Jump to content

WRC Rally Hrvatska


Mladen

Recommended Posts

Hrvatska potvrđena kao domaćin svjetskog prvenstva u reliju (WRC) u travnju 2021.

Start i cilj utrke bit će u Zagrebu, a vozit će se po lokalnim cestama Zagrebačke, Karlovačke i Krapinsko-zagorske županije. Koliko su te utrke atraktivne najbolje ilustrira brojka od 836 milijuna gledatelja koji su prošle godine pratili WRC. Klubovi nositelji organizacije Croatia Rallya su D.T. iz Poreča i Cro Dakar Team iz Zagreba, uz podršku Hrvatskog auto i karting saveza.

“Bila je ovo doslovce borba od 11 rundi, a sada nas čeka i najvažnija, ona organizacijsko - logistička. Ipak, osjećaj je sjajan jer WRC je uz Formulu 1 najprestižnije oktansko natjecanje na svijetu i samo odabrane države imaju priliku ugostiti ovaj spektakl. Uz sam sportski dio planiramo mnogo popratnih događanja, poput velikog gospodarsko investicijskog foruma jer sport je prije svega veliki biznis. Ponosan sam i zahvalan svima uključenim u ovaj kompleksan proces! Pokazat ćemo Hrvatsku u najboljem svjetlu te na najbolji mogući način obilježiti 115 godina automobilizma u Hrvatskoj!”, zaključio je predsjednik Hrvatskog auto i karting saveza Davorin Štetner.

 

Ja sam za ovu vijest saznao jos prosli vikend,posto je Dado Štetner susjed,bili smo na jednom domjenku i tak kroz pricu oko Delte smo se dotakli svih tema u HR automotorsportu ali i o WRC u Hrvatskoj.Zanimljiv sugovornik u svakom slucaju,ocigledno i čovjek od riječi.

 

maxresdefault.jpg

 

https://www.glasistre.hr/sport/hrvatska-potvrdena-kao-domacin-svjetskog-prvenstva-u-reliju-wrc-u-travnju-2021-671928

https://www.glhttps://www.glasistre.hr/sport/hrvatska-potvrdena-kao-domacin-svjetskog-prvenstva-u-reliju-wrc-u-travnju-2021-671928asistre.hr/sport/hrvatska-potvrdena-kao-domacin-svjetskog-prvenstva-u-reliju-wrc-u-travnju-2021-671928

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Dugo se to kuhalo, pripremalo i krčkalo ali konačno smo nešto dobili. Zato je i bio Jean Todt da vidi i blagoslovi.
Nesumnjam da ce organizacija biti odlična i svakako cu biti negdje uz stazu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

odlicno!

a kaj je sa F1?

u par navrata od razlicitih ljudi cuo da se trebalo nekaj odigrat na podrucju bistre il samobora, pa cak i da je krenuo otkup zemljišta al se kao proculo pa su cijene parcela otisle u nebo i propalo sve...

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ovo je odlična vijest! Pričalo se o tome prije par godina, spominjala se Istra. Nakon toga je sve nekako splasnulo i na kraju sam mislio da od toga neće biti ništa. Svaka čast Davorinu, jedno vrijeme smo nešto i surađivali i mogu reći da je tip uporan. Kao država smo mali na motorsportskoj mapi, pa će ovo tim više biti velika stvar.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

9933153.thumb.jpg.afe9748c2f51f0f38583f5bedb008832.jpg9933151.thumb.jpg.6c073611b9d73e35905c483354c9d99d.jpg

 

  • 23. travnja

Rude - Plešivica

Kostanjevac - Petruš Vrh 

Jaškovo - Mali Modruš Potok 

Pećurkovo Brdo - Mrežnički Novaki 

 

  • 24. travnja

Mali Lipovec - Grdanjci 

Stojdraga - Gornja Vas 

Krašić - Vrškovac 

Vinski Vrh - Duga Resa 

 

  • 25. travnja

Bliznec - Pila 

Zagorska Sela - Kumrovec 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Brojim dane do najveceg eventa u mojoj sudackoj karijeri...godisnji rezerviran odavno

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ruske said:

Brojim dane do najveceg eventa u mojoj sudackoj karijeri...godisnji rezerviran odavno

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 

Tii si znači sudac na stazi na nekom od brzinaca ? 

Link to comment
Share on other sites

U svim autosportovima u hr na koje moj klub ide (brdo, rally, krug, fd, krono...) na rallyima radim upis vremena

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Hoće li netko od ekipe s foruma voziti?
Ne. Kaj je Sebalj pricao cca +100 000 eur za ovu trku da mozes mozda biti u sredini poretka.
Ott Tanak već vježba kod Ogulina...
 
Imam raspored sluzbenih testiranja do utrke, koga zanima saljite na pm mob ili email da vam posaljem
Link to comment
Share on other sites

na forumu su uglavnom vozači brda, ili?

bit će činimise 5-6 hrvatskih posada, ali sve će nastupat s rally4 fiestama, koliko znam. znatno jeftinije, ali opet masu love

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Fredy said:

Ne. Kaj je Sebalj pricao cca +100 000 eur za ovu trku da mozes mozda biti u sredini poretka.Imam raspored sluzbenih testiranja do utrke, koga zanima saljite na pm mob ili email da vam posaljem

Ih... da se skupimo svi s foruma mislim da nebi imali za jednu trku :D :D nisam mislio da je bas tak skup sport 😛

Link to comment
Share on other sites

I jos je upitan.
Meni hype raste pomalo i brojim dane...jedva cekam vidjeti svoje idole uzivo. Planiram uzet bijelu majicu i marker, ako ne dobijem neku majicu sa wrc logom od organizacije. Nadam se skupit sto vise potpisa od glavnih aktera...

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja isto ne mogu dočekati. Ono što me brine je to što još uvijek nisam vidio nikakvu službenu obavijest o tome hoće li gledateljima biti dozvoljen posjet. To vjerojatno ovisi o odluci stožera, ali nadam se samo da će sve biti ok i da ću nakon F1 i ovo moći vidjeti uživo.

Edited by VedranSB
Link to comment
Share on other sites

Ima kakva preporuka za neke lokacije na brzincima...neznam koliko cu stic kvalitetno izvidit prije samog cirkusa?

Link to comment
Share on other sites

Ima li tko kakvu informaciju o tome hoće li biti gledateljima ili 'planinarima' biti dozvoljen dolazak na WRC? Vidim da je produljena zabrana održavanja svih javnih događanja i okupljanja na kojima je prisutno više od 25 osoba na jednom mjestu, pa ti sad imaj pojma kako će se to interpretirati.

Link to comment
Share on other sites

Neki dan sam sluša najavu na radiju i za sad nemaju dozvolu za gledatelje, ali nitko nemože planinarima zabraniti da krenu od Kraljičinog Zdenca na Sljeme pa slučajno nalete na WRC!

Ionako je preporuka biti na zraku.

Koliko će se kontrolirati i tjerati "planinari" nezna se

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Problem je ako će se okupljati ljudi oko ceste ...postoji mogučnost da WRC utrku prekine ako se ne dobije dozvola od HZJZ. Recimo u Monte Carlu ja nisam vidio niti jednog gledatelja u blizini ceste...osim ako su baš pazili da ih ne prikažu na kamerama. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.