imao tako da je tu sve ok. Usput sam otključao navigaciju i instalirao najnovije mape. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 28. 06. 2020. at 21:39, McRazor said:

Rekao sam da imam problema sa bluetoothom, digitalnim radiom, da je rlink spor i da šteka. Izričito sam napomenuto spomenutu reprogramaciju i rekli su nema problema, 250kn. Kad su stavili v7 gore, cim sam došao doma sam stavio v8 pa odma v9. Tako da sam v7 imao nekih sat vremena, a v8 dvije minute. Skoro tjedan dana sam na v9 i radi bez greške. Najveću razliku sam primjetio na reprodukciji digitalnog radia. Nema više nikakvih smetnji, prekidanja signala i prebacivanja na fm radio. Šta se tiče bluetootha, problema nisam zapravo ni imao tako da je tu sve ok. Usput sam otključao navigaciju i instalirao najnovije mape. 

Ja sam još uvijek na zadnjoj verziji V2.
Ja sam si isto otključao navigaciju i instalirao nove mape 2019.Q4.
Sad si razmišljam da li da ostanem na toj varijanti i dalje koristim samo navigaciju u autu ili da probam podići verziju rlinka i otvorim si mogućnost povezivanja s telefonom.
Ne znam da li bi činjenica da sam si otključao navigaciju mogla stvarati problem kod upgrade-a rlinka?
Da li ti u vožnji koristiš navigaciju s telefona ili koristiš navigaciju u autu?

Link to comment
Share on other sites

Ako upgrejdaš rlink sa otključanim mapama, neće ti raditi, morat ćeš ih ponovno instalirat. Jel se isplati ili ne, to ovisi o tebi i tvojim potrebama. Ja ne koristim AA jer mi se neda vući kabel non stop, samo za duže puteve. A uglavnom znam natipkat u Google maps jer mi je brže i jednostavnije nego na rlink.

Vidim da si isto u DS, pa mi pošalji broj u inbox pa ćemo vidit šta se može. 

Edited by McRazor
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nemam pojma koja je verzija R-linka u Megane grandtur iz 2016.g
Uglavnom sve mogu podesiti ali mi ne dozvoljava podesiti radio. Drži vrijeme sat vremena (kao da vuće GMT). Jel mogiće to kako riješiti.
I dali je moguće izvan servisa nadograditi kartu. Jer postojeća ne vidi kučne brojeve u večini manjih mjesta. 5cf2bc8919aea077978b04b07b4be170.jpg8fd8024c34fde104c56a336fb4c5ec15.jpg

Poslano sa mog STK-L21 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1. fulao si topic skroz; ali i vozilo i uređaj.. 😂

2.

5 hours ago, darius said:

Uglavnom sve mogu podesiti ali mi ne dozvoljava podesiti radio. Drži vrijeme sat vremena (kao da vuće GMT). Jel mogiće to kako riješiti.

Jel ti sad ne možeš podesiti sat ili radio? Što znači da drži vrijeme sat vremena? Resetira se na 00 nakon što je auto ugašen sat vremena? Imaš li spojen mobitel na auto? 

3. Probaj napraviti update Rlink1 sustava: https://www.gps-rlink.com/2019/02/03/r-link-1-and-carminat-tomtom-live-important-update/

4. Popis mapa po verzijama za tvoj sustav je ovdje: https://www.gps-rlink.com/r-link-1/update-map/

Ovo je jedan od načina za staviti karte na tvoje vozilo: https://www.ebay.com/itm/LATEST-RENAULT-TomTom-R-LINK-10-15-SD-CARD-EUROPE-and-UK-MAP-UPDATE-2019-2020/124012229527?hash=item1cdfb47397:g:P7kAAOSw6Wld9ohM

Original kartica je ako se ne varam bila cca 100-130€ u ovlaštenom pred par godina, kolega je kupovao.. ali me nemoj držati za riječ..

Link to comment
Share on other sites

Doslovno ovo što vidiš na slici. Opcija promjene vremena je siva. Pokazuje 10.35 kad je 11.35. To sam mislio ppd da kasni 1h točno.
Orginalnu karticu ima. Samo nisam siguran koja je verzija na njoj. Tek sam dnas stigao pošteno se pozbaviti autom jer je kupljen u Petak a ja twk jučer došao doma.

Poslano sa mog STK-L21 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jel imas navigaciju? Da nije ukljucena opcija da tocno vrijeme sinkronizira putem satelita? i u tvom slucaju je podesena kriva vremenska zona, pa daje -1h...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Navigacija bi zonu morala povući kako treba.. dst možda ne.. iliti ljetno računanje vremena..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jel imas navigaciju? Da nije ukljucena opcija da tocno vrijeme sinkronizira putem satelita? i u tvom slucaju je podesena kriva vremenska zona, pa daje -1h...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk


Imam. Ali ne nalazim opciju da dali da se sinkronizira preko satelita ili gdje se bira zona. To sam pretpostavljao ali ne mogu naći gdje bi to bilo.

Poslano sa mog STK-L21 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites


The R-Link 1 and Carminat Tom Tom navigation system, like all systems using GPS, continually receives the current time via a GPS data signal.

Known as Week Number Rollover (WNRO) after 6th April 2019, your R-Link 1 and Carminat Tom Tom will no longer be able to handle this GPS data signal correctly.
WNRO means the GPS system turns code into date and time. Due to limitations in all GPS systems, after 1024 weeks (approx 19 years) the counter resets to zero.

As a result, the time will no longer be displayed, and no arrival or journey time information will be available. In addition, for Carminat TomTom the navigation display will freeze.
Please note: Carminat TomTom Live, R-LINK 2, and MediaNav systems are NOT AFFECTED by WNRO

We therefore recommend you take action now and update your R-Link 1 and Carminat Tom Tom system, to remove this loss of functionality after 6th April 2019, and future WNRO events.
You can download the software update at www.easyconnect.renault.co.uk/pages/software-upgrade where you will also find a step-by-step guide.

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pa to isto ti piše i na linku koji sam dao u prvom odgovoru.. jao jao.. dobro, oprošteno ti je s obzirom da ti je novi auto 😛

Link to comment
Share on other sites

Nije meni.. Moj stari koji zazire od elektronike kupio tog Mrganea sa ful opremom kod Štarkelja. I sad meni uavlo da vidim što to može i podesim mu sve [emoji16].


Poslano sa mog STK-L21 koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Pozdrav ljudi, kako da otključam navigaciju i uradim update na najnovije mape? Uradio sam update preko fleškice ali po navigaciju vidim da su i dalje stare mape. Verzija navigacije mi je 9.12.106.586426. Software je 2.2.15.703. 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Vladan said:

Pozdrav ljudi, kako da otključam navigaciju i uradim update na najnovije mape? Uradio sam update preko fleškice ali po navigaciju vidim da su i dalje stare mape. Verzija navigacije mi je 9.12.106.586426. Software je 2.2.15.703. 

Taj software moraš u ovlašteni vozit da ti ga updateaju na 3.x - 250kn

Link to comment
Share on other sites

Taj software moraš u ovlašteni vozit da ti ga updateaju na 3.x - 250kn
Ne na 3.x vec na 7.x.. i nije update vec reprogram.. ehh

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.