Jump to content

Dacia - ponuda modela


Vladek

Recommended Posts

1 hour ago, macan said:

Jel mi može neko pojasnit to naručivanje opreme novog auta kod dacije, to ispada da možeš svaki dio naručit koji hočeš od felgi itd... jel to istina?

Uz serijsku opremu postoji i popis dodatne opreme koju možeš nadodati na serijsku. 

Ako naručuješ auto direktno iz tvornice platiš samo opremu, a ako ćeš uzeti auto sa lagera sa određenom opremom onda osim dodatne opreme plaćaš i ugradnju iste.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dado_sk said:

na CMF-B platformi. Na njoj je i novi clio

Ne baš, imaju dvije izvedbe cmfb, low spec i high spec. Ne vjerujem da će imati 5*.

 

Edited by direstraits
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Važno mi je da je konstrukcija čvrsta i da ima hrpu jastuka te radar naprijed.  Sad na 5 zvjezdica utječe puno više stvari nego nekad kao na Megane 2. Sad se gleda i udarac u pješaka senzori mrtvog kuta i svašta nešto. ESP imaju koliko vidim svi. Auto mi je zaista odličan. Tu bi mogao nategnuti prodam corsu ,malo dodam i pola na kredit nekakav. Budem tamo pred novu godinu možda lovio priliku. Garancija je sad u akciji 5 godina. Pohvalno. Mislim da idu i 4 zimske a to je dobro jer stepway ima 205 60 16 ta nije baš jeftina guma.  Prvi mi je izbor C4 Cactus ali previše je to novca. 

Edited by dado_sk
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nadam se da će biti kvalitetnija od Dustera. Servisna mreža je katastrofa. Jednostavno ignoriraju reklamacije

Link to comment
Share on other sites

Auto je odličan. Bili smo sami ja i kćer i nudili su nam ključ da se orovozamo ali nije mi žena bila s nama pa smo odlučili drugi puta. Ovo je benzin bez plina. Ima normalnu ručnu i automatsku klimu i tablet. Visoko se sjedi i meni je baš ok. Jedino što se sigurno neće svidjeti mojoj dragoj je šoferšajba. Manja je nego na corsi i onak tabla je visoko pa je preglednost malo slabija napred nego na corsi. No budemo se provozali pa ćemo vidjeti. Salon je ispred moje zgrade,poznaju me od kad sam imao megana kod njih na održavanju i mislim da s reklamacijom nebi smio imati problema.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vrag je u detaljima. Na svakom dusteru je puko krov. Očekuje se milionski opoziv ali oni sve zgrću pod tepih. Možda netko preskoči servis, možda nekom istekne garancija pa troškovi budu manji. Meni se na 10tkm pojavili cvrčci u vozačkim vratima, ako znate dobar insekticid javite. Dok je dača bila spartanska pa se i nije imalo šta pokvarit s ovim fensi dodatcima samo problemi. Znam da ti se auto sviđa i da ćeš ga kupit ali upozoren si iz prve ruke

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mi ih imamo u firmi 4 kom 4x4. 2019g su i imaju do 75tkm. Niti jedna nije pukla iza niti ima životinja u plastikama. I voze se po šumi.

Link to comment
Share on other sites

Jao vozila od firme, najbolje vozilo. Baš ćeš po šumi čut cvrčke jos uz Narodni radio. Neki dan gledo dustera od komunalnog redara. Bjeli, pukotina 2cm, vidi se i hrđa. Pokažem mu, samo je odmahno rukom. Pogledo sam oko 20ak dustera neki su i salonska i testna vozila i svi imaju to napuknuće a neki i koroziju i jednom dečku pušta vodu u gepek

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo?
https://www.4x4community.co.za/forum/showthread.php/330292-Duster-Roof-Crack-at-Spotwelds

Link to comment
Share on other sites

Znaci duster ostao ruster..

Auto je odličan. Bili smo sami ja i kćer i nudili su nam ključ da se orovozamo ali nije mi žena bila s nama pa smo odlučili drugi puta. Ovo je benzin bez plina. Ima normalnu ručnu i automatsku klimu i tablet. Visoko se sjedi i meni je baš ok. Jedino što se sigurno neće svidjeti mojoj dragoj je šoferšajba. Manja je nego na corsi i onak tabla je visoko pa je preglednost malo slabija napred nego na corsi. No budemo se provozali pa ćemo vidjeti. Salon je ispred moje zgrade,poznaju me od kad sam imao megana kod njih na održavanju i mislim da s reklamacijom nebi smio imati problema.
Ja bum gledal kad bum imal za 4x4.. ovak sad za 1.0 benz imam mogucnosti.
Al kaj kad mi duster 2wd nije pravi prašinar [emoji28]
Da se nju pita ona već bi u garaži bila. [emoji1]
IMG_20210302_154709.thumb.jpg.cc59b9bab2ce33798c87f025d6c8c483.jpg
Koja je to oprema, prestige?
Link to comment
Share on other sites

Ma dajte svi novi auti imaju svojih sitnica... netko se ne obazire na to pa će reći nemam problema... ono tipa nikad ništa... dok sam ne sjedneš u njegov auto... realno tako i treba ako si takav tip osobe... sama pomisao kad i sam renault je pun tih pizdarijica govorit da je dacia nešto dobro bez takvih "sitinica" je u najmanju ruku smješno... tu se tek šparalo... samo nemojte da dojdete do moje razine da umjesto radia slušate zvukove u autu... :)

Link to comment
Share on other sites

Ne nije to epic fail... novu kiju uzeo fali malo boje kod spojeva gepeka... jbg kume ni dobro špricnulo u tvornici 🤓... jel šta bilo nakon 11 godina.. pa nije... u servisu sa onim korektorima malo bacili boje... i riješilo niš :) ..... ošlo sve nakon 2 pranja u praoni... jednostavno to se danas štanca, kakvo više voženje auta 20 godina i lizanje po istom... nema sentimetalnosti i vezanosti za auto, budi sretan da netko volan ni zaboravio stavit... meni sve jasno al si nemogu pomoći :)

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, macan said:

Ne nije to epic fail... novu kiju uzeo fali malo boje kod spojeva gepeka... jbg kume ni dobro špricnulo u tvornici 🤓... jel šta bilo nakon 11 godina.. pa nije... u servisu sa onim korektorima malo bacili boje... i riješilo niš :) ..... ošlo sve nakon 2 pranja u praoni... jednostavno to se danas štanca, kakvo više voženje auta 20 godina i lizanje po istom... nema sentimetalnosti i vezanosti za auto, budi sretan da netko volan ni zaboravio stavit... meni sve jasno al si nemogu pomoći :)

Auti su se počeli proizvoditi na robotskim trakama prije 50ak godina. Uz svu silnu tehnologiju danas, poznavanje materijala i simulacije, optičke kontrole, mjerenja i testiranja, pucanje boje i metalnih spojeva kao greška u dizajnu odnosno proizvodnji je EPIC fail.

Ybt, pa Yugichi i stojke nisu pucale tako kad su bili novi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Med0 said:

Auti su se počeli proizvoditi na robotskim trakama prije 50ak godina. Uz svu silnu tehnologiju danas, poznavanje materijala i simulacije, optičke kontrole, mjerenja i testiranja, pucanje boje i metalnih spojeva kao greška u dizajnu odnosno proizvodnji je EPIC fail.

Ybt, pa Yugichi i stojke nisu pucale tako kad su bili novi.

Ma je baš kako ti kažeš.. al to danas postaje normalno... Jer treba za strance naštancat toliko auta jer ih mjenaju svake 2-3 godine i pređu preko 100 iljada u 2 godine... Zato se to dešava...

Link to comment
Share on other sites

On 02. 03. 2021. at 19:35, ivan.martinko said:

Znaci duster ostao ruster..

Ja bum gledal kad bum imal za 4x4.. ovak sad za 1.0 benz imam mogucnosti.
Al kaj kad mi duster 2wd nije pravi prašinar emoji28.pngKoja je to oprema, prestige?

Nisam gledao. Imao je automatsku klimu,tablet,radar,hadsfree . Moguće da je prestige. Ali nema plin. A cijena plinare je u akciji kao i sam benzin. Nebi bez plinare kupovao. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Trenutno je najviša oprema Comfort

Edited by Deki.
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jel to na Dusteru pukla boja ili lim? Jeli netko brusio do cistog pleha?

Poslano sa mog koristećiTapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jel to na Dusteru pukla boja ili lim? Jeli netko brusio do cistog pleha?

Poslano sa mog koristećiTapatalk


Boja i spojna ljepljiva masa , slično kao na Clio II

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je to puklo na Cliu II ali nakon 10ak godina. Kod mene je to kozmetički. Nema vode u bunkeru, nema korozije, ništa nije nabubrilo...

Prošetao sam se do Roce da pitam za to i kažu da auti koje su oni prodali nisu bili na opozivu niti na reklamaciji zbog toga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vozio sam novi Sandero Stepway ECO-G na plin. Evo dojmova:

The Bad

  • Mjenjač nije baš precizan
  • Interijer vonja na dućan s cipelama, kao kineski ruksak ili kineska torba kad su novi
  • Peta mi zapinje na tepih kad otpuštam kuplung
  • Ne pokazuje trenutnu potrošnju na plin
  • Promet se dosta čuje u kabini više nego u drugim autima
  • Na autoputu se čuje šum vjetra i to prilično
  • Na autoputu se ljulja kad obilaziš druge aute i kad tebe obilaze
  • Velika potrošnja pri 130km/h (~10L/100km LPGa)

The Good

  • Motor je adekvatan. Voli više gasa da krene, ali kad krene nipošto se ne vuče.
  • Motor se ispod 2500 okretaja gotovo uopće ne čuje
  • Kickdown switch na pedali gasa se osjeti kad se stisne
  • Auto je udoban na lošim cestama i ležećim, jako dobro upija. Ovjes je tih.
  • Mala potrošnja pri 110km/h (~6.5L/100km LPGa)
  • Krug okretanja mi se čini osjetno manji nego u Cliu II. Auto lijepo smota.
  • Sic vozača ide po visini, volan po visini i dubini
  • Kontrole ventilacije su velike, lako čitljive i dobre

Auto se lijepo vozi. Nije sprinter, ali se nipošto ne vuče. U gradskim uvjetima s lakoćom potegne. Nije mi nedostajalo momenta ni snage. Vrlo je uglađen i vuče jednako u širokom rasponu okretaja. Sa porastom okretaja se ne osjeti puno više snage, samo se jače čuje, ali od niskih već vuče jako dobro. Za trocilindraša to je izvrstan motor! Vjerujem da taj motor potjera Dustera bez problema.

Ako netko misli vući kampicu, veću prikolicu ili često biti na autoputu iznad 110km/h bolje bi bilo uzeti 1.3 TCE pogotovo u Dusteru. Međuubrzanja na autoputu su puno bolja.

Anyways, netko će biti zadovoljan, netko će nadoplatiti za Clia.

BTW: 6. brzinu skoro pa nisam koristio osim na autoputu. Uvjeren sam da nedostatak 6. brzine u Dusteru ECO-G ne igra preveliku ulogu osim ako su brzine na toj getribi više razvučene. Možda šesta malo smanji okretaje ali s obzirom koliko je motor tih, a koliko se čuje vjetar....

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.