Jump to content

Rlink 2 update megane 4


ShinyMarko

Recommended Posts

On 26. 01. 2022. at 19:15, nenox said:

Pozdrav, ima li neko linkove za preuzimanje updejta za RLINK2. Trenutno sam na verziji v7 (mali ekran-bez navigacije), želio bih ga nadograditi na v9, jer čitam da v9 radi znatno bolje od v7. Pa ako neko ima linkove za preuzimanje i upute kako se to radi, bio bih vam jako zahvalan. 

Pronašao sam upute, u ovom PDF-u imate sve upute kako i na koji način se radi update. Ja sam nadograđivao prema uputama s verzije v7, na v8, potom na v9. Zasada mi sve izgleda dobro i fluidnije. 

Update RLINK tutorial_ENG_rev2 (1).pdf

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, nenox said:

Pronašao sam upute, u ovom PDF-u imate sve upute kako i na koji način se radi update. Ja sam nadograđivao prema uputama s verzije v7, na v8, potom na v9. Zasada mi sve izgleda dobro i fluidnije. 

Update RLINK tutorial_ENG_rev2 (1).pdf 253 kB · 4 downloads

Jel to onda dobiješ android auto ili samo najnoviju verziju sustava (kad dojdeš do 9.0xx)?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, macan said:

Jel to onda dobiješ android auto ili samo najnoviju verziju sustava (kad dojdeš do 9.0xx)?

Na v7 sam si aktivirao Android Auto preko developer moda, a na verziji v9 je po defaultu uključeno. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, nenox said:

Na v7 sam si aktivirao Android Auto preko developer moda, a na verziji v9 je po defaultu uključeno. 

Koliko sam ja shvatio ja nemogu nis... jer imam 2.2.. tj trebao bi ovlasteni da mi dignu na 7.0? Onda dalje mogu valjda sam?

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, macan said:

Koliko sam ja shvatio ja nemogu nis... jer imam 2.2.. tj trebao bi ovlasteni da mi dignu na 7.0? Onda dalje mogu valjda sam?

Tako nekako, nakon verzije 7 možeš sam odraditi nadogradnju na ->v8 potom na ->v9. 

Mala opaska, uočio sam da se nakon nadogradnje na v9 gubi kvaliteta zraka, nema widgeta. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 28. 01. 2022. at 14:45, nenox said:

Na v7 sam si aktivirao Android Auto preko developer moda, a na verziji v9 je po defaultu uključeno. 

Kako ga aktiviraš? naime napravio sam u ZAK-u u Karlovcu update na verziju 7.0.24.166, imam original kabel s kojim ga spojim, međutim na kartici Telefon pod Pametni telefon je sivo, ne mogu aktivirati...

20220326_113452.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 28. 03. 2022. at 11:10, sdomic said:

Kako ga aktiviraš? naime napravio sam u ZAK-u u Karlovcu update na verziju 7.0.24.166, imam original kabel s kojim ga spojim, međutim na kartici Telefon pod Pametni telefon je sivo, ne mogu aktivirati...

20220326_113452.jpg

Jesi ga spojio s USB kablom prvo?
Moze i bez ali morao bi uzeti neki android adapter koji se spoaja s autom (citaj kompliciranija verzija) :)

 

Link to comment
Share on other sites

Pozz…Ima li netko u Rijeci da se moze pozabavit sa R Linkom2 ?


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Danas sam odradio reprogramaciju R-Linka 2 u ZAK-u na v7. Više nije potreban nikakav email od Renault Hrvatska kao potvrda da ako tijekom reprogramacije crkne display kupac neće snositi nikakvu odgovornost. To je sada automatski riješeno između ZAK-a i Renault Hrvatska, a valjda to vrijedi i za druge ovlaštene. Cijena reprogramacije na v7 je 450kn, a traje oko sat i pol do 2 sata. Update na v8 i v9 budem odradio sam. 

Edited by Mikac
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Upravo sam napravio update s v7 na v8m pa na v9, međutim opcija pametni telefon mi je i dalje zasivljena, a sve sam i radio zbog android auto funkcije. Probao sam dodati automobil unutar android auto aplikacije na Samsung Galaxy A52s mobitelu, ali ništa. Nudi mi bluetooth povezivanje ali ne može naći device. Probao sam s upaljenim i ugašenim autom. Čudno mi je da sad moram dodavati android auto opciju preko developer modea na v9 verziji sustava. Hmm...

20220705_220329.jpg

20220705_225934.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da li je još još kome bila zasivljena opcija pametni telefon na v9 verziji softwarea ili možda ja nešto krivo radim? Pitam, da ne idem prčkati po developer modeu ako nije potrebno.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, mocho said:

Aj provjerim sutra, nisam prčkao po tome do sada...

Ok, hvala. Mislio sam danas u developer mode, ali pričekat ću tvoje mišljenje. Možda jednostavno griješim u nekim koracima aktivacije. 🙄

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako je na Renaultu, ali na kod mene na Corolli android auto radi samo sa kablom. Dakle spojka kablom i na mobitelu odaberem File Transfer / Android auto i spoji se na auto. Bežično ne radi.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Domba said:

Ne znam kako je na Renaultu, ali na kod mene na Corolli android auto radi samo sa kablom. Dakle spojka kablom i na mobitelu odaberem File Transfer / Android auto i spoji se na auto. Bežično ne radi.

Ma ne radi bežično ni na Meganeu, za to postoji aftermarket wireless modul za cca 80$, postao je kolega @tomidix

https://www.indiegogo.com/projects/aawireless#/

Ali kod mene ne radi uopće ni s kabelom, a opcija mi je zasivljena na v9 verziji kao što je bila i na prastaroj verziji softwarea iz 2016.

Link to comment
Share on other sites

Pa ako nije aktivna, jedino što možeš napraviti je aktivirati je kroz developer mode.
AAwireless radi super [emoji6]

Sent from my SM-G981B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, filiplolic said:

Pa ako nije aktivna, jedino što možeš napraviti je aktivirati je kroz developer mode.
AAwireless radi super emoji6.png

Sent from my SM-G981B using Tapatalk
 

A sve mi se čini da će tako i biti, međutim ovdje je bila priča da je je opcija AA aktivna po defaultu na v8 i v9, pa sam zato reagirao. Ako ne trebam ulaziti u developer mode, radije neću da ne.bi što zeznuo iako ne bi trebao ako pazim. Eto budem.još pričekao što će kolega @mocho javiti, pa ću onda dalje. 

Link to comment
Share on other sites

Malo off.

Koliko je velik taj AA Wifi modul i gdje ste ga smjestili?

Za Corollu mi nije zanimljiv jer imam Navi u Corolli, ali za nadolazeci auto jako zanimljiv, jel nema navi, ima Android Auto i navodno nema uopce mogucnost ugradnje navi... Pa ono ako bi mogao sloziti bilo bi zanimljivo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Domba said:

Malo off.

Koliko je velik taj AA Wifi modul i gdje ste ga smjestili?

Za Corollu mi nije zanimljiv jer imam Navi u Corolli, ali za nadolazeci auto jako zanimljiv, jel nema navi, ima Android Auto i navodno nema uopce mogucnost ugradnje navi... Pa ono ako bi mogao sloziti bilo bi zanimljivo.

Screenshot_20220630-220532_Chrome.thumb.jpg.3ca699582ed7b6ca0e5613b288709c3c.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Mikac said:

Da li je još još kome bila zasivljena opcija pametni telefon na v9 verziji softwarea ili možda ja nešto krivo radim? Pitam, da ne idem prčkati po developer modeu ako nije potrebno.

Ista stvar je kod mene, ne mogu spojit xiaomi s kablom preko AA. Valjda treba ipak u developer mode nešto uključiti.

 

IMG_20220707_113635.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mocho said:

Ista stvar je kod mene, ne mogu spojit xiaomi s kablom preko AA. Valjda treba ipak u developer mode nešto uključiti. 

 

IMG_20220707_113635.jpg

Ej hvala ti. A ništa morat ću onda u developer mode. Nisam očito nikakva iznimka. Vjerujem da je AA isključen zbog starije verzije izdanja softwarea za pokretanje (boot) bez obzira na verziju nadogradnje v7, v8 ili v9.  🤨

Edited by Mikac
Link to comment
Share on other sites

Uključio sa AA u developer modeu i nakon izlaska i restarta sustava povezao sam mobitel preko usb kabela i odmah mi je rlink 2 ponudio želim li pokrenuti android auto. Konačno google maps navigacija :hdbg:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Mikac said:

Uključio sa AA u developer modeu i nakon izlaska i restarta sustava povezao sam mobitel preko usb kabela i odmah mi je rlink 2 ponudio želim li pokrenuti android auto. Konačno google maps navigacija :hdbg:

Ja bi molio postupak korak po korak ako imaš živaca :zacugu:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mocho said:

Ja bi molio postupak korak po korak ako imaš živaca :zacugu:

Ovako ima dobar youtube video uz tekstualno objašnjenje korak po korak koji sam i ja slijedio. A mogu ti ja to dodatno ovdje sažeti u kratkim crtama da lakše možeš pratiti video. Dakle:

- USB stick od max 32Gb kaoaciteta formatirati u FAT32 formatu i mora biti prazan

- zatim kreirati folder i nazvati ga velikim slovima DEBUG i onda u tom folderu kreirat new tekst file koji ćeš preimenovati u DbgEnable (vqžno je da budu velika slova D i E)m a onda promijeniti ekstenziju iz DbgEnable.txt u DbgEnable.lga jer mora biti file s tom ekstenzijom za rlink sustav

- kada si to spremio na usb stick ulazis u auto i obavezno upalis ga da motor radi i onda slijedi youtube video jer nespretno je da ovdje pišem cijeli roman...ali ukratko moras ući u multimedia, pa postavke, pa fotografije i tamo u gornji lijevi kvadrat stisnuti jednom, a u donji desni 12 puta ili vise dok se ne otvori developer mode u kojem ćeš  kliknuti na android projection da pozeleni, pa zatim kliknuti na DiagRW, pa na GEN 2_0, pa na AAP i Carplay promijeniti iz Absent u Present, klik na save i izaci van u sustav. Držati stisnut power touch tipku cca 15 sec na rlinku da se sustav resetira i to je to. 

Evo link za pripremu USB sticka i ulazak u developer mode:

I drugi link kada si u developer modeu korak po korak uz tekstualno pojašnjenje na donjem dijelu ekrana kako uključiti AA i CarPlay:

Eto nadam se da sam bio dovoljno razumljiv u pojašnjenju, a kad pogledaš linkove bit će ti sve jasno. 

Pozdrav:hey:

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.