Jump to content

zamjena manžete


overdosed

Recommended Posts

Menžeta lijevog homokinetičkog pušta, zanima me koja je razlika ako se namontira gumena umjesto plastične i koji servis ima pneumatski alat za rastazanje manžeta tako da se navuku preko zgloba? 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Trazis info za sva 3 auta u potpisu ili samo jedan od njih?

Link to comment
Share on other sites

Znaci i tu si odlučio gnjaviti :laugh:

Plasticnu nećeš rastegnuti nikad.
Na lijevoj se da lijepo staviti manžeta bez problema. Skineš je sa auta, potom skineš nutarnji križ, pa onda nutarnju manzetu i ležaj, pa onda vanjsku. Ne rezes ništa i imas staru šuplju manzetu za tražiti po trgovinama sa uzorkom. I onda kad nađeš novu vratiš sve suprotno od onog kako si skidao. Ili skineš i pošalješ meni postom. Onda skineš drugu pa mi je pošalješ, p nastaviš sa tim sitnim dijelovima dokle ti se da i onda na kraju dođem po ostatak petice sa prikolicom i lijepo si je složim u miru:beah:

                :welcome1:



 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

He, he, he, he....povezujem!

Dobro došao. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, overdosed said:

Menžeta lijevog homokinetičkog pušta, zanima me koja je razlika ako se namontira gumena umjesto plastične i koji servis ima pneumatski alat za rastazanje manžeta tako da se navuku preko zgloba?

Ako ti nije žao novaca moja ti je preporuka da uzmeš original. Meni su proslinile manžete bliže kotaču, prvo jedna pa par godina kasnije druga. Originalne dođu u garmituri sa svime: unutra je manžeta, mast, onaj štift koji ju drži... uglavnom mehaničar će ti biti zahvalan jer neće morati ništa spašavati sa stare manžete, neće trošiti svoj materijal i sve je točno po mjeri kako treba biti.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, laci said:

Znaci i tu si odlučio gnjaviti :laugh:

Plasticnu nećeš rastegnuti nikad.
Na lijevoj se da lijepo staviti manžeta bez problema. Skineš je sa auta, potom skineš nutarnji križ, pa onda nutarnju manzetu i ležaj, pa onda vanjsku. Ne rezes ništa i imas staru šuplju manzetu za tražiti po trgovinama sa uzorkom. I onda kad nađeš novu vratiš sve suprotno od onog kako si skidao. Ili skineš i pošalješ meni postom. Onda skineš drugu pa mi je pošalješ, p nastaviš sa tim sitnim dijelovima dokle ti se da i onda na kraju dođem po ostatak petice sa prikolicom i lijepo si je složim u miru:beah:

                :welcome1:



 

To ona trula plava iz Preckog?

Link to comment
Share on other sites

Znaci i tu si odlučio gnjaviti [emoji23]
Plasticnu nećeš rastegnuti nikad.
Na lijevoj se da lijepo staviti manžeta bez problema. Skineš je sa auta, potom skineš nutarnji križ, pa onda nutarnju manzetu i ležaj, pa onda vanjsku. Ne rezes ništa i imas staru šuplju manzetu za tražiti po trgovinama sa uzorkom. I onda kad nađeš novu vratiš sve suprotno od onog kako si skidao. Ili skineš i pošalješ meni postom. Onda skineš drugu pa mi je pošalješ, p nastaviš sa tim sitnim dijelovima dokle ti se da i onda na kraju dođem po ostatak petice sa prikolicom i lijepo si je složim u miru:beah:
                :welcome1:


 
Kak se desna mijenja? Treba skinuti kriz, manzetu iznutra, izbiti onaj lezaj koji drzi poluosovinu za blok i onda istim sistemom ko i lijevu?
Link to comment
Share on other sites

Desna ima šalicu sa križem koja ide na dif..i uteg. Ali da princip je isti ostalo su nijanse..

On nema ni na jednom od navedenih nosac na polovici poluosovine..

A o stanju petice neka sam napise u pon kad dođe opet, ja je nisam vidio

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jbg, ne radi se o 5ardi nego o Meganeu. I budući da se zglob počeo glasati izgleda da ću ipak mjenjat poluosovinu. čuje se tuk-tuk kod desnog skretanja /uglavnom). Ali nije bilo pitanje kako zamjeniti kad se skine nego da se ne skine.

Pazi, Laci bači 😄, kad su u Opatiju odselio, bježiš što dalje od mene?  😛

5arda je u drugom stanju, kakav gazda - takav auto (oronuo) :aua:

On 03. 07. 2020. at 18:02, Med0 said:

Ako ti nije žao novaca moja ti je preporuka da uzmeš original. Meni su proslinile manžete bliže kotaču, prvo jedna pa par godina kasnije druga. Originalne dođu u garmituri sa svime: unutra je manžeta, mast, onaj štift koji ju drži... uglavnom mehaničar će ti biti zahvalan jer neće morati ništa spašavati sa stare manžete, neće trošiti svoj materijal i sve je točno po mjeri kako treba biti.

Ima i zamjenskih setova u kojima dobiješ mast i šelne. Mehaničari nevole tvoje dijelove jer na njima ništa ne zarade.

Uglavnom, opet kao kompliciram, ali prvo tip nije imao vremena a auto mu na dizalici bio pa me naruči za sljedeći tjedan, onaj Gudiček za dva tjedna, Molydon dva puta naručen nisu našli odgovarajuću manžetu, Belinići mogu tek negdje 20-og, sad sam naručen kod onog Dr. auto ili kak se zove u srijedu ali neznam dali više ima smisla kad se zglob čuje.

Edited by overdosed
Link to comment
Share on other sites

Ima smisla, jer do tad stigneš kupiti poluosovinu pa da je čovjek zamjeni..

U Opatiji sam već skoro 7 god.. i nije dovoljno daleko :plazi:

Link to comment
Share on other sites

Do kad, do srijede? 🙂

Znači, ne mjenjat manžetu nego poluosovinu?

Link to comment
Share on other sites

Stavljena nova manžeta. Naravno uz kukanje majstora kako je to težak i kompliciran posao.

Link to comment
Share on other sites

Toliko da je pokušao odglumiti infarkt samo da ne plati

 episode 8 wheel GIF

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.