Jump to content

Klima i vjetrobransko staklo


tabadjija

Recommended Posts

Pozdrav

Prvo isprike ako na forumu ima vec negdje ovo pitanje, ja ga nisam uspio nac.

Da li se na cliu IV grandtour moze iskljuciti "opcija" da kad se stavi puhanje na vjetrobransko staklo da se automataki upali klima? Ja preferiram da mi ne puse naprijed, pa mi ovo pravi problem.

I drugo pitanje nevezano za klimi, ako ima netko link gdje ima za kupit usb za donji dio kraj upaljaca. ako sam se dobro izrazio. Sad je tamo mali poklopac, a cesto punom mob u autu, pa mi je nezgodno da mi kabel visi od medianava. znam da mogu kupit za upaljac usb, ali mi ovo nekako kulturnije izgleda :)

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Opciju možeš skinuti jedino ručno. Okreneš na vjetrobran i ugasiš AC dugme

Link to comment
Share on other sites

Da zaboravih napisat, klima je rucna.

Kad se stavi na vjetrobran ne upali se lampica da klima radi, ali se osjeti da hladno puse, i cijev sto vodi do kabine je ledena. 

 

LP

 

Link to comment
Share on other sites

Da zaboravih napisat, klima je rucna.
Kad se stavi na vjetrobran ne upali se lampica da klima radi, ali se osjeti da hladno puse, i cijev sto vodi do kabine je ledena. 
 
LP
 
Upali pa ugasi AC

Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ili što French kaže ili rastaviti dio gdje su prekidači od ventilacije.
Ima mikro prekidač koji aktivira kompresor kad se prekidač okrene u položaj puhanja na staklo.

Link to comment
Share on other sites

Da zaboravih napisat, klima je rucna.
Kad se stavi na vjetrobran ne upali se lampica da klima radi, ali se osjeti da hladno puse, i cijev sto vodi do kabine je ledena. 
 
LP
 
Ja sam imao isti problem i tolko me zivciralo sto se nemoze iskljucit preko software-a. Uglavnom puhanje klime tj paljenje se pali na nacin kad okrenes kolut za usmjeravanje zraka na sajbu jedan zubac ulovi mikroprekidac i on aktivira klimu. Ja sam ga kod sebe fizicki odstranio i sad je sve ok. Imas i drugu opciju prerezat mu vodic na tickanoj plocici pa ako ces ikad htjet ovu ludu opciju ponovno aktivirat samo je prespojis sa zicicom. Uglavnom ja nisam imao tu namjeru pa sam ga samo odvalio sarafcigerom.
Link to comment
Share on other sites

Ipak postoji i neka logika u tome kad manje vise svi proizvođači to rade.
To sto smo mi zalimo svaki dec goriva...

Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nije stvar u gorivu. Nego jednostavno po zimi mi netreba puhanje klime na zaledenu sajbu. Nekad mi je dost samo ventilacija. Al to sto kazes vecina ima opciju da korisnik sam iskljuci klimu na sajbu, renault nema ni preko clipa.

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako, nije uopce stvar u gorivu. auto stvarno trosi ko upaljac, zadnje punjenje 4.8l . pa ko bi trazio manje od toga.

Pretpostavljam da koliko to glupo zvucalo masa ljudi nezna da klima odmagljuje staklo, pa su onda napravili automatsko paljenje da rjese taj problem.

Ali sta je tu je, prezivjet cemo :)

LP

Link to comment
Share on other sites

Jeste li probali on/off gumb klime nakon okretanja na sajbu?

Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Primjetio sam i na meg 4 da nekad  zna sam klimu upalit ničim izazvan... neznam jel to greška il šta...

Link to comment
Share on other sites

I meni na Scenicu, primjetim jer je malo bučniji kompresor, a na displayu ne stoji da je aktiviran AC, Ugasim ju na gore spomenuti način. Dakle iako radi stisnem gumb AC, na displayu se pojave AC slova, zatim opet stisnem taj isti gumb, slova nestanu i klima se ugasi

Link to comment
Share on other sites

On 16. 10. 2020. at 13:21, frenchkey said:

Jeste li probali on/off gumb klime nakon okretanja na sajbu?

Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk
 

Jesam i cini mi se da funkcionira. Hvala na savjetu

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.