Jump to content

Laguna 3, ventilacija


Fernand

Recommended Posts

ovaj pimpek gleda u asfalt, tj. prema dolje se otvara pod težinom vode. Na gornjoj slici prst gura prema dolje u smjeru oticanja

Link to comment
Share on other sites

 Ok, zahvaljujem na odgovorima i strpljivosti.👍

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da ne otvaram novu temu, pitam na koji način najbolje spriječiti škripanje amortizera kod otvaranje i zatvaranja petih vrata.

Obično ih malo pošpricam sa WD 40, ali se očito nakon nekog vremena na taj sloj nakupi prašine pa opet škripe, ako ih obrišem na čisto i tako prrobam otvarati i zatvarati isto škripe.

Kakva su vaša iskustva i prijedlozi.

 

Amortizeri petih vrata Laguna.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ja špricam onim silikonskim sprejom...kad se auto čisti,obrišem i ponovo našpricam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Silikonski sprej. Kratkog je i to vijeka.
Treba zamijeniti te amortizere. Pogledaj prvo dal su spigani, idu li u koso

Link to comment
Share on other sites

Kaj bi bili spigani, vidis na slici kako su lijepo ravni, kaj vaservaga, salim se, nisu spigani, dobro rade kod dizanja i spustanja vrata, jedino kaj skripe, za cudo jucer sam ih ocistio na cisto sad su suhi, danas u par navrata nisu skripali.

Kaj kod tebe na Meganu iz 2010.  uopce ne skripe ili...

Link to comment
Share on other sites

Zadnji ne, skripi prednji... Tu i tak ga pospricam i neko vrijeme se ne cuje.
On ispod semeringa ima malo masti i kad se ona posusi skripi.. trebalo bi ispod semeringa sravit malo masti nekak.. il kupit druge amortizercice..

Link to comment
Share on other sites

Amlrtizee, tj. Lifter gepeka je u pitanju ili...

Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Škripe kad ostanu otvoreni pa se mazivo posuši?
Vjerojatno ne škripe kad otvaraš već samo kad zatvaraš i kad su vrata bila otvorena par minuta.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, frenchkey said:

Amlrtizee, tj. Lifter gepeka je u pitanju ili...

Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk
 

Medju inim imenima moze  i to ili amortizer haube straznji ili plinska opruga zadnja...

Kad skripi, skripi i kod otvaranja i kod zatvaranja.

Edited by Fernand
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.