Jump to content

Prošao tehnički bez eko testa


IvanOS

Recommended Posts

Pozdrav.

 

Na zadnjem tehničkom nisu mi napravili eko test. Nisam ispitivao ništa (možda sam trebao) ali po gestama tehničara reko bi da nešto nije štimalo za uređajem.

 

Uglavnom prošao sam, kasnije gledam izvješće i nema rezultata eko testa, naravno.

 

Moje pitanje: mogu li radi ovog imat probleme sa policijom ili bilo čim drugim? Razmišljam da zovem tu stanicu i zatrazim objašnjenje.... Ne znam, nisam bio nikad u takvoj situaciji.

 

Auto bi svakako prošao eko test, to nije problem..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Nemaš ti brige s time.
Ako si uredno platio cestarinu i osiguranje i dobio pečat u prometnoj ti si čist.
Problem mogu imati oni, ali čisto sumnjam.

Link to comment
Share on other sites

Ovisi o kojem autu je riječ, ali euto 6 ide na obd, ne radi se eko test. Bez brige, ne možeš imat problema ako si tehnički ispravan.

Link to comment
Share on other sites

Euro 6 je norma auta.

Razmišljam, ako sam platio eko test onda bi se isti valda i trebao provoditi.

Na OBD nije ništa spajano.

Izvještaj i potvrdu da je auto tehnički ispravan imam, pečat je u prometnoj. Ok onda ne berem brigu dalje.

Hvala svima


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

I po toj normi se ne provodi eko test, nego se obd uređaj spaja koji samo očitava ako postoje greške motora i koji povlači podatke o vozilu. Ti podatci se zatim snimaju karticom i prenose na čitač na računalu. Na osnovu tih podataka očitava se da li vozilo zadovoljava norme zadane eko testom. Znači nema potrebe da se isti fizički provodi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.