Jump to content

WRC Rally Hrvatska


Mladen

Recommended Posts

Mene zanima da li bi ja i dalje bio član foruma da sam u trkacem autu išao preko policajca, te svjesno i očito prošao na crveno.

Također me zanima da li bi Rajko Horvat rekao da je vozač BMWa kriv i da li bi policija shvatila cijelu stvar kao nesporazum.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Covjek ko@Med0 i ja i ti bi zavrsili u zatvoru, jer smo prouzrocili prometnu nesrecu, pobjegli s mjesta nesrece, prosli kroz crveno, ne zaustavili se na znak policajca, ali slucaj leteceg francuza pokazuje da nisu samo balkanci bahati.
S druge strane znao je da ako stane murijaku nebu stigo na utrku. Riskirao je i pobijedio.
Al zanima me kak bi proso da je bjezao karabinjerima u italiji, polizei u njemackoj, svedskoj?

Link to comment
Share on other sites

malo ga previše razvlačite i uspoređujete sa "običnim" sudionicima u prometu, dogodilo se na dan eventa, za koji su vrlo vjerojatno i djelomično krivi organizatori koji nisu osigurali nekakve koridore ili slično. vjerujem da je i netko od naših vozača to napravio, da bi bilo isto..

Link to comment
Share on other sites

Ako sam ja dobro shvatio priznao je da je kriv. Dao podatke i to je to. Što više policajac može napraviti? Popisi sve i pusti čovjeka, ma tko bio. Poslije šalji kazne i ostalo.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

A kakve veze ima održavanje WRCa sa policijskim postupanjem oko prometne nesreće?

Recite vi što hoćete ali zakon nije jednak za sve upravo zbog takvog stava i takvog razmišljanja. To mi je u rangu onoga "vidi kakvu bemburu ima, može parkirati gdje hoće i kako hoće".  

Ono je klasično školsko pogodovanje profitu. Toliko je očito da se iz aviona vidi. Netko iz FIA-e je najvjerojatnije nazvao nekoga našeg i rekao mu da ne pravi probleme oko tog incidenta ukoliko ne želi da ovo bude prvi i posljednji WRC rally u Lijepoj našoj. I onda "stručnjaci" i policija izmišljaju izgovore. Tu nepravdu ljudi komentiraju.

Niti smo mi policajci niti smo pravnici niti sudski vještaci da možemo procijeniti da li je policija trabala ovako ili onako i kakve posljedice to može imati, ali kamera ga je snimila u prekršaju u kojem bi svi mi prilično najebali na njegovom mjestu. Jbt u Americi bi poslali helikoptere za njim i izgurali ga s ceste ako ne bi stao. O čemu pričamo?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dovoljno je zamisliti da si ti bio u izguranom autu ili netko od clanova tvoje obitelji, zena, kcer, sin, mislim da bi svi promjenili misljenje o incidentu i o vozacu rallyja i njegovom mentalitetu. Samo se staviti u ulogu onog drugog.

Ako sam ja dobro shvatio priznao je da je kriv. Dao podatke i to je to. Što više policajac može napraviti? Popisi sve i pusti čovjeka, ma tko bio. Poslije šalji kazne i ostalo.

Za crveno svjetlo i ne stajanje policiji je oduzimanje vozacke. Nista pisi kaznu i idi dalje, ne ides nikud. Vozio bi drugi bolid a clanovi tima bi dosli po njega. Da smo u normalnoj drzavi. Ali upravo se tako ponasaju stranci kad dodju kod nas znajuci da nece biti sankcionirani. I turisti divljaju po klubovima itd.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

WRC Croatia Lokacija Adolfovac, Leustek

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk



dec26e671ed47b470f55ab155eb15bef.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, ivan.martinko said:

Dovoljno je zamisliti da si ti bio u izguranom autu ili netko od clanova tvoje obitelji, zena, kcer, sin, mislim da bi svi promjenili misljenje o incidentu i o vozacu rallyja i njegovom mentalitetu. Samo se staviti u ulogu onog drugog.


Za crveno svjetlo i ne stajanje policiji je oduzimanje vozacke. Nista pisi kaznu i idi dalje, ne ides nikud. Vozio bi drugi bolid a clanovi tima bi dosli po njega. Da smo u normalnoj drzavi. Ali upravo se tako ponasaju stranci kad dodju kod nas znajuci da nece biti sankcionirani. I turisti divljaju po klubovima itd.

Policija ti ne oduzima fizicki vozacku. U HR ako prodjes autom kroz crveno mozes jos skuter voziti ili traktor. Takoder vrijedi i obrnuto. I policajac nista ne radi na licu mjesta, tj ako ti hoces onda radi i ti priznajes krivnju i dobis 50% popusta. Sudac je taj koji odlucuje da li je sve kako treba biti i on je taj koji ti "uzima" vozacku. Dakle kada sudac donese odlugu da je Ogier prosao kroz crveno i dok mu zabrane upravljanjem motornim vozilom B kategorije na podrucju Repulike Hrvatske on je vec davno napustio HR. :)

Isto vrijedi recimo za mene sa Njemackom dozvolom. HR mi ne moze zabraniti upravljenje vozilom B kategorije u Njemackoj, ali moze na podrucju HR i ne stupa na snagu odmah, osim ako odmah ne platim kaznu. Stupa na snagu kada se plati kazn (prizna krivica), ili kada sudac donese odluku. Ovo drugo je rijetko unutar par sati. A akoliko mi je poznato iz clanaka Ogier je platio kaznu nakon utrke, dake priznao je krivicu, provukao karticu i platio kaznu te mu je zabranjeno od tog trenutka upravljanje B kategorijom na podrucju RH.

Policijac nije placen da razmislja. On je vidio nesto sto misli ili zna da je prekrsaj, pise nalog i ti kao osoba koja je napravila prekrsaj mozes odmah priznati prekrsaj i prihvatiti sankcije koje je policajac napisao, najcesce je 50% manje novaca u pitanju, ili cekati sudca da posalje svoje i zaliti se i onda ici na raspravu sa sudom.

Ja dok sam bio u Hrvatskoj sam oduzeo policajcu prednost prolaska, kazna je bila 1500kn + 3 mjeseca bez vozacke, dakle 750kn i 3 mjeseca bez vozacke. Nisam to platio cekao sam sudsko rijesenje, zalio se, tj trazio da me saslusaju, objasnio da mi vozacka treba za posao, da mi je to prva kazna i dobio 1000kn kazne i ostala mi vozacka. Od kada sam napravio prekrsaj do suda je bilo cca 3 mjeseca i za to vrijeme sam imao dozvolu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Domba said:

Policija ti ne oduzima fizicki vozacku.

da, to se promijenilo, jednom davno sam ostao bez vozačke zbog alkohola, prije 25 godina, uzeo mi je murijak vozačku na 8 dana a kasnije sam se na sudu branio..

moguće da se samo kod alkohola oduzima odmah jer fizički ne smiješ nastaviti s vožnjom..

reko mi je parkirajte negdje tu auto i zovite rodbinu il taksi.

Link to comment
Share on other sites

Radim na televiziji i sve smo to snimali i pricali sa svim tim ljudima, policijom i strucnjacima sluzbeno i nesluzbeno, cak i sa svima iz Dubrave za ovo drugo s**nje i necu bas nista o tome reci ni napisati ali..

Jednom dođe Wrc u Hrvatsku i umjesto da uzivamo u slikama i videima i cijeloj prici na forumu ne, da komentirate aute, performanse, putanje i ostalo ne, hrvati moraju od cijele price najvise srat o nesreci i svatko misli da je njegovo misljenje bitno. Ajde admini otvorite im temu za sudar da mogu pametovat. Ovu ostavite za slike, video i lijepe uspomene.

P.s. Ogier je došao privatnim avionom, odvozio, pobjedio i otišao...a vi nastavite..

Edited by dadox
  • Like 15
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, dadox said:

P.s. Ogier je došao privatnim avionom, odvozio, pobjedio i otišao...a vi nastavite..

Nadam se da nećeš i ti branikom preko policajca po uzoru na svog junaka. Oprosti što smo se usudili dirnuti u njegovo veličanstvo.

Najbolje da sve poput njega pustimo na miru da rade što hoće i da se ponašaju kako god hoće. Tako će nam svima biti bolje.

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ne da se Medo [emoji3][emoji1][emoji3][emoji3]

Evo video, junior i ja , planinarenje da vidimo par auta. Da steknete dojam o gužvi na
MEdvednici



Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jesi imao duge hlace ili?

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nema pomoći. Valjanje u grmlje i liscu sat vremena [emoji38][emoji1][emoji3]

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jesam, imao sam trenirku... Primio se pizdek kod koljena, sva sreca nije jos poceo jest pa sam ga lako izvadio. Isli smo gore stazom 23, umrli skroz...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne da se Medo [emoji3][emoji1][emoji3][emoji3]

Evo video, junior i ja , planinarenje da vidimo par auta. Da steknete dojam o gužvi na
MEdvednici




Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

Šuma puna..ko' partizani 41!
Lajkam video [emoji106]
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

proslu godinu sam odradio gore, ali nisam bio zadovoljan organizacijom i svime oko toga, pa sam odlucio ove godine ic pogledat kao laik, uz odojka i hektolitre pive :D 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ove godine sam uzeo godišnji za petak, tako da lagano u četvrtak u 14h nakon posla idem za Zg pa laganini do nedjelje. :)

Nadam se da će uskoro i mape brzinaca objaviti na svom webu.

Link to comment
Share on other sites

Znaci treba printer i google map upalit i polako plan napada razradit 😆

Link to comment
Share on other sites

Jučer i danas se u Karlovcu i okolici održao prvi Quattro river rally. Prava poslastica za ljubitelje oktana i jurnjave po uskim zavojitim cestama u okolici i u samom gradu. Slika je previše pa sam izdvojio tek nekolicinu

slika.thumb.png.8c526193254de11bcc5bb4f50021ebdb.pngslika.thumb.png.fba4b802c57d354e68178a2a901a427f.png

slika.thumb.png.e1bc5bf1c06c4aa3f7099420f34c1a6f.png

slika.thumb.png.d7e05b2851d4f5aeca5e1ba1c02b54d6.png

I još par natjecatelja i posjetitelja

slika.thumb.png.5166c72587dc78bf162a2d3863340d3b.png

slika.thumb.png.dbc5b758c018d4869c51cc281f666d72.png

video-cf32a49ad4b9c0daac8aad3591cc3303-V_2763202_1648388783_-805262444_1478102892_converted_1648403991.gif.ef15eded6a88619ab5dc6cbae0bbd3fb.gifslika.thumb.png.4ce980d301abccecf5c53e9716339076.png

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.