Jump to content

jel dobijem znacku ako otvorim dovoljno tema? (check injection system)


ChILd_ReBoRn

Recommended Posts

Kako riješiš razliku u promjeru cjevčice na senzoru i one na DPFu? Kupiš manji promjer pa navučeš?

Link to comment
Share on other sites

Thx.

Ako se sjetiš koji brand i model nabavljaš javi pa da vidimo jel toga ima u Kroatistanu :)

Preventivna izmjena da ili ne?

Link to comment
Share on other sites

A mislim nismo svi za sve strucnjaci, al dobro da i ovaj nije iso kukat da treba dpf cijeli zamjenit da mu "ne naplati opet ruke" , jer ne zna promjenit jednu cjevcicu bez skidanja motora.

Cim mu je savjetovao da ide cipat taj ionak presvirani 1.5 mi je bilo sumnjivo

Meni je otislo crijevo to koje ide na dpf, nesto minimalno su mi naplatili to, ma 100kn mozda, u sklopu malog servisa su mi to promjenili u "mom" servisu.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To crijevo i senzor diferencijalnog tlaka dpfa se zna da odlazi na 150+ tkm, koliko se da iščitat na forumima dosta upbičajena greška na tim motorima i toj km. Klapna auspuha također... Iznad 150 tkm je za očekivati nešto da ode na dizelu i dobro je ako su samo senzori i jeftinije stvari..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alen said:

Thx.

Ako se sjetiš koji brand i model nabavljaš javi pa da vidimo jel toga ima u Kroatistanu :)

Preventivna izmjena da ili ne?

Posljednji put sam dobio od prijatelja koji radi u Siemensu, prije toga sam nabavio na aliexpress ili amazon. Pogledam ima li negdje pa linkujem. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

pregorilo crijevo. Majstor ne zeli riskirati sa starim senzorom..muka isusova je za doc do njega. i kaze naplatit cu ti opet skidanje svega. Morao je spustiti motor...tako da ide novi. Crijevo nije narucio. Ne znam kako, Renault rekao da ide u setu sa senzorom. Ugl..sutra dolazi crijevo (175kn). dakle..520kn senzor, 175kn crijevo, jos nesto sto sam zaboravio..ukupno 1062kn. 
 
Takodjer je rekao da nista od skidanja DPFa za 200e. pristup je ravan nuli. treba se cijeli most skidati...
IMG-20201104-WA0002.thumb.jpg.f3ef34643796eca48e114ff460f77722.jpg
IMG-20201104-WA0003.thumb.jpg.5e4886b71c3616edb34f5e8f4916833d.jpg
IMG-20201104-WA0004.thumb.jpg.caeda269cd70a2b8e7ad619f7d80ba14.jpg
i da..znam da vjerojatno moze obicno silikonsko crijevo, ali nije lako dobavljivo, a meni treba sutra jer sam bez auta...dosta mi je polovicnih rjesenja..Mora biti tocno 14mm vanjsko da original selne drze, jer selne na vijak nema teorije namontirati...
Inace taj senzor se i lako ispita jel ispravan ili ne. Mehanicar je isao teorijom promjenit sve oko senzora pa ko ga j**e ionak on ne placa. Za zamjenska crijeva ionak to rikne jednom u 200.000km pa idem teorijom da nije puno dat 200kn za original. Ionak rijetki drze isti auto 400.000km pa nece valjda 2x otic.
Link to comment
Share on other sites

Gle.. nije to moj stari majstor. Otisao sam liku jer je kao odlican super i dobar. Jebga.. sad vidim da je moj stari bolji.

Crijevo je vanjski promjer 14mm, unutarnji promjer je 7mm (Zadebljanje na senzoru je 8mm), a druga strana je unutarnji 5mm, vanjski 14mm. Tako mi je majstor javio...

 

U Renaultu idu u setu sa senzorima, ovo deblje je 214kn, a ovo drugo tanje 76 kn.. (kuna gore dolje).

Lik mi je u auto dijelovima nudio lajtung za gorivo.. i veli super je to.. drzi to temperaturu... strava..

Ne znam kak se skida i da li treba skidat motor.. mozda je srao.. samo da mi napalti 3h posla (opet.. 100kn/h nije tragedija)

Senzor sam rekao da uzimam stari. Ne znam kako se ispituje.... Ideje?
 

 

Link to comment
Share on other sites

Gdje se tocno nalazi ta cijevcica? Moze li kakva slika?

Link to comment
Share on other sites

ja nemam sliku, ali mi je majstor pokazao. sa straznje strane motora,  jedno 30cm iznad DPF kutije...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nekad bokje sam ali opet uvjek i nikad bez dijagnostike iako ni ona nekad nemize nista,kao npr meni, kvar na senzorima i zakkjucano sve, oa sad ti misli jel zica, jel senzor jel modul...., ja sam davno imao preporuku za tipa koji se skolovao u renou u francuskoj i spas za renoa je on, da bi izasao od njega jos u gorjem stanju, jer nije ni ustekao struju na dizne kako spada...tako da sve mi je jasno..lol

Link to comment
Share on other sites

Koliko se vidi na ovom videu, moraš imati specijalizaciju iz ginekologije za tu cjevčicu promijeniti :)

 

Link to comment
Share on other sites

Prošlo vrijeme za edit, pa da nadodam: Nisam ja platio nego garancija pa je vjerojatno zato tako nabrijana cijena 

Link to comment
Share on other sites

meni rekli 1100kn senzor i oba crijeva, plus posao. definitivno nabrijali cijenu. Ali sokirali me da taj senzor nemaju i ne mogu naruciti. kaze nema ni na centralnom skladištu.  Jebena servisna potpora za 8g stari auto. Majstor ga nabavio drugi dan..original ko i ugradjeni..nikakvi zamjenski

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ChILd_ReBoRn said:

meni rekli 1100kn senzor i oba crijeva, plus posao. definitivno nabrijali cijenu. Ali sokirali me da taj senzor nemaju i ne mogu naruciti. kaze nema ni na centralnom skladištu.  Jebena servisna potpora za 8g stari auto. Majstor ga nabavio drugi dan..original ko i ugradjeni..nikakvi zamjenski

Taman bi ti taj posao bio 1500kn :zubo: Ma meni nebitno bilo zbog garancije...

Link to comment
Share on other sites

stigao ELM. Koju stavku da popratim? Sto je vazno? Sto mi govori stanje dpf-a?

hvala

Screenshot_20201116-164852.jpg

Link to comment
Share on other sites

Koji je to program?

Generički programi ti to neće baš očitati.

Za pratiti situacije oko DPFa trebaju ti PIDovi (parametri) točno od tog modela motora, poželjno od točno tog auta. To izvučeš iz pyrena i za lakše praćenje uvezeš u torque.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

radi ko curica..ali jos nisam imao dugu relaciju autoceste...to je u mom slucaju pravi test

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.