Jump to content

Nešto krade struju


riceburner

Recommended Posts

Daklem situacija je slijedeca :)

Scenic je proveo skoro 3 mjeseca bez voznje na moru, udaljen 200m od juzine i cca 800m bure. Bio je cijelo vrijeme pokriven ceradom do iznad kotača.

Nakon prvih mjesec i pol  je upalio od prve bez ikakve zadrske, radio par minuta i ugasen. Prosli tjedan sam dosao po njega, ali paljenje 0 bodova, jedva je i otkljucao, to je otprilike 35 dana od proslog paljenja.

Spojio kablovima i upalio opet od prve bez ikakvih nuspojava. Ostavio sam ga da radi cca 30 min i napravio krug od cca 5km, drugo jutro sam isao tocit gorivo, upalio bez problema, dovezao se 2 km do pumpe,

tamo ugasio i opet nista, paljenje na kablove :) Pomirio se da je valjda aku rikno ipak je 7 god u pogonu :)  Iduci dan ujutro paljenje na kablove i put ZG. Putem mi je trebala i klima i brisaci i sve :) Put je odradio

bez ikakvog problema, jedino do doma ga nisam gasio :D Uglavnom doma ga jos par puta palio i preparkiravao sve 5, reko super, kupit cu novi aku pred zimu. Kad jucer opet mrtav, jedva otkljuca. Nis kablovi i vozim

kod tate u garazu da vidimo kaj se dogadja.

Situacija slijedeca, alternator se cini ok, dok auto radi ide od 14.7 do 14.9 V, ali dok je auto ugasen i zakljucan cucla 2A!!! zato i za 2 dana ode aku :) od 50Ah.

Probat cu jos eventualno do vikenda pogledat dok je auto full hladan provjerit koliko struje cucla. E sad jel se netko susreo s ovakvim problemom? 2A nije malo, gdje da pocnem

trazit uzrok? Za početak mislio povadit sve osigurače i pikat jednog po jednog, ali primam i ostale sugestije. Znaci da ponovim, auto je odradio put od 350km po kisi i sve je uredno radilo, od brisaca, senzora, klime i radia...

 

Zahvaljujem! :yeah:

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, macan said:

pa sam si postavio pitanje i dao odgovor, pogotovo u doljenjem dijelu teksta...

primam i ostale sugestije, mozda je imao netko isti problem :surf:

mozda da trazim odmah negdi da je sol mogla uci i napravit kratki spoj ili nekaj s obzirom da je bio dosta dugo u "slanoj" atmosferi...

Link to comment
Share on other sites

Savjetujem ti da fino napraviš  "čeku" noćas i vidiš tko je taj ko ti krade struju...i jednu letvu, hrastovu po mogućnosti, kraj sebe za slučaj da je taj netko veći od tebe. :bigl:

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Očekivao sam detektivsku priču kako ti doma netko krade struju :laugh2:

 

Nevezano za krađu struje, nije li napon punjenja malčice visok? 

 

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, borny said:

Nevezano za krađu struje, nije li napon punjenja malčice visok?

ne znam, znam da mora biti preko 12V, mozda je regler dao malo više, jer je napon na aku pao na 7.6V...

dok je auto zakljucan bi trebalo biti do nekih max 20mA prihvatljivo da bude potrosnja...

Edited by riceburner
Link to comment
Share on other sites

Kreni sa vađenjem osigurača nekih očitih potrošača poput radija i raznoraznih žarulja.

Link to comment
Share on other sites

Strujna klijesta ili ampermetar vjerojatno imas cim si izmjerio 2a pa onda kreni od gepeka i zaruljica u pretincu kod suvozaca, radio itd. Ako ne nades lagano krivca kreni gledat releje koji je vruc, pa ak ne nades krivca skidaj osigurace. Samo pripazi imas 2 ili 3 +kabla koji idu na akumulator.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Koliko vremena nakon što si ugasio motor si izmjerio tih 2A?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, filiplolic said:

Koliko vremena nakon što si ugasio motor si izmjerio tih 2A?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

A neznam, cca 10tak min dok sam sve raskopao i skinuo klemu...

Link to comment
Share on other sites

Trebaš ostaviti instrument spojen bar desetak minuta nakon što ga spojiš, dok se pogasi sve što se ima pogasiti.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, filiplolic said:

Trebaš ostaviti instrument spojen bar desetak minuta nakon što ga spojiš, dok se pogasi sve što se ima pogasiti.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

Ok, budem to cak mozda i danas probao, moram do svojih pa javim...

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, filiplolic said:

Trebaš ostaviti instrument spojen bar desetak minuta nakon što ga spojiš, dok se pogasi sve što se ima pogasiti.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

20+ minuta, kod mene nakon 20 minuta sve gasi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, trigi said:

20+ minuta, kod mene nakon 20 minuta sve gasi.

nakon sto zakljucas auto ili nakon sto zatvoris vrata?

jucer nisam nis stigel jer je pao mrak, izmjerio samo aku koji stoji cijeli dan van auta i jos je pao  za 1.5V tak da onda mi se ipak cini da je i aku riknul...

Link to comment
Share on other sites

samo pazi da ti ne okine alarm nakon kaj zaključaš auto i digneš haubu..pročitao sam to neki dan na fejsu :D

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, borny said:

Ostavi haubu otkvačenu da ne moraš ulazit u auto.

To sam prvo napravio cim sam dopeljao auto kod svojih u dvoriste :)

 

1 hour ago, Krule said:

samo pazi da ti ne okine alarm nakon kaj zaključaš auto i digneš haubu..pročitao sam to neki dan na fejsu :D

Desilo mi se na crnom cliu vise puta 🤣

Inace, tata se danas igrao sa akumulatorom, dijagnoza gecrkt, tak da nemam sad s cime niti merit ko krade struju...

To be continued....

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1.5 pad napona ako si izmjerio nemas sta razmisljati, aku je mrtav, ispod nekih 12.2 je za u reciklazu

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, robyakarider said:

1.5 pad napona ako si izmjerio nemas sta razmisljati, aku je mrtav, ispod nekih 12.2 je za u reciklazu

je baš...  pogotovo mjereno po zimi... ili danas ujutru 😉

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Stari krepao ti je aku nakon 7 godina, pomiri se s tim i odi uzet novi, nikakva mjerenja ga neće vratit u mladost...

Super te i služio.

 

Edited by dizna
Link to comment
Share on other sites

Bokte pa di sam ja procitao da je uzeo novi pa isto... Pivu smanjit da.... Baš smo namagrčeni svi ovdje ili ne čitamo 😁

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa rikavaju nakon 3-4 godine, di neće nakon 7, pa da je kamionski imao počeo bi štucat nakon 7 zima...

Link to comment
Share on other sites

Rice bome ne muci tebe aku nego kobra u novcaniku.

Šta bi htio, da dozivotno akumulator pali

u ducan i po drugi

celija ti probila po vrucinama kad su bile , nis cudno

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

On 03. 09. 2020. at 10:46, riceburner said:

Pomirio se da je valjda aku rikno ipak je 7 god u pogonu

Srećom, pomirio si se već s tim. 🤣

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.