Jump to content

Servis - zamjena ulja i svih filtera


shorva

Recommended Posts

1 hour ago, Black.Tip said:

Meho ti ima 40% rabata ali ne na sve, recimo na ulje dobivaju samo 25%...

Za koju trgovinu govoris? U Tokicu sigurno imaju vise jer su cijene napuhane.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Black.Tip said:

Samo me molim te prosvjetli koji to majstor traži 1300 kuna za ruke i dijelove i ja mu osobno sjednem u auto i dopeljam na uvid račune originalnih dijelova i ulja. Frende dijelovi ti nisu preko 600 kuna s uljem da uzmeš kvalitetnije od OEM ili jednako + Elf ulje.

Meho ti ima 40% rabata ali ne na sve, recimo na ulje dobivaju samo 25%...

"Samo"? 🤔 

Link to comment
Share on other sites

Pa nitko vam ne brani da sami kupite dijelove. Ja kupim ulje jer mi je to najjednostavnije (u 5 minuta vidim di je na nekoj akciji i kupim) . Filtere ne kupujem jer mi se ne da zajebavat s tim. To odradi mestar umjesto mene i zauzvrat uzme tih 25-40% rabata.

Link to comment
Share on other sites

Racunajte da kad donesete svoje dijelove nemate garanciju na to i placate dva puta ako nesto bude sa dijelovima

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Black.Tip said:

Samo me molim te prosvjetli koji to majstor traži 1300 kuna za ruke i dijelove i ja mu osobno sjednem u auto i dopeljam na uvid račune originalnih dijelova i ulja. Frende dijelovi ti nisu preko 600 kuna s uljem da uzmeš kvalitetnije od OEM ili jednako + Elf ulje.

Meho ti ima 40% rabata ali ne na sve, recimo na ulje dobivaju samo 25%...

Ma kojih 600 kn, šta pričaš ti...

Za 600 kuna možeš kupit 5 litara ulja i filter goriva u originalu...

Baš je Anđelko prije koji mjesec stavio cijene za mali i veliki servis pa idem to potražit, al mislim da je oko 900 kn svi filteri i ulje izađu i nemreš jeftinije proć ako kupuješ bar koliko toliko kvalitetnije dijelove.

 

Screenshot_20200901-182122.thumb.png.7a02cb68ed2838e74fdf2f7bb0205d78.pngScreenshot_20200901-182133.thumb.png.d5ddbb150c82fdc4ad3515920aa46431.pngScreenshot_20200901-182153.thumb.png.3b119520e817139f88b8c376c0f77f32.png

Evo za moj ponuda, e sad koliko majstor uzima za izmjenu neznam, ali da ti naplati 2 sata rada mislim da je korektno, bar po meni...

A ove fore da za 600 kn nabaviš sve su smjesne, možda i možeš nabavit, ali što i kakve kvalitete!?!?!?! I onda poslije imaš znatno većih problema jer si filter u tokiću platio 65 kn a nisi htio dat za original 15 kn više.

Edited by dizna
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, živac said:

Totalno si promasio poantu..😂

U zadnje vrijeme forum je pun ovakv fulanih poanti

ovaj usporeduje najveceg retailera u drzavi sa servisom auta di se cijena dogovara ovisno o raspolozenju prodavaca usluge

onaj bi promjenio pol auta zbog 1 dizne

 

Meni se zasad pokazalo jeftinije da sam kupim materijal za servis i donesem na zamjenu, mislim za mali servis.Za neke vece stvari kako kad , najcesce dam mi majstor uzme za ruke + da si uzme rabat koji je dobio u odnosu na punu cijenu, upravo iz razloga ako nesto pode po krivu da ne moram placat za ruke.Dogodilo se dosad koji put ..

Dijelove za mali servis sam platio ravno 439kn zadnji put, nije 600 da , nego manje. 5w30elf ulje i filteri renault oem.

Filter goriva se mjenja svakih 60 000km to ne racunam pod mali.

Davat 1300 ovlastenom il neovlastenom za to ... 🤔

Edited by hrvojexyz
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sta ti smatras pod mali servis?
Recimo ja svake godine promijenim filter kabine, iako ga ne treba mijenjati po servisnoj. Al 70% vremena se vozim u koloni u Zg i bome mislim da ga trebam mijenjati. On je 150 kn

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kljaka said:

Sta ti smatras pod mali servis?
Recimo ja svake godine promijenim filter kabine, iako ga ne treba mijenjati po servisnoj. Al 70% vremena se vozim u koloni u Zg i bome mislim da ga trebam mijenjati. On je 150 kn

Filter kabine se na tvom po servisnom uputstvu i mijenja jednom godišnje..

Kad ide ulje i filter ulja mjenja se i filter kabine, u uputstvima za filter kabine piše 30 000 km ili jedna godina...

13 minutes ago, hrvojexyz said:

Filter goriva se mjenja svakih 60 000km to ne racunam pod mali.

Bome se i filter zraka mijenja kad i filter goriva na 60000 km ili 4 godine gledajući uputstva proizvođača ( govorim za meg 3 i scenic 3 s 1.5 motorom)

Link to comment
Share on other sites

Eto, ja bio uvjeren da ide svake 2 godine.
Znaci dobro sam radio sto ga mijenjam svake

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, hrvojexyz said:

Dijelove za mali servis sam platio ravno 439kn zadnji put, nije 600 da , nego manje. 5w30elf ulje i filteri renault oem.

 

A koje dijelove si kupio? Koje filtere? Pusti male, velike, godišnje, polugodišnje il petogodišnje servise. 

Napiši što si zamjenio...

Čovjek je na početku napisao da radi servis i treba mjenjat SVE filtere i ulje i ti sad tu bacaš kvake da si ti platio 439 kn a ne napišeš niti koje, a da ne pričamo o tome da voziš meg 2 i opet u neznam kojoj temi uspoređuješ meg 2 sa meg 3 i trpaš sve u isti koš, a cijene za jedno i drugo nemaju veze s vezom i razlikuju se drastično, pogotovo u filteru goriva

 

 

 

Dijelovi u oblaštenom su skuplji oko 20% nego na normalnom tržištu, a što se tiče mehaničarskih radova ( možda će netko mislit da sam lud) ali mislim da su 70% skuplji nego da odeš nekom normalnom prosječnom majstoru i za njegov rad dobiješ čak i račun...

U prvom slučaju imaš neku garanciju (mada je i to upitno kod nekih zahvata), a u drugom slučaju nemaš garanciju. 

Pa tko voli nek izvoli, vrlo jednostavno.

Edited by dizna
Link to comment
Share on other sites

Znao sam da ce bit komentara strucnih da je nemoguce to . Moj oronuli megane 2 i ja se ispricavamo sto se javljamo u topicu, ipak su to skroz drugaciji motori, 1.5 dci i 1.9dci u meganu 2 i meganu 3.

 

Ovo su cijene kvaka koje si rekel da sam pokakal

 

 

 

Pozdrav!

Ponuda je sljedeća:

--- Ulje motora:
ELF EVO FULL-TECH FE 5W30 5L = 245,00 Kn/1kom

--- Čep kartera s brtvom:
FIS 518.471.021 = 8,00 Kn/1kom

--- Filter ulja, OE broj 8200768927:
RENAULT Original 8200768927 = 40,00 Kn/1kom

--- Filter zraka, OE broj 165467078R:
RENAULT Original 165467078R = 55,00 Kn/1kom

--- Filter kabine s aktivnim ugljenom, OE broj 7701064235:
RENAULT Original 7701064235 = 91,00 Kn/1kom (ima za odmah)


Eto, to bi bilo to pa se čujemo za dalje.

LP

 

Link to comment
Share on other sites

Ovako mene ožene neznam ni sam kakve su cijene za 1.6 dci... malo puno doduše, a ulja ide ko u kamion...

Renault.jpg

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, hrvojexyz said:

Znao sam da ce bit komentara strucnih da je nemoguce to . Moj oronuli megane 2 i ja se ispricavamo sto se javljamo u topicu, ipak su to skroz drugaciji motori, 1.5 dci i 1.9dci u meganu 2 i meganu 3.

 

Ovo su cijene kvaka koje si rekel da sam pokakal

 

 

 

Pozdrav!

Ponuda je sljedeća:

--- Ulje motora:
ELF EVO FULL-TECH FE 5W30 5L = 245,00 Kn/1kom

--- Čep kartera s brtvom:
FIS 518.471.021 = 8,00 Kn/1kom

--- Filter ulja, OE broj 8200768927:
RENAULT Original 8200768927 = 40,00 Kn/1kom

--- Filter zraka, OE broj 165467078R:
RENAULT Original 165467078R = 55,00 Kn/1kom

--- Filter kabine s aktivnim ugljenom, OE broj 7701064235:
RENAULT Original 7701064235 = 91,00 Kn/1kom (ima za odmah)


Eto, to bi bilo to pa se čujemo za dalje.

LP

 

Ništa ja nisam rekao za tvoj auto niti sam rekao da ti lažeš da si to toliko platio, ali nisi napisao ŠTO si točno uzeo, motori jesu isti, 1.5 je i u cliu sve generacije, talismanu, scenicu sve generacije, kadjaru, pa nije za sve ista cijena, ali i sam vidiš da se cijene razlikuju, pogotovo kad kupuješ 5-6 artikala...

Ti si prvi konstatacijom da nisi platio sve 600 kn, nego MANJE, odnosno 439 mene povukao za jezik, a u cijeni ti nije filter goriva koji je oko 50 eura..

A komentar s diznama neću spominjat, a isto je mene išao, kao i ostale koji su ih nedavno mjenjali...

Neću dalje raspravljat ali čovjek je otvorio temu i za svoj auto (meg 3) sve filtere i ulje nemre platit manje od 800 kn u originalu ako kupuje kao fizička osoba. A ako ima prijatelja,  poznanika ili rođaka koji u tokiću ili ciaku ima 40% rabata to je druga stvar, ali je i to upitno da dogura na cca 600 kn...

 

 

 

4 minutes ago, macan said:

Ovako mene ožene neznam ni sam kakve su cijene za 1.6 dci... malo puno doduše, a ulja ide ko u kamion...

Renault.jpg

Eto vidiš, filter goriva za meg 4 duplo jeftiniji nego za meg 3, a stavke za neke filtere duplo skuplje...

Mada mi ovo sve nekako djeluje prenapuhano malo 🤔🙄

Link to comment
Share on other sites

ah piše kataloški broj baš sam bedast 15 eura filter vidim cijena, a ovdje 214 kn PLUS PDV, još se ja čudim šta zapinje za vrata kad izlazim iz servisa a ono ROGOVI..

PS a je nešto je skuplji trebalo bi baš vidjet sa "Anđelom"

Edited by macan
  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, direstraits said:

Ispod 500 kn su svi filteri za K9K 636.

Mann, Mahle, Purflux, Bosch. 

I pet litara ulja elf koje je najeftinije ( ali i najbolja opcija) i opet si na minimalno 750 kn...

Link to comment
Share on other sites

 

Pozdrav

Scenic javlja da je zamjena ulja potrebna za 30 dana!;)

Postavljam pitanje koje djelove osim ulja 5w30 treba kupiti mislim na proizvodjace jel comline dobar?

 

ovo sto sam procitao comline je smece?

Za scenic 3 2016 godina 1.5 dci??80000km

Link to comment
Share on other sites

Koliko ima smisla ono što piše 15000 ili godinu dana? Točnije onaj dio godinu dana za izmjenu ulja?

Pitam zato jer danas vozim Focusa na promjenu ulja nakon godinu i mjesec dana i cca 5000km. Benzinac sa plinom i ulje izgleda kao novo na stangi. 

Jako me zanima zašto baš godinu dana. I što ako se promaši, tj pomakne na 2 godine i 10000km?

Konkretni za Forda je servisni interval propisani 20 000km ili godinu dana.

Link to comment
Share on other sites



...
još se ja čudim šta zapinje za vrata kad izlazim iz servisa a ono ROGOVI..
PS a je nešto je skuplji trebalo bi baš vidjet sa "Anđelom"

Ajde, ajde ima tu na forumu i vecih jelena od tebe. Recimo meni su u Osijeku uzeli 350kn za promjenu kocione tekucine!
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, vip3141 said:


 


Ajde, ajde ima tu na forumu i vecih jelena od tebe. Recimo meni su u Osijeku uzeli 350kn za promjenu kocione tekucine!

I obavezno prije servisa tekućinu za stakla, ajoj ako to nemaš ode 50 kn za 1 l.... da je motor riknuo prvo se gleda jel imaš tekućine za stakla na servisu :)

Edited by macan
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Domba said:

Koliko ima smisla ono što piše 15000 ili godinu dana? Točnije onaj dio godinu dana za izmjenu ulja?

Pitam zato jer danas vozim Focusa na promjenu ulja nakon godinu i mjesec dana i cca 5000km. Benzinac sa plinom i ulje izgleda kao novo na stangi. 

Jako me zanima zašto baš godinu dana. I što ako se promaši, tj pomakne na 2 godine i 10000km?

Konkretni za Forda je servisni interval propisani 20 000km ili godinu dana.

@Domba Mijenjaj to ulje, nema veze koliko si kilometara prešao. Godina dana je prošla, auto je nešto starije i još imaš 1.6 ti-vct koji je poznat po tome da voli radit probleme ako se ne mijenja ulje redovno. Ja imam obični 1.6 i mijenjam ulje godišnje, ali se meni poklopi otprilike 10000 km u tom periodu. A ulje je stvarno bagatela, ne isplati se štediti na njemu.

Link to comment
Share on other sites

Auto je kod mehaničara i zamijeniti će se ulje + svi filteri + svijecice. Takonda ti nije upitno. Isto tako vjerojatno iduće godine isto.

Pitanje je više teoretske prirode. A pogotovo ako kupim još jedan auto (čitaj vikend sporu jurilicu). Taj će raditi onda 2000km godišnje.

Edit: novac nije problem. Više koliko je uopće potrebno to raditi. Cijena u Njemačkoj za ruke je 60 eura i 60 eura sam platio original Ford dijelove.

Edited by Domba
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.