Jump to content

Clio 3 - Display na instrument ploči ne radi!


teddi

Recommended Posts

Pozdrav,

Imam problem sa displayem na instrument ploči, auto je Clio 3. Sve češće prikazuje samo narančastu pozadinu, bez ikakvog teksta ili brojeva. Tu i tamo se rijetko vrati u normalu ali većinu vremena ipak prikazuje samo pozadinsko svjetlo bez slova ili brojeva. Slika u prilogu.

Da li je itko imao isti problem i kako ste ga riješili? Imate li preporuku za kakvog majstora koji to može riješiti po nekoj razumnoj cijeni?

Ovlašteni servis i dva neovlaštena majstora kažu da tu nema lijeka osim kupovine cijele nove instrument ploče (preko 5000 kn), što mi i nije baš privlačna opcija.

Također, ukoliko s takvim autom dođem na tehnički pregled, da li se zbog ovog pada na tehničkom pregledu?

Hvala

display.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ajde probaj kada ne radi udariti po tabli sa strana da protreses tablu. Ako radi poslije onda je hladan lem. Onda moraš samo naći nekoga tko će se zazati sa tim. U Osijeku možda znam.

 

Link to comment
Share on other sites

Skini tablu i rastavi je. Ako nisi siguran u redoslijed, uzmi kameru i snimaj svaki pokret i onda ćeš znati vratiti nazad ako otkriješ kvar. Može biti da je negdje kontakt popustio, što bi bio najčešći slučaj. Prije skidanja daj kontakt i promrdaj sve kablove i kontakte rukom i gledaj na displej kad se budu brojke pokazale. Vjerojatno ćeš uspjeti ako budeš uporan, a ako ne, odi na otpad gdje možeš čitav auto kupiti za te novce što ti traže za displej

Link to comment
Share on other sites

Domba, provjerit ću ovo sa udaranjem pa javim.

Ono što sam primjetio je da je veća šansa da se problem pojavi ako je toplije vrijeme, tj. veća je šansa da se pojavi poslijepodne oko 17 h nego npr. ujutro u 7 sati.

Nažalost ne nemogu ništa sam odraditi, s obzirom da nemam nikakvog iskustva s tim mogu samo nešto polomiti, rađe bih to prepustio nekome iskusnom tko zna što radi.

Link to comment
Share on other sites

Udario po tabli danas poslijepodne i pojavio se odmah tekst i brojevi na displayu.

Tko mi to može riješiti na području ZG-a i koliko da očekujem da to može koštati? Ako ima netko provjeren, iskusan, tko će to napraviti kako treba bez da polomi pola auta, molim preporuku. Hvala!

Edited by teddi
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, teddi said:

Udario po tabli danas poslijepodne i pojavio se odmah tekst i brojevi na displayu.

Tko mi to može riješiti na području ZG-a i koliko da očekujem da to može koštati? Ako ima netko provjeren, iskusan, tko će to napraviti kako treba bez da polomi pola auta, molim preporuku. Hvala!

Pa ako si u ZG, sjedni na njušku i zovi okolo autootpade i likove koji prodaju karambol kao tvoj i traži instrument ploču... mislim da ti je to najpovoljnija opcija.

A da ćeš naći majstora koji će se s tim htjet zezat cijeli dan da bi zalemio jednu žicu sumnjam... ako ju uopće i pronađe

Link to comment
Share on other sites

Za izvadit intrument tablu ti nitko nece polomit pol auta, doslovce minuta posla.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je navodno čest problem sa Cliom 3 (neznam je li istina, tako sam čuo od jednog majstora), pa bih nekako pokušao izbjeći uzimanje druge ploče ako postoji velika vjerojatnost da će mi prije ili kasnije s njom opet pojaviti isti problem.

Link to comment
Share on other sites

Je, cest je problem. Frend pred 1.5-2 god uzeo drugu rabljenu tu na forumu i evo do danas radi bez greske.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, teddi said:

Udario po tabli danas poslijepodne i pojavio se odmah tekst i brojevi na displayu.

Tko mi to može riješiti na području ZG-a i koliko da očekujem da to može koštati? Ako ima netko provjeren, iskusan, tko će to napraviti kako treba bez da polomi pola auta, molim preporuku. Hvala!

Vjerojatno negdje hladan lem. Uzrok je vjerojatno prelazak na ekološki tinol bez olova. Slično sam imao na Focusu. Rastaviti tablu i pregledati prvo spojeve kabla, drugo pregledati dobro sve lemove i prelemiti sa kineskim lemom sa olovom i problem riješen. E sada tko će napraviti u Zagrebu nemam pojma.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Inače su RTV servis ali meni su radili i neke stvari za auto.

RTV Silnica-Žajina 095 466 6888


Ili Miljenko - Zagorska 098 277 148 rijetko da on ne može nešto popraviti ali je lijen i treba mu par dana da nešto napravi. Ima fer cijene.

Link to comment
Share on other sites

km ce bit krivi, i nemojte sad skretat na temu korigiranja km , pa nebu dvaput placal za 1 stvar

 

nađi  elektronicki servis, tipa taj RTV neki, ili ovo kaj je covjek gore napisao "mata" . Oni ce ti to popravit.

isto se tetku dogodilo na scenicu 2, taj auto ima notorius display unutra, svima se kvari.

Link to comment
Share on other sites

Za sada bih ipak pokušao naći nekog da popravi postojeću ploču/display umjesto nove instrument ploče, a tek eventualno ako to netko ne uspije riješiti onda bih možda išao na rabljenu ploču.

Nisam shvatio ovo za kilometre. U slučaju da stavim drugu rabljenu ploču, da li će auto prikazivati kilomteražu koju je prešao auto iz kojeg je ploča izvađena, a ne moje stvarno prijeđene kilometre s autom?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.