Jump to content

K: građ. zemljište ili zemljište sa kućom


borny

Recommended Posts

Možda netko prodaje ili zna nekoga tko prodaje, a bolje pitati nego da kasnije bude "Pa kaj nisi rekao?" i slične situacije.

Dakle, tražimo građevinsko zemljište od 500m2  nadalje (ovisno o cijeni) na području Zagreba. Idealno bi bilo da postoji izgrađen objekt sa priključcima jer ih onda ne treba naknadno platiti, a i raznorazne naknade su povoljnije.
Neke kompromise ćemo prihvatiti, ali ono od čega generalno ne odstupamo: ravan ili gotovo ravan teren, svi priključci dostupni, kvartovi poznati po Romima ne dolaze u obzir.
Razmotriti ćemo i ponude sa useljivom kućom.
Obzirom da je Zagreb veliko područje, naglašavam da najdalje što gledamo je Odra, Hrvatski Leskovac, Podsused, Dubrava. Možda sam nešto propustio...

Kao i obično, cijena je značajan faktor jer nemamo 300 000€ na raspolaganju. Okvirno, za zemljište smo spremni platiti do 60€/m2, a kuću  sa zemljištem do 90 000€ jer računamo i na opsežnu adaptaciju.

Link to comment
Share on other sites

Opcija zemljište sa stambenom kućom i okućnicom, gospodarskim objektom, garažom i kućom starom preko 100 godina koju bi trebalo srušiti, ali onda za izgradit nešto na tom dijelu ne treba ishoditi građevinsku dozvolu. Priključci su svi osim čini mi se kanalizacije, mislim da je septička jama u pitanju. Kak ti se to čini?
Lokacija Sveta Nedelja, u pitanju je nizina, blizu Hoto centra ... cijena bi bila nešto više od planiranog, možda ti se uklopi u računicu obzirom da si možeš procijeniti koliko bi ti u takav objekt bilo manje za uložiti u adaptaciju.

Moram samo vidjeti koji je status s prodajom - jel se trenutno prodaje il ne ... obzirom da su dva vlasnika u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, x3m said:

 koju bi trebalo srušiti, ali onda za izgradit nešto na tom dijelu ne treba ishoditi građevinsku dozvolu.

ovo vrijedi samo ako ostaju vanjski zidovi netaknuti, za sve ostalo treba elaborat rusenja i nova gradevinska...

ja sam to htio s bakinom kucom napravit, ali odustao, cak bi i kubikaza ostala ista, ali treba sve novo...

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, riceburner said:

ovo vrijedi samo ako ostaju vanjski zidovi netaknuti, za sve ostalo treba elaborat rusenja i nova gradevinska...

ja sam to htio s bakinom kucom napravit, ali odustao, cak bi i kubikaza ostala ista, ali treba sve novo...

aha! onda sam imao krivi info ... 👍

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, x3m said:

Opcija zemljište sa stambenom kućom i okućnicom, gospodarskim objektom, garažom i kućom starom preko 100 godina koju bi trebalo srušiti, ali onda za izgradit nešto na tom dijelu ne treba ishoditi građevinsku dozvolu. Priključci su svi osim čini mi se kanalizacije, mislim da je septička jama u pitanju. Kak ti se to čini?
Lokacija Sveta Nedelja, u pitanju je nizina, blizu Hoto centra ... cijena bi bila nešto više od planiranog, možda ti se uklopi u računicu obzirom da si možeš procijeniti koliko bi ti u takav objekt bilo manje za uložiti u adaptaciju.

Moram samo vidjeti koji je status s prodajom - jel se trenutno prodaje il ne ... obzirom da su dva vlasnika u pitanju.


Saznaj detalje - točna lokacija, cijena, veličina pa javi. Onda to mogu proslijedit arhitektima i vidjeti moguće korake. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čestitke na odvažnosti. Ja isto pokušavam suprugu nagovoriti ali nikako se ne da. Imam krasan stan u potkrovlju. 5.kat bez lifta ali soba jedna fali. Dvosobni je 54 kvadrata. No curica raste i treba svoju sobu,meni se ne spava u dnevnom boravku i uzeo bi koji kvadrat veći trosobni. Ovdje je krov loš i nikako da to riješim. Ali jako dobar za rentanje. Od remtanja bi imao trenutno i više nego pola sredstava za ratu novog . Želim etažno grijanje i svoj sat za vodu i parking mjesto minimalno. Imam to na lageru ali žena nikako neće. Nikako da ju uvjerim u ovaj poslovni plan. Jbg. Borny puno sreće u potrazi 

Link to comment
Share on other sites

Ovom samoubojici Borni koji hrli u veliki kredit, mogu ponuditi ruke u bilo koje doba dana. 🖕 toliko od mene :D

 

Edited by CRN11
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Stan imamo, ali želimo kuću. Zadnje 4 godine su mi jedine provedene u stanu i hoću se objesit od malog prostora, svakakvih susjeda, nedostatka garaže i radione, bez ikakvog ljubimca... 
Mogućnosti su jako ograničene, želje velike i sad to treba izbalansirati. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

uvijek kuca dok ne dodje do sranja pa sve placas sam... ali i to je manje bitno jer sve ide u krasni k tak da sto dalje od mase... kvaliteta zivota je neusporediva

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja zivim u kuci cijeli zivot, 45 godina. Mislim da cu ic obratno, u stan, jer mi je dosta cackanja po vrtu, kosenja trave, farbanja ograda i ostalih aktivnosti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je plan za koju godinu preseliti u stan.

Pun mi kufer ovog što Martinko kaže.

Najrađe bi prodao pola zemlje koju imam jer mi oduzima previse energije i vremena.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam u stanu cijeli život i opet bi u stan. Ali sve svoje da imam. Etažno centralno ,svoj vodomjer i ostalo. Bilo bi najbolje s garažom u podrumu do koje ide lift. Navikao sam na svoju garažu i teško bi bez toga. No bar da imam svoje parking mjesto najmanje. Da je na nižem katu od 5.na kojem sam sad. Ili može zadnji ako je zgrada limom pokrivena i ima lift. Te volio bih rub zgrade . Da su mi spavaonice na rubu da ne čujem idiote oko sebe kad spavam

Link to comment
Share on other sites

Također u potrazi za kućom ili zemljištem.
Tražim na području gornje i donje Dubrave, dubeca, Sesveta... Ohrabrenja radi već sam godinu i pol u potrazi, ali na žalost bezuspješno i dalje. Sretno u potrazi, radovima i ostalom.


Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mata73 said:

Meni je plan za koju godinu preseliti u stan.

Pun mi kufer ovog što Martinko kaže.

Najrađe bi prodao pola zemlje koju imam jer mi oduzima previse energije i vremena.

pa to i ja velim, još kad si mlad, ide to, al ja nemam djece, od obitelji imam samo brata..

a sam ne stingem i nemrem oko kuće stalno..volio bi stan i garažu u kojoj mogu čačkati..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Našli smo potencijalnu nekretninu, odnosno staru kuću koju treba srušiti i na njenom mjestu sagraditi novu. Još čekamo neke detalje od agencije i banke, ali moglo bi izaći na dobro.

Ako se netko bolje razumije u proceduru kupovine i potrebne dokumentacije, kojekakvih provjera i ostalih mogućih peripetija, svaka pomoć je dobrodošla :wink:

 

Link to comment
Share on other sites

Banka će te uputiti na sve. Ukratko nema isplate dok se oni ne uknjiže na nekretninu. Mislim da je nikakva šansa da te zeznu. Tako je bar bilo kad sam ja kupovao stan. 

Link to comment
Share on other sites

Ne uzdaj se u banku... ti odgovaraš za sve prema banci, upisala se ona ili ne...

Prvo pronađeš katastarsku česticu o kojoj se radi na ovom linku:

KATASTAR

(tu možeš naći broj čestice, katastarsku općinu, posjedovni list, broj ZK uloška(ideš na identifikacija čestice))

Broj katastarske čestice i broj ZK uloška su ti najvažniji, dakle to su podaci sa kojima možeš sve saznati.

Zatim kada nađeš broj čestice i broj ZK uloška, upisuješ ih ovdje:

PREGLED ZK ULOŽAKA

Naravno, moraš znati na kojem sudu/odjelu se vodi glavna knjiga da bi mogao pretreživati.

 

Procedura kupnje je slijedeća, nakon što si provjerio u ZK ulošku da nekretnina nema tereta, idete na predugovor... Ukoliko ste si dobri, možete odmah i na ugovor, ali to znači da ste obojica prihvatili obveze koje su u ugovoru. Ugovor se potpisuje kod javnog bilježnika ili negdje drugdje pa ga morate zajedno ovjeriti kod javnog bilježnika. Nakon što je ugovor potpisan, banka ili kupac isplaćuju novce prodavatelju a prodavatelj je po primitku novaca dužan izdati tabularnu ispravu koju nosiš u ZK odjel suda gdje se upisuje da si ti kao kupac ispunio sve obveze prema prodavatelju. (Nosiš i predugovor i ugovor, kako se redosljedom sklapa...)

Ako tabularna izjava nije definirana ugovorom o kupoprodaji, možeš se odmah upisati kao vlasnik ukoliko nema nikakvih problema. (Ovo nije primjer dobre prakse.)

Bilo koju radnju koju radiš, odmah nosiš papire na sud, jer se radnja nije dogodila dok je ne predaš na sud.

Dakle, ukoliko napravite ugovor o kupoprodaji, on stoji kod tebe 10 dana u sobi, prodavatelj u međuvremenu proda tu istu nekretninu nekome drugome koji preda papire na sud prije tebe, on se prvi upisuje jer je papire prije predao, a ti onda privatno moraš tužiti prodavatelja za štetu. Prevaru rješava ŽDO po službenoj dužnosti, i da on bude kriv za prijevaru, to ne znači da ti dobijaš novce, to samo znači da je on kriv pred državom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Ivan1902 Puno ti hvala, ovo mi je puno pomoglo! :anbetung:

Katastar i teretovnicu sam ranije skužio, a o daljnjoj proceduri nemam pojma.

Link to comment
Share on other sites

Sve ima + i -, probao sam i jedno i drugo, u svakom slučaju puno sreće i svaka čast na hrabrosti, jer život je jedan, kratak i ako čovjek nije s nečim zadovoljan, treba ići k tome da si ostvari snove i učini život boljim.

Meni osobno bi bilo idealno kuća u tramvaj zoni, normalnoj mikrolokaciji, ali to je brutalno skupo, ako se želi novo i adaptirano. Komplet renoviranje kuće 50 do 100k eura. (Nakon kaj si već dao gro para za stariju kucu. Ko zna kak građenu.) Ili gradnja nove od nule na postojecem zemljištu, sa trenutnom ponudom majstora i firmi za te radove. 

Ako se želi kuća po jefitnijoj cijeni onda lošija lokacija, često ili bez infrastrukture, nogostupa i sl. i da se bez auta nemre prdnut. Grad: mikulići, favele gornja kustošija, gornje vrapče ili zg prsten - bistra i sl. Pa voziti djecu na treninge, aktivnosti i sl. kao taksist dok su manji. Pa da su ograničeni i ne mogu raditi sve kaj ekipa iz srednje npr može.

Meni je u ovoj fazi života bilo bitnije imati sve na dohvat ruke, pa auto palim samo kad idem u šoping ili svi skupa negdje obiteljski, niti žena niti ja autom na posao.

Link to comment
Share on other sites

Bilježnici sada rade upis u zemljišne knjige kada se potpiše ugovor ako im daš nalog i platiš naravno i to je skor opa momentalno proknjiženo ovisno koliko stisneš bilježnika ali u toku dana definitivno (čak je i jeftinije nego da na sudu to obavi)

stan sa odličnom izolacijom ili solidno tolerancijom vlasnika prema ostalim susjedima i sa garažom blizu centra u dobroj zgradi je super. ako je loša izolacija pa su loši/bučni susjedi pa još na to dodaš loše upravljanje zgradom za one sa tankim živcima nije baš idelano riješenje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.