Jump to content

Podesavanje sata na fluencu


Sandinho

Recommended Posts

pozz ekipa...  imam jedno malo glupo pitanje.. Kako se podesi sat na Renault Fluence 2011? Ima tomtom navigaciju, ali ne radi (treba kupit mape).. imam daljinski s kojim upravljam tom navigacijom, ali posto nema mapi daljinski je ko da ga nema, samo izbaciva text da nema mapi. nema nikakvih tipki kraj ekrana niti ikakvih rupica s kojim bi se moglo nesto podesavati.

renault-fluence-1.5-dci-slika-116378378.jpg

Link to comment
Share on other sites

ali gdje na radiu.. sve sam postavke moguce isprobao i pregledao koje imaju na radiu.. nigdje nema nikakve postavke za sat.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Sandinho said:

ali gdje na radiu.. sve sam postavke moguce isprobao i pregledao koje imaju na radiu.. nigdje nema nikakve postavke za sat.

P.S. zaboravio napisat ovo.. (vidi sliku) po ovome navigacija bi trebala radit da se moze sat podesit. Ali nije valjda tako glupo slozeno i da se ne moze sat podesit na neki drugi nacin koji nije vezan za navigaciju.. slika je iz carminat tomtom vozackog prirucnika.

Screenshot_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je prosle godine izasao SW update za tu nVmavigaciju koji fixa problem koji imas
Naime prosle godine je bio GPS rollover pa ti vrijeme i GPS opcenito ne rade zbog toga bez updatea

Sent from my MIX 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, macak said:

Pa imas karti na njuskalu cca 200kn.... 

ma to mi je zadnja opcija.. jer realno ne treba mi navigacija.. da se moze nesto drugo stavit gore (player npr.) radije bi to..

 

10 hours ago, robimarko said:

Mislim da je prosle godine izasao SW update za tu nVmavigaciju koji fixa problem koji imas
Naime prosle godine je bio GPS rollover pa ti vrijeme i GPS opcenito ne rade zbog toga bez updatea

Sent from my MIX 3 using Tapatalk
 

updejtao sam.. znaci instalirao tomtom home, stavio karticu u komp i updejtao, pa stavio karticu u auto i tamo se pokrenuo updejt i nista se nije promijenilo.

Link to comment
Share on other sites

Jel to stariji TomTom ili noviji live?
Za starijeg se mogu piratske mape staviti i Tom player, a za novijeg samo kupnja original ili klonirane kartice s ebaya ili njuskala.

Link to comment
Share on other sites

On 18. 07. 2020. at 6:37, Alen said:

Jel to stariji TomTom ili noviji live?
Za starijeg se mogu piratske mape staviti i Tom player, a za novijeg samo kupnja original ili klonirane kartice s ebaya ili njuskala.

pise mi ova verzija.. gdje bi mogao pogleda kako se to radi? link?

Screenshot_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nemam ti linkove, ovo na slici unutar auta izgleda kao da je starija verzija. Ako piše TomTom Live, onda je novija.

Bez SD kartice s mapom ili DVDa čini mi se na starijim verzijama ti neće dati niti sat podesiti.

Probaj guglati za mape za tomtom, bilo je piratskih mapa + treba neko digitalno potpisivanje tih mapa napraviti, nije baš samo tako da se iskopira.

Ja imam tomtom live u autu, taj je bolje zaštićen i ne mogu se koristiti crackane mape.

Sretno s traženjem.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alen said:

Nemam ti linkove, ovo na slici unutar auta izgleda kao da je starija verzija. Ako piše TomTom Live, onda je novija.

Bez SD kartice s mapom ili DVDa čini mi se na starijim verzijama ti neće dati niti sat podesiti.

Probaj guglati za mape za tomtom, bilo je piratskih mapa + treba neko digitalno potpisivanje tih mapa napraviti, nije baš samo tako da se iskopira.

Ja imam tomtom live u autu, taj je bolje zaštićen i ne mogu se koristiti crackane mape.

Sretno s traženjem.

E jebemu.. cini mi se da mi ne gine posjet renaultovom servisu pa da vide o cemu je rijec i sto se tu da napravit.. hvala svima na savijetima.. ako rijesim nesto javim..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

pozz opet.. rijesen problem!! na kraju je ispalo da se ne moze bas nista podesavat bez kartice ( jedna od vecih gluposti koju sam vidio na autima) na kraju sam nasao lika koji se bavi tim i kupio od njega karticu (250kn)

kod mene je stari tomtom, od 2014. je tomtom live koji ne moze koristiti crackane mape.. ovaj moj bi jos mogao ali sam odustao od trazenja nakon ne znam kolko sati surfanja.

nije losa navigacija, ali kolko meni treba radije bi da je gore nesto drugo sto bi mi vise koristilo..

istina na kraju nije ni skupo rijesenje bilo kad se uzme u obzir da su mi u renault servisu rekli da bi me kartica kostala  1700 kn.. za te pare kupim cijelu navigaciju i to bolju nego ova sto je u autu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ajde dobro da si riješio :)

Još prije ti je bio TomTom Live, moj auto je 2012 i ima tu navigaciju. Prvi vlasnik imao je upaljenu Live funkciju koja mu je istekla i ja sam kupio auto s brdom nekakvih SMS notifikacija koje nisam mogao obrisati dok nisu valjda same istekle kroz par mjeseci :)

Stavi na karticu POI za kamere uz cestu i namjesti upozorenje, to radi ok :)

Nego, kakve su ono kamere kad se ide od KC prema KŽ, nekakve kištre zaobljenih rubova veličine cca pola metra, nisko su dolje na stupovima uz cestu?

 

Edited by Alen
Link to comment
Share on other sites

Tu sam informaciju dobijo od lika u renaultovom servisu (za godinu tomtoma).. vjerovatno je malo pobrkao brojeve  🙃

A za ove kutije ti ne znam. Nejdem tako cesto za kc.. Isao sam u pon za kc ali nisam nista primjetio.

Ali sam isao u srijedu za Bijelovar od kž i na par mijesta su stajale patrole i mijerile brzinu i jos uz to su na par mijesta bile kamere postavljene. Nesto se dogadalo..

Link to comment
Share on other sites

Prije mjesec dana išao na relaciji KŽ-KC i natrag i odjednom TomTom počne vikati da je kamera :)

Uglavnom to su ovakve:

https://drava.info/2019/05/foto-nove-kamere-za-nadzor-brzine-koprivnica/

Kod nas dolje u Istri su drigačije, fiksne su i visoko gore na rasvjeti montirane. Ovakve velike nisam još vidio. Možda je to samo kutija.

 

Link to comment
Share on other sites

Kučište ove kamere je teško 75kg. Izvana lim, unutra keramika i čelična ploča. Vidjeh kučište prije par dana u jednom servisu. Došla iz D.Stubice jer je poblesavila. Možda zbog vinčeka ?
Uglavnom su vrlo zajebane jer mogu istodobno snimati 6 voznih traka dolazak/odlazak i blic ne koriste jer im ne treba pored dobrog senzora i optike.
Mjere do 249 km/h pa ako ste brži nemate straha.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, mata73 said:

Kučište ove kamere je teško 75kg. Izvana lim, unutra keramika i čelična ploča. Vidjeh kučište prije par dana u jednom servisu. Došla iz D.Stubice jer je poblesavila. Možda zbog vinčeka ?
Uglavnom su vrlo zajebane jer mogu istodobno snimati 6 voznih traka dolazak/odlazak i blic ne koriste jer im ne treba pored dobrog senzora i optike.
Mjere do 249 km/h pa ako ste brži nemate straha.

Znači blindirane su kamere jer kad se podravci/zagorci nacicaju tuduma moglo bi svačega biti :)

 

9 hours ago, direstraits said:

Znači blokada off, i udri. 

Ponekad nije baš jednostavno. Kako su rekli u Top Gearu davne 2007: In the name of science - we did it :)

 

Edited by Alen
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 12. 09. 2020. at 21:19, Alen said:

Prije mjesec dana išao na relaciji KŽ-KC i natrag i odjednom TomTom počne vikati da je kamera :)

Uglavnom to su ovakve:

https://drava.info/2019/05/foto-nove-kamere-za-nadzor-brzine-koprivnica/

Kod nas dolje u Istri su drigačije, fiksne su i visoko gore na rasvjeti montirane. Ovakve velike nisam još vidio. Možda je to samo kutija.

 

a te kamere.. da to je vec neko duže vrijeme (cirka god-god i pol) na tim banderama... ali nisu samo tu.. Varaždin i Čakovec npr. su ih puni.. i u planu je još ih postavit.. i još uz to treba pazit kad oni negdje stanu pa mjere brzinu ili na one prenosne kamere... uglavnom tu kod nas ih je dosta.. za usporedbu bio u medulinu na godišnjem nigdje ni jednu nisam vidi cijelim putem

Link to comment
Share on other sites

Oko medulina ih nema koliko ja znam, ali lako izguglaš lokacije. Ima oko poreča dvije, puno su manje od ovih gore na kontinentu i montirane su dosta visoko na stupovima za rasvjetu. Male su i moraš se dobro zagledati da ih skužiš. Zato sam ti preporučio da ubaciš u TomTom POI za kamere :)

 

Link to comment
Share on other sites

uuuuuu... 😱  valjda neće doći čestitka doma.. malo smo putovali po istri (poreč, pula, rovinj).. bas sam neki dan prckao po tom tomu u autu i upalio te obavijesti za kamere.. moram jos testirat jel javlja.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.