Jump to content

Injektor.. Opet.. Hebo majku


ChILd_ReBoRn

Recommended Posts

3 minutes ago, ChILd_ReBoRn said:

iskreno.. ne... ne znam ni kako to vidjeti.. navodno negdje ima neka naljepnica? Ili samo sa clipom?

Ma može se vidjeti na autu a možeš i na internetu provjerit ako ti je poznat broj šasije...

Na carinfo.kiev.ua

Edited by dizna
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, dizna said:

Ma može se vidjeti na autu a možeš i na internetu provjerit ako ti je poznat broj šasije...

Na carinfo.kiev.ua

Engine type K9K

Engine type and suffix K9K636

Link to comment
Share on other sites

Kupiti novu diznu, kodirati, vozi dalje. Pravite dramu oko gluposti, dizna crkne i to je to, nema nekog posebnog razloga, elektronika ispusti bijeli dim. 

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ChILd_ReBoRn said:

Engine type K9K

Engine type and suffix K9K636

Famozni k9k 636, moj je isto...

Neznam što bih ti rekao, dosta smo u zadnje vrijeme raspravljali tu na forumu u vezi tog motora baš pa si malo pročitaj... imaš temu "k9k 636 problem" po scenic 3...

Meni su rekli (ne u jednom nego više boshovih servisa) da se mijenjaju sva 4 injektora, da pojedinačno mijenjanje ne riješava problem, ili ga riješi samo privremeno...

Ja sam isto krenuo kao i ti i mijenjao sam jedan na kojemu je bacalo grešku ubacujući polovni, pa nije valjalo, pa sam onda kupio jedan novi, pa nakon ubacivanja opet klepetanje iz motora, i na kraju sam sva 4 stavio ali i dan danas čujem kod kretanja tak tak tak tak, znači samo kod kretanja... čak sam naknadno nakon zamjene sva četiri nova išao tesirati te nove injektore i svi su u redu, ubacivali mi jedno 3 puta raznorazne softvere i opet se zvuk čuje...

Teram sad tako jer više nemam živaca ići k majstorima da natucaju što može biti... evo u zadnjih 15 dana napravio preko 3000 kn, otvorena cesta, autoput, preko velebita 3 puta išao i sve super, potrošnja nevjerojatno mala... ali lupka prilikom kretanja u prvoj brzini i to se čuje injektor, čak mi je bošista rekao da se to čuje dizna i da nije normalan zvuk a testiranjem sve u redu...

Javi svakako što si riješio. Nadam se da sam ti bar mrvicu u nečemu pomogao...

Edited by dizna
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da, serija za pamcenje..
Onaj koji sam ja mislio kupiti bio je 2012, ph2, ali 1.6 dci, 130 ks, 145000 km za 55000 kn. Isticala rega za 3 dana. Nisam ga kupio jer san htio 4x4 ali bila je ok cijena, trebao sam ga uzet.. no svejedno.. ali to je bilo 2018.
Jedno je koliko auto netko cijeni a drugo koliko mozes dobiti..
Ako se iznutra ljusti pumpa onda moze biti spene u railu.. ali to se toliko rijetko dogadja, vidio sam par slucaja na tdi motorima i bosch pumpama. Uglavnom se kod bosiste reparirala pumpa, strada mala bregasta i valjak po kojoj klizi breg kad dize klip. To troje se zamijeni i opruge ispod klipa. Sve dizne van ispitati itd. Ali samo ako ima spene. Skines senzor sa pumpe i vidis unutra..


5bf15f54b7c57542eb8078ec18f295e5.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ivan.martinko said:

Da, serija za pamcenje..
Onaj koji sam ja mislio kupiti bio je 2012, ph2, ali 1.6 dci, 130 ks, 145000 km za 55000 kn. Isticala rega za 3 dana. Nisam ga kupio jer san htio 4x4 ali bila je ok cijena, trebao sam ga uzet.. no svejedno.. ali to je bilo 2018.
Jedno je koliko auto netko cijeni a drugo koliko mozes dobiti..
Ako se iznutra ljusti pumpa onda moze biti spene u railu.. ali to se toliko rijetko dogadja, vidio sam par slucaja na tdi motorima i bosch pumpama. Uglavnom se kod bosiste reparirala pumpa, strada mala bregasta i valjak po kojoj klizi breg kad dize klip. To troje se zamijeni i opruge ispod klipa. Sve dizne van ispitati itd. Ali samo ako ima spene. Skines senzor sa pumpe i vidis unutra..


5bf15f54b7c57542eb8078ec18f295e5.jpg

to je senzor? kako da na toj mrezici vidim nesto reda velicine mikrona? Ili se ljusti veci komad, a sitnije prodje dalje?

2 minutes ago, direstraits said:

Rastani se sa 250 € i vozi dalje. 

250€ je sad trenutno najmanji problem. ( da ne zvucim pretenciozno.. imam minus.. jel.. LOL), ali me vise muci zasto je prdnulo nakon godinu dana i tocno u istom rezimu voznje. Hebes 250€ ako ne mogu u miru otici autom na more ili bilo kud.. bez straha da ce prdnuti...

inace... kolika je sansa da je uzrok u gorivu? Zena kaze da tuzim benzinsku (INA), a meni to izrazito nerealni scenario.. niti da je gorivo krivo.. niti da bi išta uspio INI dokazati.. ili popratiti financijski takvu tužbu

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ivan.martinko said:

Da, serija za pamcenje..
Onaj koji sam ja mislio kupiti bio je 2012, ph2, ali 1.6 dci, 130 ks, 145000 km za 55000 kn. Isticala rega za 3 dana. Nisam ga kupio jer san htio 4x4 ali bila je ok cijena, trebao sam ga uzet.. no svejedno.. ali to je bilo 2018.
Jedno je koliko auto netko cijeni a drugo koliko mozes dobiti..
Ako se iznutra ljusti pumpa onda moze biti spene u railu.. ali to se toliko rijetko dogadja, vidio sam par slucaja na tdi motorima i bosch pumpama. Uglavnom se kod bosiste reparirala pumpa, strada mala bregasta i valjak po kojoj klizi breg kad dize klip. To troje se zamijeni i opruge ispod klipa. Sve dizne van ispitati itd. Ali samo ako ima spene. Skines senzor sa pumpe i vidis unutra..


5bf15f54b7c57542eb8078ec18f295e5.jpg

Evo jel vidiš ti što pričaš, 2018 si gledao 1.6 koji je tada bio 55000 kn, a sad nakon 2 godine pričaš čovjeku da njegov 1.5 (znači slabiji) isto godište vrijedi sigurno 50000... pa koji ti je k....

I daj mi objasni kako da čovjek vidi špenu u injektoru, ajde molim te da i to čujem

 

Edited by dizna
Link to comment
Share on other sites

A jbg auti se kvare. Njemačke dizne nekompatibilne s francuskim autom. Uzmu ljudima milju eura za mobilni, tako da je 250 eura za diznu sitno. 😉

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ispod unutra kad skines senzor, tam je bregasta no bolje ne diraj sam ako nisi nikad sarafio..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ivan.martinko said:

Ispod unutra kad skines senzor, tam je bregasta no bolje ne diraj sam ako nisi nikad sarafio..

nisma ja ni mislio dirati.. lol...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ChILd_ReBoRn said:

 

inace... kolika je sansa da je uzrok u gorivu? Zena kaze da tuzim benzinsku (INA), a meni to izrazito nerealni scenario.. niti da je gorivo krivo.. niti da bi išta uspio INI dokazati.. ili popratiti financijski takvu tužbu

Ja sam isto mislio da je do goriva, ali razgovarajući s majstorima (hvala bogu obišao sam ih dosta sa svojim u zadnje vrijeme) i mogu ti reć da mi ni jedan nije potvrdio tu tezu u vezi goriva... nemre injektor par tankova lošeg goriva uništit, a da smeće iz goriva dode do injektora opet je nemoguće

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ivan.martinko said:

U njuskalu su 50000 kn

 

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-scenic?yearManufactured%5Bmin%5D=2012&yearManufactured%5Bmax%5D=2013&fuelTypeId=602

 

I ajde od*ebi od mene. Ok? Prestani zajebavati. Pricaj tak sa svojom zenom i djecom klosaru jedan. Dao bog da ti se razleti tvoj K9K!!!

 

 

Evo stavi sam ti i ja prvi minus, jer je stvarno tesko zanemariti ovo. j**es ti godine iskustva, skolovanja i neznam cega ne, kad ti cijeli sistem skuzis kako radi u 1h surfanja po internetu. Pola tvojih informacija i savjeta nema veze s vezom, neke cak bole za citat koliko su netocne. Ljudi koji nemaju pojma o autima slusaju tebe jer uvijek si prvi u komentiranju i ponasa se kao da radis mehaniku/elektriku 24h/dan. A u pravilu si bio mehanicar tamo negdje 98god i ostatak nemas iskustva nego samo citas po netu i pravis se pametan. 

Zasto nisi razmislio da svoje vrijeme koje lupas na forumu, odes u par radiona i pitas da volontiras i da naucis nesta ako vec imas volje? 

  • Like 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

ok decki... cijenim trud... svih.. filtrirat cu informacije... dosta sam pod stresom.. nemojte se jos i prepucavati na temi... ok ;)

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ChILd_ReBoRn said:

ok decki... cijenim trud... svih.. filtrirat cu informacije... dosta sam pod stresom.. nemojte se jos i prepucavati na temi... ok ;)

Samo polako i smireno, riješi se sve...

Moram pratit Martinkove komentare, a i vj ćemo tebe malo oraspoložit 😉

12 minutes ago, kristijan1710 said:

Evo stavi sam ti i ja prvi minus, jer je stvarno tesko zanemariti ovo. j**es ti godine iskustva, skolovanja i neznam cega ne, kad ti cijeli sistem skuzis kako radi u 1h surfanja po internetu. Pola tvojih informacija i savjeta nema veze s vezom, neke cak bole za citat koliko su netocne. Ljudi koji nemaju pojma o autima slusaju tebe jer uvijek si prvi u komentiranju i ponasa se kao da radis mehaniku/elektriku 24h/dan. A u pravilu si bio mehanicar tamo negdje 98god i ostatak nemas iskustva nego samo citas po netu i pravis se pametan. 

Zasto nisi razmislio da svoje vrijeme koje lupas na forumu, odes u par radiona i pitas da volontiras i da naucis nesta ako vec imas volje? 

Ajde fala bogu da mu još netko u bebu kaže neke stvari...

Sve što on napiše ovjde prije komentiranja zgugla i onda se pravi pametan

Ma di će on volontirat bogati, pa nakon pol ćuke bi dobio s ključem 32 u bulju jer ga ekipa ne bi mogla slušat...

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Ali zamisli ti nekome poželjeti takvo zlo i takvu mržnju sipati... 

Edited by GTT
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, GTT said:

Ali zamisli ti nekome poželjeti takvo zlo i takvu mržnju sipati... 

Nije mu to prvi put sta je najgore.... 

Link to comment
Share on other sites

hebe se vama.. meni još na odmorištu herpes iskočio od jada...a još ni ne znam što mi autu...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, GTT said:

Ali zamisli ti nekome poželjeti takvo zlo i takvu mržnju sipati... 

Pa čovjeku treba terapija pod hitno, jebenih psihičkih problema ima i sam je to potvrdio

3 minutes ago, ChILd_ReBoRn said:

hebe se vama.. meni još na odmorištu herpes iskočio od jada...a još ni ne znam što mi autu...

Valja će meho brzo...

Jbt pogle ovoScreenshot_20200822-174327.thumb.png.1d61d63af7d7a9258b708455d83e57da.png

Tema ti je HOT 😂😂😂😂

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

bwahahah.. da je bar nisam morao otvoriti...

ALi cijenim sto je aktivna.. barem nekakve informacije dobivam... ;)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

U njuskalu su 50000 kn
 
https://www.njuskalo.hr/auti/renault-scenic?yearManufactured%5Bmin%5D=2012&yearManufactured%5Bmax%5D=2013&fuelTypeId=602
 
I ajde od*ebi od mene. Ok? Prestani zajebavati. Pricaj tak sa svojom zenom i djecom klosaru jedan. Dao bog da ti se razleti tvoj K9K!!!
 
 
Cuj kletve da se razleti K9K. ;) Nemoj tako ivane, nije lijepo zelit nekom nesrecu.

Ali ugl spene nema na K9K od clia 2-3 onih prvih serija sa starom delphi pumpom. I da to je ispravljeno ima vec desetljece. Oni koji su to i fasovali nisu dozivjeli ove dane 2020god. I spena je isla u tank, filter, rail, vodove, injektore.. whole 9 yards. Nema spene ok i steraj tog mehanicara u quac rekla kazala.
Druga stvar 636 je zlo od motora i ni na jednom k9k ne odlaze dizne nego na tom to je isto vec pisano svugdje. Kolega dizna moze ti rec sve o tome mada nisam upratio sta je tocno bilo s tvojim kuckanjem na kraju i jesi uspio rjesit.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Lowlife said:

Cuj kletve da se razleti K9K. ;) Nemoj tako ivane, nije lijepo zelit nekom nesrecu.

Ali ugl spene nema na K9K od clia 2-3 onih prvih serija sa starom delphi pumpom. I da to je ispravljeno ima vec desetljece. Oni koji su to i fasovali nisu dozivjeli ove dane 2020god. I spena je isla u tank, filter, rail, vodove, injektore.. whole 9 yards. Nema spene ok i steraj tog mehanicara u quac rekla kazala.
Druga stvar 636 je zlo od motora i ni na jednom k9k ne odlaze dizne nego na tom to je isto vec pisano svugdje. Kolega dizna moze ti rec sve o tome mada nisam upratio sta je tocno bilo s tvojim kuckanjem na kraju i jesi uspio rjesit.
 

ono podrhtavanje da.. glupi kvar kojeg sam sam napravio.. nije ni kvar.. nego sam naopako okrenuo pumpicu za rucno dizanje goriva u sustav ( imanepovratni ventil unutra.. nisam znao.. pa se gorivo niej moglo vracati u tank)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.