Jump to content

Generalka na clio 3 1.5dci i nepoznati dio na masini(katalizatoru)


lacko123

Recommended Posts

eto moro ja zeznut svoj autic i furat se na podmornicu.  kratko receno pokupio vodu na usis kroz turbinu u masinu
rezultat savijena klipnjaca 4 cilindra i turbina dobila po repu i ima lufta i grebe.
e sad dok rastavljao naletio na nepoznati dio brat ima istu masinu na megan 2 grandtour i on to nema dok ja imam na svom cliu
radi se o 1.5dci 106ks simens centrala
kratko receno zanima me sta je ovaj injektor sta je spojen na katalizator ispod turbine.  na njega dolazi cijev koja ide u elektricnu pumpu i ta elektricna pumpa se spaja na cijev od vode iz hladnjaka. i jos prolazi kroz limeni blok s grijacima
nemam adblue nemam vebasto cemu to i zas je to i mozda zato svakih mj dana do 2 ljevam pola litre vode u posudu.
takoder neka preporuka di slat turbinu na reparaciju iz istre sam
 

20201018_181333.jpg

20201018_182633.jpg

20201018_182635.jpg

aaaa.jpg

Edited by lacko123
Link to comment
Share on other sites

Pa i meni bi imalo logike ali kazem meni ide voda na tu diznu 

Cijev sa hladnjaka ide pa razdjelnik na crnu elektricnu pumpu od boscha i sa pumpe ide na taj injector 

Pratio sam cijev i nema mi logike. 

 

Link to comment
Share on other sites

Voda hladi sklop, a crijevo s gorivom dolazi na diznu. 

Prati s hp pumpe plastično crijevo koje ide na diznu. Osim ako neko nije uradio dpf off na motoru i blokirao dovod goriva. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 klipnjaca je dobila i par cm. Mora da si negdje dobro zaronio. [emoji1] Premjeri svakako visinu svih klipova za svaki slucaj kao i radilicu.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.