Jump to content

K: građ. zemljište ili zemljište sa kućom


borny

Recommended Posts

15 hours ago, AllesGut said:

Sve ima + i -, probao sam i jedno i drugo, u svakom slučaju puno sreće i svaka čast na hrabrosti, jer život je jedan, kratak i ako čovjek nije s nečim zadovoljan, treba ići k tome da si ostvari snove i učini život boljim.

Meni osobno bi bilo idealno kuća u tramvaj zoni, normalnoj mikrolokaciji, ali to je brutalno skupo, ako se želi novo i adaptirano. Komplet renoviranje kuće 50 do 100k eura. (Nakon kaj si već dao gro para za stariju kucu. Ko zna kak građenu.) Ili gradnja nove od nule na postojecem zemljištu, sa trenutnom ponudom majstora i firmi za te radove. 

Ako se želi kuća po jefitnijoj cijeni onda lošija lokacija, često ili bez infrastrukture, nogostupa i sl. i da se bez auta nemre prdnut. Grad: mikulići, favele gornja kustošija, gornje vrapče ili zg prsten - bistra i sl. Pa voziti djecu na treninge, aktivnosti i sl. kao taksist dok su manji. Pa da su ograničeni i ne mogu raditi sve kaj ekipa iz srednje npr može.

Meni je u ovoj fazi života bilo bitnije imati sve na dohvat ruke, pa auto palim samo kad idem u šoping ili svi skupa negdje obiteljski, niti žena niti ja autom na posao.


Zato ćemo, ako se ovo ostvari, svjesno odabrati nešto manji komad zemljišta od željenoga, a kako bi dobili tramvaj na pješačkoj udaljenosti (1,5km), parcelu pri kraju tihe slijepe ulice, unutar kilometra vrtić, osnovnu školu, doktore, shopping, autobus 100m. Baš to što navodiš smo ciljali - ne želimo da nam klinci jednog dana ovise o jednom jedinom autobusu koji vozi svakih pola sata-sat (vikendom i rjeđe). 
Znam koliko mi je značilo što mogu pješke u osnovnu, a kasnije tramvajem u srednju školu i na treninge, noćnim tramvajem doma iz izlaska itd.

Trenutno se pokušavamo dokopati nacrta postojećeg stanja i kontakta vlasnika susjedne kuće koji vjerojatno ni ne živi u RH. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.