Jump to content

K4M pukao stazni remen alternatora


frenchkey

Recommended Posts

evo poslikao sam staru i novu remenicu bez proreza za kajlu. Psmtr, sve im je različito osim promjera rupe.

Morat ću anđelka tražiti da opet pošalje onu s prorezom, bar je pasala po dimenzijama

 

WhatsApp Image 2020-11-13 at 21.51.50 (2).jpeg

WhatsApp Image 2020-11-13 at 21.51.50 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-11-13 at 21.51.50 (6).jpeg

WhatsApp Image 2020-11-13 at 21.51.50 (5).jpeg

WhatsApp Image 2020-11-13 at 21.51.50 (4).jpeg

WhatsApp Image 2020-11-13 at 21.51.50.jpeg

WhatsApp Image 2020-11-13 at 21.51.49 (3).jpeg

WhatsApp Image 2020-11-13 at 21.51.49 (2).jpeg

WhatsApp Image 2020-11-13 at 21.51.49 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-11-13 at 21.51.49.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Dal postoji mogucnost da motor nije oem iz toga scenica kad neodgovara po sasiji?

Link to comment
Share on other sites

Mogućnosti ima više, ali ako dimenzije odgovaraju, urez za kajlu nema veze. Renault nije previše marljivo katalogizirao prije 2007.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mislim da si tu u pravu, još jedan majstor mi je rekao da stavlja ovu s urezom bez obzira ima li kajlu ili ne.

U ponedjeljak opet dolazi ova s urezom pa nek je montira taman sve otišlo u 3 p,m.

 

Sad mi pada na pamet kako majstor nije prije 20 tkm kada je rađen veliki servis vidio da je remenica u banani? Zar se mogla toliko raspasti u tako kratko vrijeme? Ovaj centralni dio se vrti neovisno o vanjskom, guma za ublažavanje je skroz nestala

Link to comment
Share on other sites

Guma se polako raspada.. i onda pukne i remenica se razdvoji.. a trebao je serviser malo bolje pogledati, netko mijenja remenicu na svakom velikom servisu.
Auto vec ima godina i km inakon 10+ godina i 180000 km i ja bih ju zamijenio.

Neznam zakaj nemre ic remenica bez gume, nije to dizlo da vibrira i čupa. Stavi se fiksna i aj bok..




419f20e4017ea404a1801a050923be09.jpgd5f6d1fdb18371003ea20707fa9b9e0b.jpg

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

meni se čini i da ova sa slike ima gumu, ovo plavo

 

uostalom, vidim na netu da je originalna pod odgovarajućim brojem isto s prorezom, stavljam takovu pa što bude

123030453R.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Remenicu drži velika debela podloška i M14 vijak na 90 Nm plus 120° ili slično, tako da taj zarez nema baš puno veze, mada je sigurnije s njim. Pune remenice se ne ugrađuju odavno, stara tehnologija. 

4 hours ago, frenchkey said:

Zar se mogla toliko raspasti u tako kratko vrijeme? Ovaj centralni dio se vrti neovisno o vanjskom, guma za ublažavanje je skroz nestala

Može se raspasti prilikom paljenja ili prilikom šaltanja, guma jednostavno pukne i odvoje se vanjski i unutarnji metalni dio. 

Link to comment
Share on other sites

mislim da si tu u pravu, još jedan majstor mi je rekao da stavlja ovu s urezom bez obzira ima li kajlu ili ne.
U ponedjeljak opet dolazi ova s urezom pa nek je montira taman sve otišlo u 3 p,m.
 
Sad mi pada na pamet kako majstor nije prije 20 tkm kada je rađen veliki servis vidio da je remenica u banani? Zar se mogla toliko raspasti u tako kratko vrijeme? Ovaj centralni dio se vrti neovisno o vanjskom, guma za ublažavanje je skroz nestala
Sad mi je palo napamet, gledam tvoju remenicu na slici i setio sam se kad mi je majstor rekao da je moja načeta i savetovao preventivno da menjam, pokazivao mi je kako je metal spoljneg prstena oko gume promenio boju zbog grejanja, isto se primećuje i na tvojoj remenici

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kod mene se unutarnji krug okrece oko vanjskog, skroz se guma raspala, pogledaj link.
Kakvu remenicu je tebi stavio, ovu sa zarezom?
Sta nju onda drzi, konus?





Link to comment
Share on other sites

Nisam vidio kako izgleda taj kraj radilice pa pitam. Znaci ima neki zub do kojeg se gurne remenica i onda stisne vijkom?

Link to comment
Share on other sites

Evo naletih na jedan dobar video rastavljanja k4m kad smo već na toj tematici sorry unaprijed ako je već negdje postan na forumu... 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Jucer mu opet odnio prvotnu remenicu jer takvu i ovlasteni prodaje, nema vise onakve kakvu su u tvornici stavili.
Danas praznik, valjda ce sutra0cafd4a889979d7415117b153e3d6bca.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nazire se kraj mukama...

Auto gotov, treba otići po njega do 18h i ponijeti 2000 kn

1000 majstoru i 1000 za obradu glave. To mi se činilo malo pretjerano, ali veli da je glava bila ''katastrofa'' zbog plina (nisam vidio, ne znam dali je istina) i da mu je drugi meštar uzeo 1000kn umjesto 800 za obradu

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Šta je tu je. Bitno da je gotov a sad 200kn gore-dole nećeš propasti

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.