Jump to content

Zamjena guma drugačijom dimenzijom nego što je tvornički predviđeno


Hrvoje25

Recommended Posts

Pozdrav ljudi.

 

Zanima me da li je moguće zamjena guma na laguni coupe 2.0t gt sa drugačijim dimenzijama bez posljedica za upravljivost i naravno tehnički pregled.

Tvorničke dimenzije su 225/45/ R18 i 215/50/R17.Ja imam felge 18 i 17 pa bi za ljetne kupio dimenziju 225/45/R17 jer su mi puno povoljniji premium brandovi.

Hvala unaprijed!

Edited by Hrvoje25
Link to comment
Share on other sites

Da li mogu obaviti atest na tehničkom ili kod vulkanizera? Razlika je ogromna kupim ovako 4 michelin gume za 3200 kuna,a inače bi platio preko 4000 kn sa originalnim dimenzijama.Ne razuumijem zašto su te gume toliko skuplje u odnosu na custom dimenzije.

 

Edited by Hrvoje25
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hrvoje25 said:

Da li mogu obaviti atest na tehničkom ili kod vulkanizera? Razlika je ogromna kupim ovako 4 michelin gume za 3200 kuna,a inače bi platio preko 4000 kn sa originalnim dimenzijama.Ne razuumijem zašto su te gume toliko skuplje u odnosu na custom dimenzije.

 

To su ti te egzotične/nestandardne dimenzije. Isto je i kod mene 205/55/17 nemreš ispod 1000 kn nać gumu... 

Link to comment
Share on other sites

Kak nebi mogo. Ja sam lani uzeo ljetne Bridgestone u Slo za cca 100 eura komad 205/55 17.

Link to comment
Share on other sites

Na kraju sam kupio Goodyear 225/40R18 Eagle F1 Asymmetric 5 92Y XL FP ,cijena po gumi je 679 kn na e-kupi ako koga zanima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Hrvoje25 said:

Na kraju sam kupio Goodyear 225/40R18 Eagle F1 Asymmetric 5 92Y XL FP ,cijena po gumi je 679 kn na e-kupi ako koga zanima.

Uh kako je to meni loša guma. @Robert_01 ima iskustva također

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, rimA said:

Uh kako je to meni loša guma. @Robert_01 ima iskustva također

Bolje da nemam iskustva..jedna od gorih guma što se držanja tiče...i suho i kiša..

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo gume su montirane i mogu reći da su super te da je držanje vrhunsko.Taman je padala kiša tako da sve pohvale.Čak i nema toliko lupanja radi niskog profila kao što sam očekivao.

12 minutes ago, Hrvoje25 said:

Evo gume su montirane i mogu reći da su super te da je držanje vrhunsko.Taman je padala kiša tako da sve pohvale.Čak i nema toliko lupanja radi niskog profila kao što sam očekivao.

Evo i slika kako izgleda.

20200618_113031.jpg

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mata73 said:

4 vreće cementa riješe rupu a jeftinije su od gewindi

2 hours ago, frenchkey said:

da su malo više manja bi bila rupa u blatobranu :bigl:

Drži se bmw-a i po mogucnosti sastruži sve oznake motora da ne vidi tko što se krije ispod haube

  • Haha 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Ne kužim što si se uvrijedio?
Ne brini za motorozaciju nema se što kriti.
Sve je OEM a porezi, prirezi i nameti placeni.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Rado bi da se drzimo teme posta,a gewinde i ostale tričarije ostavimo dečkima u krizama srednjih godina  i onima koga to zanima 🦧

  • Haha 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

a gle stavio si slike, valjda ne očekuješ samo hvalospjeve, poneko drugačije mišljenje ne bi trebalo toliko da te nervira.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

trenutno su sada 225/50/17, i auto je puno udobnije.Kada se vrate ljetne ipak vracam 225/45/18 ili 225/50/18.Ova nisko profilna je bezveze,unistilo selene na vilicama.

  • Haha 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Niže su ti 225/45R18 od tih 225/50R17. A 225/40R18 jeste niži profil, neodgovarajuća dimenzija za L3. Ali je jeftinija. 🤣🤣🤣

Nije auto za svačiji džep. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, direstraits said:

Niže su ti 225/45R18 od tih 225/50R17. A 225/40R18 jeste niži profil, neodgovarajuća dimenzija za L3. Ali je jeftinija. 🤣🤣🤣

Nije auto za svačiji džep. 

225/45 R18 je u milimetar indeticna guma 225/50R17 mislim na opseg gume razlika je 0.4%..Zadrzavas istu visinu vozila od tla A samin tim mora bit i malo udobnija 45 vs 50 profil.. 

4 hours ago, Hrvoje25 said:

trenutno su sada 225/50/17, i auto je puno udobnije.Kada se vrate ljetne ipak vracam 225/45/18 ili 225/50/18.Ova nisko profilna je bezveze,unistilo selene na vilicama.

I ni to ti nije guma atestirana za L3.. Trebala bi biti 215/50 R17

Edited by macak
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako cemo bit precizni 3.6mm😜ako je isti proizvodjac... A sad ako je koja druga marka..... Onda bi moglo bit od 2.6-4.6mm🤔😜

Edited by macak
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.