Jump to content

Dragi svi,

trenutno radimo na nadogradnji foruma te se unaprijed ispričavamo ukoliko će forum biti nedostupan.

Kao što možete primijetiti, krenuli smo sa nadogradnjom thema, jer nisu više kompatibilne sa novijim verzijama foruma.

🥳

P: Renault megane (2012)

Dino Cmrečnjak

Recommended Posts

1 hour ago, fabi said:

Max, ja sam tražio auto sličan tvom meganu ali ipak malo mlađi.. upravo sam u petak kaparirao auto (cijena 10 k eura), i isto sam tako dojma da je ono što si naveo da tražiš za mega previše. Također sam ti napisao da ti auto vrijedi max 50 tkn, ali pod uvjetom da je to spreman netko platiti. Eto npr, iako sam siguran da je tvoj ato ispravan i dobar, i iako imam budžet od 10 k EUR, nije mi palo na pamet dati 50 k kn za  10 god starog megana.. 

Pa naravno da ti nije palo na pamet jer bi onda zena imala bolji auto od tebe😋 

Nije ni bitno koliko bi ti, ja ili netko treci dali za neki auto, fulao si ceo fudbal. Evo ja npr. ne bi dao nikad ni eura za Citroen, pa se opet i ti auti prodaju.. 

U svakom slucaju neka svatko trazi koliko hoce za svoj auto. 

• Like 2
  • Haha 2
  • Upvote 1
34 minutes ago, Max said:

Pa naravno da ti nije palo na pamet jer bi onda zena imala bolji auto od tebe😋 

Nije ni bitno koliko bi ti, ja ili netko treci dali za neki auto, fulao si ceo fudbal. Evo ja npr. ne bi dao nikad ni eura za Citroen, pa se opet i ti auti prodaju.. 

U svakom slucaju neka svatko trazi koliko hoce za svoj auto. 

Fulao ja CEO fudbal ili ne, cijenio ti Citroen ili ne, kad bi vidio i provozao promijenio bi mišljenje.. a možda i nebi, ali nebitno jer moja lova i moja odluka je u pitanju.. Nikad u životu nisam vozio Citroena, niti sam mislio da ću ga vozit, ali kad sam se raspitao malo (između ostaloga ima ga moj kum (C4-2012) nigdje nisam ništa loše čuo o tom autu, a kad kupujem rabljeno, stanje auta gledam pod 1, onda dolazi ostalo.. Niti jedan auto niti blizu nije bio u ovakvom stanju, bolje jednostavno nemože.. A kad pričamo o meganu 3. generacije, daj me nemoj zahebavat😁, pa ti i ja dobro znamo o čemu pričamo.. 

• Downvote 1

Neki bi platili samo da nisu u onom plastičnom Citroenovom interijeru 

A neki plate i uživaju. I hvala Bogu da je tako.

Svatko ima svoje preferencije. Što se tiče cijena, tu kolega @Max pogađa u sridu. 
Staviš 50 tisuća kuna, zovu te oni koji imaju 35...

• Like 2
hrvojexyz

Ova dva oglasa za megane koje je ovaj covjek stavio, mjenjaju percepciju sintagme "cijena nije fiksna."

Čitajući oba posta za oba Megana što se prodaju čovjek stvarno misli da cijena nije fiksna i po meni koliko sam shvatio spustio bi cijenu za iznenađujući postotak...

Meg 2 je naslijeđen tako da koju god cifru (naravno realnu u odnosu na trenutno tržište i stanje njegova vozila) dobije ne gubi ništa i to je jasno napisao...

Kad imaš dva auta za koje nemaš potrebu da ih imaš, ali spletom okolnosti ih posijeduješ, kako vrijeme prolazi samo gubiš novac.

Ako sam dobro shvatio spreman je spustiti 50% oglašene cijene Meg 2 za Meg 3.

Svakako sretno u prodaji i da jedan od njih prodaš što prije jer je rijetkost pronaći takvo stanje auta i te starosti sa dokumentiranom povijesti

1 hour ago, fabi said:

Fulao ja CEO fudbal ili ne, cijenio ti Citroen ili ne, kad bi vidio i provozao promijenio bi mišljenje.. a možda i nebi, ali nebitno jer moja lova i moja odluka je u pitanju.. Nikad u životu nisam vozio Citroena, niti sam mislio da ću ga vozit, ali kad sam se raspitao malo (između ostaloga ima ga moj kum (C4-2012) nigdje nisam ništa loše čuo o tom autu, a kad kupujem rabljeno, stanje auta gledam pod 1, onda dolazi ostalo.. Niti jedan auto niti blizu nije bio u ovakvom stanju, bolje jednostavno nemože.. A kad pričamo o meganu 3. generacije, daj me nemoj zahebavat😁, pa ti i ja dobro znamo o čemu pričamo.. 

Nisi shvatio kaj sam mislio ali nema veze, nije bila usporedba Mega i C4 nego Mega mog i tvog i malo sale 😀 

Inace, vozio sam DS4 i DS5 i zaista me se nisu dojmili, a ipak su malo iznad C4 po izradi. 

U svakom slucaju, nije dobro da se tu raspravljamo o cijenama rabljenih, neka svatko trazi kaj hoce a koliko ce dobit je ionako samo njegova stvar. 

Dino Cmrečnjak
26 minutes ago, dizna said:

Ako sam dobro shvatio spreman je spustiti 50% oglašene cijene Meg 2 za Meg 3.

Svakako sretno u prodaji i da jedan od njih prodaš što prije jer je rijetkost pronaći takvo stanje auta i te starosti sa dokumentiranom povijesti

Krivo zaključeno (vjerujem da se zaključilo temeljem niže kopiranog) za 50 % ne spuštam cijenu za nijedan. Neki manji postotak da, ali ne tako drastično. Kontekst je bio ako bi morao spustiti cijenu megana iz 2005 za 50% da sam spreman drugi megane 2012. godište prodati po maksimalno koliko ide. A da ću se umjesto smanjenja za 50% na meganu 2005. godine rado voziti i dalje. :) Ali dajem za pravo moglo se protumačiti na taj način. :D :D Ne to bi bilo previše.

Thnx. :)

Copy paste:

Ide dolje, ali ne za 50%, za tih 50%, radije prodam megane iz 2012. godine, a s ovim ću se rado voziti. Ista je stvar i za megane 2012, ako ovaj ode. Tako da...   

U ovom trenutku je najbolja opcija inače dati oba vozila po principu staro za novo, ali s obzirom da sam takav karakter s onim čime sam zadovoljan ne mijenjam. :D I zaista mi se u ovom trenutku ne ulaže u novi auto.

image.png

Nemam ništa protiv komentara, očekivao sam ih i zanimljivo mi ih je pratiti. Tako da što se mene tiče, samo dajte ! hahaha Komentari su na mjestu i opravdani u odnosu na pozive s oglasnika. :D 

Živjeli ! :D 

Edited by Dino Cmrečnjak
  • Like 1
36 minutes ago, Max said:

Nisi shvatio kaj sam mislio ali nema veze, nije bila usporedba Mega i C4 nego Mega mog i tvog i malo sale 😀 

Inace, vozio sam DS4 i DS5 i zaista me se nisu dojmili, a ipak su malo iznad C4 po izradi. 

U svakom slucaju, nije dobro da se tu raspravljamo o cijenama rabljenih, neka svatko trazi kaj hoce a koliko ce dobit je ionako samo njegova stvar. 

Max sve ok, inače za tvog mega da je 2-3 godine mladi sigurno bi ti se javio u inbix te bi razgovarali/dogovarali.. Ali eto, osim Automatica i stanja auta htio sam što mlađi i sa malo km.. 

Za malo šale, uvijek 👍

I nadam se da ćeš za auto dobiti to što tražiš..

Ma sve 5 fabi, ja zapravo ni nemam oglas za Mega, nesto sam spomenuo pa sam dobio one reakcije koje sam spomenuo pa sam zakljucio da je bolje da do daljnjeg ostane u kuci, taman i stajao u vrtu i povremeno ga provozao jer je osiguran kasko i regan do iduceg ljeta, servisiran i sve je top pa je i blesavo prodavat ga. 

dado_sk

Staro za novo? Hm mislim da nisi svjestan koliko oni procjenjuju ili ne misliš ozbiljno? 

Staro za novo ti ovog iz 2005 vjerojatno ne bi ni uzeli
Meni su za mog (2010) rekli da mi ne zele dati ponudu jer me ne zele vrijeđati
A trazim za njega manje nego ti za 2005. A noviji model, jaci motor, jaca oprema

@Dino Cmrečnjak

Nemoj zezat da te netko zvao za tu cijenu. Ekipa onak upitnik iznad glave, šoderaši..

Realno za ovaj 2012 da kupujem nebi dao vise od 5500-5800e,  a megane 2 nekih 2300-2600e. Tebi vrijedi i mozda i vrijedi tih 60tkn ali to ce tesko tako otic, cak i da spustis par tisuca..bez ljutnje ali za 60000kn trebala bi oba otici...

17 hours ago, GTT said:

Neki bi platili samo da nisu u onom plastičnom Citroenovom interijeru 

A neki plate i uživaju. I hvala Bogu da je tako.

Svatko ima svoje preferencije. Što se tiče cijena, tu kolega @Max pogađa u sridu. 
Staviš 50 tisuća kuna, zovu te oni koji imaju 35...

Pa interijer C4 djeluje malo kvalitetnije od interijera megana 3, a i kvaliteta izrade je bolja (mislim na škripuckanja i pucketanja).. Zvučna izolacija, zvuk zatvaranja vrata Itd mi se čini boljim u Meganu.. Realno tu su negdje dojam dosta ovisi o opremi, a C4 je tu bolji od mog megana3.

Ovo za cijenu se skroz slažem, sad kad stavim Getza na njuškalo već se pripremam na slušanje debilima..

Ako te tješi , mene vec 5 dana nitko ni ne zove... Sad jel to bolje ili slusat debile...

kristijan1710
46 minutes ago, kljaka said:

Ako te tješi , mene vec 5 dana nitko ni ne zove... Sad jel to bolje ili slusat debile...

Cuj 5 dana, mene vec 2mj niko zvao nije 🤣🤣

• Haha 3

Meni je i drago kaj me ne zovu jer ionak ne zelim prodat auto 😂😂

• Haha 4

Kad nešto i oglasim na njuškalu, brzo požalim.
Stavim cijenu 50% od plaćene pa mi se onda cigane i skidaju još 10-20% jer je rabljeno. To je samo najnoviji primjer, ima bisera

• Like 1
Dino Cmrečnjak
12 hours ago, dado_sk said:

Staro za novo? Hm mislim da nisi svjestan koliko oni procjenjuju ili ne misliš ozbiljno? 

A gle 2012. godine kad sam kupovao megane 3 po principu staro za novo sam dao megane 1 1997 godina, sa 127000 km, benzinac bez klima uređaja i za njega sam dobio 10000 kn a privat ga nisam mogao prodati ni za manje... Iskreno nisam se ni interesirao, jer velim nemam potrebe mjenjat za novi.

8 hours ago, Lowlife said:

@Dino Cmrečnjak

Nemoj zezat da te netko zvao za tu cijenu. Ekipa onak upitnik iznad glave, šoderaši..

Imao sam nekoliko poziva, većinom za megane 2 i čak nisu ni spomenuli da je previsoka cijena ali taj jedan kao važe između tog i nekog drugog... Ove neozbiljne pozive ne brojim. :D:D 

Jučer polijepio "oglas" na oba auta, danas bio u centru u par navrata i zatekao 3 da su gledali auto (megane 3) i pofotkali si papir s brojem..

47 minutes ago, Lowlife said:

Ljudi se boje korone. Da im ne disete za vrat dok probavaju kolesa. emoji23.pngemoji23.png

Suzdržat ću se od kašljanja ako bi bili ozbiljni kupci. :D:D:D

• Create New...

Important Information

Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja..