Jump to content

Rlink 2 update megane 4


ShinyMarko

Recommended Posts

Vidim na netu da ima i 9.x verzija softvera. Da li moj hardver podržava ove update pošto sam čitao po forumu da prve verzije megana IV, moj je 2016 god, ne mogu da podrže novije verzije softvera. 

Link to comment
Share on other sites

Podržava, ja imam istu stvar.. ali 'one step at the time'.. prvo svoj auto u servis i kaži da imaš problema i da ti stalno puca konekcija na mob, da je nemoguće koristiti bt i zamoli za reprogram.. s obzirom da ti je fw jako star, očekujem da ga prvo bace na 2.2.19.300.. tako nešto.. Pa nemoj biti razočaran..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, tomidix said:

Ne na 3.x vec na 7.x.. i nije update vec reprogram.. ehh

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 

Mislio sam da oni stave 3.x pa da onda možeš sam na 7.x, pa sve do 9.x

Link to comment
Share on other sites

Nope, korisnici sami stave 3.x (jer se moglo tko je htio riskirat, a dobije se mogućnost imati Android Auto).. pa onda oni sa v3 dignu na v7.. svakako oni moraju na v7 dići jer zahtjeva update bootloadera koji korisnici sami ne mogu odraditi... tko proba sam dići na v7 ili noviji direktno sa v2/v3 ubit će uređaj..
Dakle v2->v7 i v3->v7.. obavezno servis i to se zove reprogram.. i oni rade to samo ako se stranka žali da nešto na uređaju ne radi.. 
ako dođeš i tražiš update, dobit ćeš redovno max verziju s trenutnog brancha na kojem sustav je..

nadam se da je jasnije sada..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nisi mi javio na kraju kako ti je prošlo ali vidim da si shvatio cijelu problematiku, tako da se nadam da uživaš u v9. 😅

@tomidix

Edited by McRazor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeje, sve prošlo ok.. Bez problema su u Zak Karlovac stavili v7.. nakon par dana sam ja opizdio na v9 i sad je ok.. sustav leti.. nemam problema nikakvih.. začuđujuće dobro radi.. a nekako mislim da updatea više i ne bude za R-Link2..

Btw, @McRazor hvala na infu koji si podijelio 😊😉

Edited by tomidix
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hahaha jesam se igrao s otvaranjem gepeka na daljinski (radi al nema auto podizače pa je blesavo da samo odskoči gepek)

Otključao panic mode lightning (tako nekako se zove.. svjetla + svih 4 (6) žmigavaca na dugo držanje Lights na daljincu).. i tako sve one standardne stvari na renolima što se podešavaju.. to mi stoji otprije otključano haha.. (e da, i ugradih dynamic wing mirror blinkers ako nisi ulovio na drugoj temi)

Link to comment
Share on other sites

Zvao sam ovlašćeni servis za renoa i rekli su mi da oni nisu dobili instrukcije i program za reprogram softvera nego samo mogu da urade update mapa preko fleškice što može da uradi svako sam ko je malo pametan. 

U kojoj ja državi živim. 😡😭

Mada serviser mi je napomenuo da ima neka fora da mogu sam da dignem na noviju verziju  v3 ali je rizik da uništim ceo r link. Jel neko zna kako to da uradim? 

Link to comment
Share on other sites

Nemoj to raditi jer nema potrebe. Traži drugi ovlašteni; neki od servisa se jednostavno ne žele baviti time niti ulaziti u rizik operacije..

Dobili su oni instrukcije i one se nalaze pod Actis 49605 brojem. Traži čim većeg ovlaštenog zastupnika sa čim većim servisom.. Niti u Zagrebu to ne rade baš i izbjegavaju koliko mogu; ja sam u Karlovcu napravio (opet hvala @McRazor na informaciji) što znači da ostali bježe od toga; a dečko u Karlovcu koji je glavni za te stvari je prilično mlad 😉.. Apsolutno ti se ne isplati riskirati sustav kada Renault ima propisanu proceduru što radi kada korisniku ne radi BT, handsfree pozivi i sl..
https://www.gps-rlink.com/2019/07/23/r-link-2-update-from-v2-to-v7-possible/

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, tomidix said:

Hahaha jesam se igrao s otvaranjem gepeka na daljinski (radi al nema auto podizače pa je blesavo da samo odskoči gepek)

Otključao panic mode lightning (tako nekako se zove.. svjetla + svih 4 (6) žmigavaca na dugo držanje Lights na daljincu).. i tako sve one standardne stvari na renolima što se podešavaju.. to mi stoji otprije otključano haha.. (e da, i ugradih dynamic wing mirror blinkers ako nisi ulovio na drugoj temi)

Zanimljivo. Ovo sa retrovizorima sam vidio al mi je skupo trenutno. Radije ću neke druge stvari sredit prvo, a za to ima vremena. Bude sigurno i jeftinije.

Jesi probao rs monitor stavit?

Edited by McRazor
Link to comment
Share on other sites

Čitao sam i činilo mi se da nije zahtjevno.. al realno.. nemam ga gdje koristit.. ne idem s tim autom po stazama.. generalno ga relativno malo vozim otkako je korona i neda mi se zajebavat s time.. a realno uskoro će vjerojatno na prodaju.. pogotovo sad kad je Megane Conquest najavljen.. ima velike šanse da bude nasljednik 😛

Retrovizori skaču.. budu 70€ pa padnu na 60€ i tako.. ja sam uzeo na 60€ akciji.. nije tako strašno.. zapravo mislim da nije niš skuplje od orginal dijelova da ih sad ideš naručit.. 😁

Link to comment
Share on other sites

Nije strašno ali ne ide svima. Ja nemrem dobit toolbox da izbaci download. Ma nije bitno di i kak se vozi, opcija je pa zašto ne probat. Isto kao i AA i v9. Kad nešto nemaš, silno to želiš, dok ne dobiješ, a onda skužiš da nije niš posebno.

Čekam sad taj gt line branik pa će onda ić još neke seljo čuning sitnice. Budemo vidli kak će to sve ispast. Imam previše planova i želja, a premalo vremena i novaca. 😅

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Malo smo off topic sada.. ali stvarno si spreman žrtvovat maglenke za gt line branik? to je jedna od stvari koja mi dosta fali na ovom autu.. jedino ako imaš pure led.. onda možda mogu opravdat.. 

Link to comment
Share on other sites

Da, apsolutno. Nisam ih nikad palio. Imam samo cornering upaljen, ali mi počinje ić na živce, tako da, definitivno mičem maglenke. Nemam led, još. 😔

Link to comment
Share on other sites

"Propao pokušaj brice da od guzice napravi lice" šutite i uživajte ako nemate drugih problema da si ih ne napravite :) 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Vladan said:

Ok, hvala. Tražim dalje. 

Jel ti to auto fakat svijetlo plavi ili je kamera tako ulovila?

Ne sjećam se da sam ikada vidio tu boju u ponudi.

Link to comment
Share on other sites

Ma nešto između,baš je specifična boja, malo menja boju na suncu. Nisam video da ima još neko ovu boju. 

Link to comment
Share on other sites

Jel to zanzibar blue boja.. najavljena za Megane Conquest (Arkanu)? To im je sad izgleda nova boja kojom furaju e-tech..
Ajd baci neku sliku i prekrij tablice..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Yes, super boja izgleda na njegovim slikama.. uživo sam je vidio i još je ljepša nego na slikama.. samo me zanima kako se zove.. Jel je na kraju "zanzibar blue"? I još samo taj odgovor.. pošto smo off-topic..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.