Jump to content

Veliki Servis - 200k km


TheDamir

Recommended Posts

Pozdrav,

blizi mi se vrijeme velikog servisa (zadnji je bio 2015.), pa me zanima sto bi se sve trebalo promijeniti. Dijelove bi narucio iz Njemacke (motointegrator i autodoc) jer su prilicno jeftiniji i veci je izbor kvalitetniji proizvodjaca nego kod nas... 

Moj plan je sljedeci:
- Garnitura zupcastog remena (remen, zatezac) + pumpa vode
- Garnitura kanalnog remena (remen, zatezac)
- antifriz + ulje u kocnicama

Pitanje: da li mijenjati remenicu alternatora? 2010. na velikom servisu su je mijenjali, 2015. nisu, pa nisam siguran da li ona spada u ovaj interval 5 godina ili se mijenja kada bude potreba?

Takodjer me zanima da li ove garniture uzeti Gates ili Dayco? Tvornicki je isao Dayco, ali navodno danas ide Gates.. ili da samo gledam koji se moze jeftinije nabaviti?

Da li bi jos nesto trebalo mijenjati preventivno na ovoj kilometrazi? 

Link to comment
Share on other sites

A koji je motor?
Pa uzeti gates ili dayco ti je svejedno jel oba seta su dobra. Vise je pitanje vodene pumpe. Za remenicu alt ako ne zvoni nemoras mjenjat, ovisno o predenim km neki je nikad ne mjenjaju.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Lowlife said:

A koji je motor?
Pa uzeti gates ili dayco ti je svejedno jel oba seta su dobra. Vise je pitanje vodene pumpe. Za remenicu alt ako ne zvoni nemoras mjenjat, ovisno o predenim km neki je nikad ne mjenjaju.

1.5 dCi 82ks... vodenu koje marke uzimati ili uzeti set gdje dolazi i vodena pumpa?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam nedavno mjenjao isto remen i uzeo sve original. Od zamjenskih pumpi hepu, gmb, airtex.. stvar je sta nitko od proizvodaca gdje ti dolazi set remena ne radi sve. Kombiniraju. Ina set recimo, samo je natezac od ine. Remen radi za njih netko pa samo naljepi njihov logo. Pumpu ista stvar. Za te starije dci isla je original pieburg pumpa i gates remen pa ak uzimas uzmi gates set. Remenice stare su bile one sa ogromnim centralnim sarafom tj izokrenutom maticom i to je odlazilo pa ti je vjerojatno stavljena ina sa multispline. Te su ok i rijetko odlaze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da to znam da oni rade komplet od dijelova koje ne proizvodi sve ista firma... sigurno paze da ostali dijelovi drze neki nivo kvalitete, tako da mislim da bi gates ili dayco garnitura sa pumpom bila ok...

Onda cu tako uzeti, a remenicu alternatora pustam bez zamjene, pa ako bude potrebno neka se posebno mijenja.

Isao sam sada pogledati koje garniture imaju dostupno i imam dva izbora KP15578XS i KP25578XS

https://www.motointegrator.de/artikel/1441062-wasserpumpe-zahnriemensatz-powergrip-gates-kp15578xs
https://www.motointegrator.de/artikel/1441071-wasserpumpe-zahnriemensatz-powergrip-gates-kp25578xs

Koliko vidim po siframa sve je isto osim pumpi vode i seta vijaka... kako sada znati koji set mi odgovara?

Link to comment
Share on other sites

Zadnji put su mi ubacili garnituru (7701477028) + pumpu (7701476496), da li se preko OEM broja moze vidjeti koji je vijak, odnosno koji Gates set bi mi pasao?

Edited by TheDamir
Link to comment
Share on other sites

u tom bivšem setu dobiješ oba vijka jer ni oni neznaju kad su koji stavljali...

probaj tu napisati godinu, model auta, kod motora K9K xxx? koliko ima kw vin broj itd.. možda netko ima dobar katalog

UT88NMxXdhbXXagOFbXp.jpg.c846e50fa6387dfd3c2743dba16862a5.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma ti manji vijci isli su u slabije motore 64ks a to sto kazes miksani su. Kod mene ide veci vijak i kljuc 18mm mislim sa su ovi manji na 16mm pa mozes prema tome razaznat. Uostalom da budes siguran kupi extra taj drugi moze doc max 30kn. Za remene ako ti slucajno nudi veci i manji tvoj bi trebao biti sa 123 zuba, postoji i sa 119 verzija. A zanimljivo ja sam uzeo original set i unutra je bio samo veci vijak. Izgleda da su poceli stedjeti i na tome.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima i opcija Dayco seta (on je i najjeftiniji):
https://www.motointegrator.de/artikel/1126304-zahnriemensatz-wasserpumpe-dayco-dayktbwp5320

Koliko vidim tu su oba vijka... da li je samo razlika u ta dva vijka.. jer i pumpa vode u Gates setovima ima druge brojeve: WP0044 i WP0066?

Evo ako netko ima katalog za rijesiti misterij koji set na kraju uzeti:

Tip motora: K9K BB08, VIN: VF1BB080F28036251, 2002. godina

Edited by TheDamir
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da u tim setovima dolaze i razlicite pumpe vode... Meni treba OEM 7701476496 dok u nekim setovima su pumpe ciji OEM je 7701478031... prva je za modele do 2004., a druga za iza 2004.g.

Razlika je koliko vidim u promjeru propelera - 70 vs 73mm...  da li to i kako utjece, nemam pojma, pretpostavljam veci protok... ali mislim da cu posebno uzeti pumpu, a posebno garnituru natezac + remen.

Link to comment
Share on other sites

Nije stvar u tome... u ovome setu sa tim vecim vijkom:
https://www.motointegrator.de/artikel/1441071-wasserpumpe-zahnriemensatz-powergrip-gates-kp25578xs

Dolazi pumpa vode WP0066, a po OEM broju mi ta pumpa ne odgovara jer ima veci promjer propelera i to je za modele iza 2004, a u onom drugom opet taj vijak mi ne odgovara, onda njega trebam posebno traziti. Ni u jednom slucaju nemam kompletan set da sve odgovara. Dayco set se poklapa sa OEM brojem i tu sve pase.

Link to comment
Share on other sites



Izgleda da u tim setovima dolaze i razlicite pumpe vode... Meni treba OEM 7701476496 dok u nekim setovima su pumpe ciji OEM je 7701478031... prva je za modele do 2004., a druga za iza 2004.g.
Razlika je koliko vidim u promjeru propelera - 70 vs 73mm...  da li to i kako utjece, nemam pojma, pretpostavljam veci protok... ali mislim da cu posebno uzeti pumpu, a posebno garnituru natezac + remen.


Pa ako imas racune sa prvog servisa i oe brojeve koji su ugradivani najlakse ti otic na autodoc pa vidi po brojevima koje pumpe tu pasu. Dayco nije nista losiji od Gatesa i ide u oe na k9k motorima sa 119 zuba remenom.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.