Jump to content

Slike automobila (razni modeli)


Mladen

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • laci

    9

  • GTT

    8

  • margax

    7

  • DCA13

    7

poslao sam link frendu koji je imao takvog, nije nis posebno reagirao, a ja nisam pitao dalje dal je njegov. kako ja znam, njegov je otisao u zg jos davno i nikad nije imao ovakve felge, ni u garazi i taj lik iz zg ne zeli ga prodat (info od pred par god, mozda se sta promjenilo). rekao bi po stanju karoserije da je onaj sa banskih vrata, ako se dobro sjecam rega 529 TA

za druge bijele rs turbe iz ri neznam...

malo flashback moje petarde...

gtt.thumb.jpg.804ed017ee650a8d23cab0442346205b.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Izgleda kao vozilo za smak svijeta.4f2e707a9a087d38557abd5f2497f8b0.jpg

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Zašto Datsun 240 Z Fairlady? Još kao klinac kada sam krenuo u osnovnu školu (skupa sa svetim Petrom) sam išao namjerno dužim putem do škole samo da bih prošao pored tog auta. Naime jedan od susjeda je radio, ako se dobro sjećam u Libiji ili tako nekoj prijateljskoj naftom natopljenoj zemlji i dovlačio odsvakud kojekakve egzotike. Zahvaljujući njemu tokom mojih dječačkih godina sam imao čast vidjeti stvarno rijetke i u vrijeme tvrdog socijalizma većini uglavnom nedostupne automobile. Taj crni Fairlady mi se urezao u pamćenje zbog te beskonačno dugačke haube i tog savršenog stražnjeg kraja. Prekrasno ukomponiranih svjetala, oblika stražnjih bočnih prozora, zvuka.... Jedan od rijetkih koje sam uopće vidio na cesti jer ih je naftna kriza pojela kao i većinu dobrih automobila iz tog vremena. Evo još jednog kojeg sam imao čast vidjeti pred njegovom kućom između ostalih i za kojeg se veže jedna priča ali to bi mogla biti jedna druga tema na forumu.

Renault_Alpine_A_110_(Sp).thumb.JPG.f903ffe8d942841c5333df0093787a96.JPG

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Uh volim dobre price, ne ustrucavaj se podjeliti je kada budes u volji!

Ja sam kroz djetinstvo u susjedstvu imao jednog sklonog drogama, ta generacija je generalno imala njih nekoliko tako "problematicnih", koji su se skupljali bas u nasoj ulici, super likovi samo losi po sebe same.

Ugl. Tamo sam ko malac 90ih imao priliku gledati Kadetta GSI, crni sa velikim zutim slovima GSI preko cijelih bokova dijagonalno. Spusten, zatamnjen komplet, auspuh itd itd. 

Pa je jedan svicarac sto je dolazio kod njih imao Cammaro mk3 ovakav 

HD-wallpaper-1989-chevrolet-camaro-iroc-z28-gm-chevy-silver-bowtie.jpg.075298964fffb175716e6898e98dc71a.jpg

mislim da sam ga nacrtao 200x kroz djetinstvo, koji je to dozivljaj bio meni klincu iz sela di je najbolji auto VW Passat lubenicar, moj stari je tad imao Ladu Samaru, susjed Fiat Tipo i te brije...

Jos je dolazila jedna kompletno slozena Calibra, za danasnji pojam dobro slozena jel i da, Zeljko Mavrovic tadasnji susjed je imao Lotus Omegu, pisalo joj je 300 na satu 😂😂

I to sve me sigurno formiralo u ljubitelja tuninga, to je bilo tada vidjet ravno dobitku najdraze igracke 

A ovakve egzotike... To ni sada nisam vidio u zivo 😄

Sta je to bilo u ono vrijeme jbt...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hajde, nagovorio si me. Priča ide otprilike ovako, u to vrijeme, kraj '70-ih, početak '80-ih, mjesto radnje Vinkovci, grad gdje sam rođen i odrastao. Jednom lokalnom dripcu su starci radili u Njemačkoj i slali pare kući pa se u tom pokazivanju isprsili i kupili sinu Porschea 924 koji je u to vrijeme svima bio SF. Isti taj je pokušao isprovocirati ovog prvog koji je sam zarađivao novce, vidio svijeta i u to vrijeme vozio tu Alpinu o kojoj nitko nije znao previše da se malo oprobaju na cesti. Ovaj je "pokeraški" izbjegavao takvu vrstu provokacija dok mu jednom nije rekao: Hajde ovako: Krećemo sada kad završimo cugu. Idemo u Beograd u hotel Intercontinental na večeru. Svatko sa svojim autom i tko stigne zadnji plaća večeru. Ovaj provokator naravno pristane i tako kolosalno popuši foru. Legenda kaže da je ovaj s Alpinom završavao večeru i brisao usta kada se ovaj s Porscheom pojavio. Dugo nikome nije palo na pamet izazivati ga iako je promjenio tih auta valjda koliko i cipela.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Između ostalih pred tom kućom je stajala i crvena Alfa Alfetta GTV6 (čuveni Busso),

1981_Alfa_Romeo_GTV6_-_red_-_fvr.thumb.jpg.72653ae4fae585a47d379eec0dcf9d34.jpg

Zeleni BMW 2002 turbo

BMW-2002-Tii-1973-Pagoda-Classics-51-1.thumb.jpg.8e164cdc7445cfa0341bdaab47646f4d.jpg

i još svega i svačega.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Samo Wartburga je otac imao, 2x, 71-78g, 78-91g.

Vozio sam Wasu, Ladu, Yugo i šajkaču. Prvi službeni mi bila Diana Dak, drugi službeni Lada 1200 karavan 😊

IMG-20240118-WA0009.thumb.jpg.3424a8f39a8b69efc533de1e53b4f660.jpg

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.