Jump to content

K4M pukao stazni remen alternatora


frenchkey

Recommended Posts

Uf gadno, baš mi je žao da ti se to desilo... Znaš da razmišljam o takvim stvarima od 3 mjeseca kada sam također napravio veliki servis na 167000 km gdje mi je majstor povratno rekao kao da su sve remenice dobre da se sve vrti dobro itd. al mene ipak svrbi pas mater jer mi recimo nije rekao ili barem preporučio da očisitim injektore kada su već dolje jer je zadihtavao dekl bregastih pa je sve bilo dostupno te imam isto plin i nisu nikada taknuti (naravno saznaš naknadno da se štopaju uredno) pa sad imam moguće s**nje sa paljenjem kad je vruć... Užasno je teško naći dobroga i pedantnog mehaničara koji razmišlja unaprijed, svi samo naprave što si donio ali da ti daju dodatni savjet ili preporuku jako teško baš kao u ovlaštenim Renault servisima diljem lijepe naše... 😬 

Pogledaj si ovdje neke stvari ja sam naručivao nema problema sve dolazi ultra brzo... 

Ovi dihtunzi mi se čine relativno povoljni ne znam koliko koštaju kod nas ?

https://moto-dynamic.com/7701474372-engine-seals-r-scenic-ii-1-6-16v,3,233,29738

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, ivan.martinko said:


Brtva kartera je drukcija. Ove jeftinije garniture imaju gumenu a skuplje varijante aluminijsku sa gumenim usnama..
Stavi na poklopce bregastih neku loctite diht masu, crnu SI 5910. Ta dihta sve zivo i ne skida ju nista osim cetke..

97519ed3c9f017a2962e017ec64901a7.jpg

 

Ali da crossreference je 518
https://partinfo.org/renault-7711427907/

 

a u kojem setu gornje garniture brtve glave dolazi brtva kartera??  :) 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

a u kojem setu gornje garniture brtve glave dolazi brtva kartera??  [emoji4] 
Mislim da malo toga ima dolje. Samo brtva kartera i semerinzi radilice. Ovo drugo sve ide novo ak se glava raskapa. Na ovom linku gore je upakirana i brtva kartera.. ide cijeli set za motor.

Npr8c9b73920a4290cad972573a9517dfd1.jpg

Ionak treba i semering radilice..

Link to comment
Share on other sites


Brtva kartera je drukcija. Ove jeftinije garniture imaju gumenu a skuplje varijante aluminijsku sa gumenim usnama..
Stavi na poklopce bregastih neku loctite diht masu, crnu SI 5910. Ta dihta sve zivo i ne skida ju nista osim cetke..

97519ed3c9f017a2962e017ec64901a7.jpg
Ali da crossreference je 518
https://partinfo.org/renault-7711427907/
K4M nema brtvu poklopca ventila. U tvornici se valjkom nanosi anaerobno brtvilo koje mora ostati trajno elasticno i biti topljivo u ulju. Dakle eventualni visak koji se istisne pri stezanju poklopca topi se u ulju i ide van pri izmjeni ulja. Crni i sivi loctite su kruti i netopljivi, eventualni komadici bi mogli zacepiti uljne kanale u hidropodizacima i sl. Zato njih ne bi stavljao

Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Meni je stavljena neka bijela diht masa rekao mehaničar da je kao bolju uzeo zadnjih 5000 km sve o.k budemo vidjeli dalje....

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, frenchkey said:

Stigao izvjestaj, remenica radilice krivac.
Treba nabaviti sve ventile, vijke, gornju garnituru brtvi glave, gumice injektora, set zupcastog, kanalni remen, ulje i filter, antifriz, remenicu radilice i semering.

Gumice usisa (onih 5 famoznih) kad već sve skidaš ? Ili si ih već mijenjao?

I oba semeringa bregastih?

I provjeri ako ti sa remenicom dolazi vijak koji je spaja sa radilicom. Nije nužno mijenjati ali za 35 - 50 kn nije loše

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo naručio original dihtmasu u Renaultu, 180 kn.
Loctite 518 je 250kn za 50ml, tako da necu riskirati.
Ovo za vijak si dobro napomenuo, thanks.
Gumice usisa su jos kod mene, srecom nisam mijenjao

Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

nemaš kaj riskirati, to je isti proizvod, ne proizvodi renault diht mase.. sve je to loctite ili neki drugi brend sa renault pakiranjem, al ok da si našao renault pakiranje za manje novaca, to je super..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa da, cijena mi odgovara, a bit ce i neki rabat, vidjet cemo

Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, frenchkey said:

Evo naručio original dihtmasu u Renaultu, 180 kn.
Loctite 518 je 250kn za 50ml, tako da necu riskirati.
Ovo za vijak si dobro napomenuo, thanks.
Gumice usisa su jos kod mene, srecom nisam mijenjao

Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk
 

Dobro si odlucio

Link to comment
Share on other sites

Stigla ponuda od Anđelka, dijelovi 3044 kn, diht masu nabavio u Renault servisu 162 kn, još samo antifriz  jer ga Anđelko trenutno nema, a žuri mi se.

Razmišljam koji antifriz staviti...

Link to comment
Share on other sites

taj sam stavljao u megane ranije, a sada je ovaj dole sa slike, žuto zeleni, prodaje ga Lageros, ali ga nema, a ne znam drži li ga itko više?

 

antifriz.JPG

Link to comment
Share on other sites

Umjesto orginalnog bih stavio možda ovaj FEBI koji ima specifikaciju Glaceol RX type D makar svi ovi navedeni na stranici imaju Renault Type D specifikaciju?

https://impexautodijelovi.hr/autodijelovi/renault/scenic-ii/1.6-16v-jm1r-82kw/hladenje/zastita-od-mraza?sort=genericArticle

 

Edited by Žac
Link to comment
Share on other sites

pošto ionako ide komplet antifriz možda neki G12 ili G12+ bi mogao igrati

Link to comment
Share on other sites

zvao sam Merčep auto tu u Splitu imaju i ovaj što je Martinko predložio (koncentrat za razrjeđivanje) i ovaj što sam ja stavio sliku (coolelf) koji se ne razrjeđuje, drži do -37. Pošto je taj žuti cooleelf već bio u autu i da sad ne radimo totalno ispiranje sistema stavit ću taj (3 litre) iako je nešto skuplji. I dodat ću mu destilirane vode, ovo do -37 je previše za moje podneblje

Link to comment
Share on other sites

pošto ionako ide komplet antifriz možda neki G12 ili G12+ bi mogao igrati
Pitanje kako bi reagirao na brtve g12 bez spec rx type d. Mozda da pitas u ovlastenom nesti mi zvoni da me nisu nesto oderali za antifriz prije par god. Ovaj type d kod Andjelka je vec izmiksan na -36c pa ga mozes i malo razblazit s vodom da dobijes nekih -25c ako ti fali litra.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uzeti original kod ovlaštenog? Litra koncentrata je 60-70kn.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.