Jump to content

Preporuke za set zupčastog remena i vodena pumpa


Hrvoje25

Recommended Posts

Pozdrav kolege!

Može savjet za izbor navedenog seta za lagunu coupe 2.0t gt 150 kw?

Hvala svima!

Link to comment
Share on other sites

Meni je Dayco ritmično cvilio prvih par mjeseci kako sam ga stavio. Cvilež je bio blagi i čuo se samo van auta ako si baš slušao iznad ili pored haube. Izdržao je 6god i nekih 70-80 soma km. Kad je skinut izgledao je onako kako remen na toj kilometraži treba izgledati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

continetal

dayco izbjegavam, stazni remeni vole skripati, bas tvrdo izgledaju jos dok su novi

Link to comment
Share on other sites

Dayco je OE za renault. Zupčasti. Kanalni ne. 
Kad sam mjenjao zupcasti sjecam se da je oem pisalo powergrip htd2. A to je od gatesa ak se ne varam. Drugi remen sam uzeo isto oe i ista oznaka. Mozda dayco ide samo u neke motore. Kanalni je conti oem ili hutchinson. Za zupcasti bi izbjegavao conti na renaultu.
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, direstraits said:

Dayco je OE za renault. Zupčasti. Kanalni ne. 

Dayco već odavno nije OEM za Renault ima sigurno više od 10god. Ima ih još jedino u većim gospodarskim vozilima od Renaulta koliko mi je poznato.

Edited by Med0
Link to comment
Share on other sites

Neznam zasto gledati dalje od OEM. Ide Gates remen, nazezac i GMB pumpa. Za pumpe je danas tesko. Oni koji su bili prije par god super i kvalitetni netko ih je danas kupio pa vise i nisu. GMB je tak, sredina uz dobar antifriz moze izdrzat 6 god sigurno.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Med0 said:

Dayco već odavno nije OEM za Renault ima sigurno više od 10god. Ima ih još jedino u većim gospodarskim vozilima od Renaulta koliko mi je poznato.

Koliko si ih skinuo sa vozila proizvedenih 2014 i mlađih?

timing-kit-1-5-dci-k9k-original-130c1150

130C11508R, Dayco isoran, OE zupčasti remen. 

Kanalni OE Mitsuboshi. 

Isti je u MB, s tim što MB dobije remen bez Dayco natpisa. 

Gates je isto tako OE, zavisi od godišta, tvornice, motora itd. Hutchison kanalni isto tako. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Štednja na djelu. Dayco spada u jeftinije brendove. (Ili je nekad spadao)
Ionako od cijelog seta nazivni brend proizvodi samo remen. Ostali dijelovi su lageri made in China [emoji1787]

Link to comment
Share on other sites

Sve te firme znaju napraviti remen koji traje 2 ili 3 godine ili 200k km. Samo je pitanje za koju lovu. Za lagere je već nešto drugo, tu su INA, SNR, SKF među standardnim proizvođačima, pumpe za renault je dugo pravio Pierburg, sad ih radi i Aisin itd. 

Link to comment
Share on other sites

Dobavljaci se mogu mjenjati na godisnjoj bazi tako da svasta je moguce pa i mitsoboshi. Cilj je naravno zadovoljavajuca (ne najbolja) kvaliteta po min jedinicnoj cijeni da izdrzi tih 6 god i 150kkm i to je to. Mnogi naravno oe ne izdrze kao i moj tvornicki ugradeni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Osobno preferiram Gates. Continental imam sad u setu zubcastog, ali je pumpa od prijasnjeg seta slinila. Takodjer mi je remen kanalni znao proizvodit zvukove cudne. Gates nikad. Uzeo bih Gates da je bilo odmah kad sam trebao, ali Conti je bio na stanju za odmah.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima! 

Hvala svima na odgovorima! 

I još samo što zamijeniti uz zupčasti remen da kompletan servis? Želim da budem miran dogledno vrijeme.

Link to comment
Share on other sites

Gledajući preko web shopa navedeno je set zupčastog,a nigdje ne piše da je uključen kanalni remen pa mi je nejasno jer ga nema odvojeno za naručiti.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hrvoje25 said:

Hvala svima na odgovorima! 

Hvala svima na odgovorima! 

I još samo što zamijeniti uz zupčasti remen da kompletan servis? Želim da budem miran dogledno vrijeme.

remenica radilice.tvornička preporuka je 120 tkm,remenica alternatora?

Link to comment
Share on other sites

Super,naručit ću i to sve skupa da se promjeni,hvala svima.

Link to comment
Share on other sites

On 11. 07. 2020. at 14:18, direstraits said:

Koliko si ih skinuo sa vozila proizvedenih 2014 i mlađih?

Poznajem nekoliko ljudi koji to često rade ;)   Nema više Dayca u prvoj ugradnji kao što je nekad bilo.

Možda je nekim tržištima drugačije ....

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.