Jump to content

Scenic III, 1.5 dci, 81 kw, postao trom


dizna

Recommended Posts

https://g.co/kgs/qddY75

Kirschner turbo servis,
01 6141 873

Prije puno godina reparirao sam turbinu kod njih. Poslije reparacije napravljeno je 240.000 km prije nego je auto zavrsio pod mostom.
Ako se sve odradi po PS onda nema brige.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala ti na preporuci Mata... bas sad zovem redom koga stignem i rapitujem se o cijenama, al zasad mi je Autoplin Cepelin dao najpovoljniju ponudu, rade plin ali imaju bosistu koji radi za njih samo reparacije turbina i navodno je ok, nisam ni sam pametan.

Ovi poznatiji bosisti su preskupi, ispod 5500 kn kod ni jednog nemreš proć za reparaciju

Jbt pa zar odlaze turbine na tim noviji 1.5 dci motorima uopće? Zar sam ja stvarno te kurčeve sreće da sam među malim postotkom kojemu je krepala!

Link to comment
Share on other sites

5500kn za reparaciju? Turbos d.o.o. 4500kn NOVA za Scenic 3 1.5dci 81kw, reparirane turbine ovisno o modelu od 750kn-1700kn, kod Auto Kreše 4700kn nova🤔

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Goranvk said:

5500kn za reparaciju? Turbos d.o.o. 4500kn NOVA za Scenic 3 1.5dci 81kw, reparirane turbine ovisno o modelu od 750kn-1700kn, kod Auto Kreše 4700kn nova🤔

Pa tak mi čovjek reče u dva servisa. nisam ni provjravao koliko je nova!

Link to comment
Share on other sites

Bomeee u Cepelin ne idem, pa koga god pitam ili zguglam nema dobro mišljenje o njima...

Link to comment
Share on other sites

nisam htio ih kudit sad unaprijed, al isto sam cuo par losih iskustava s njima.

JA sam tam radio produzenje atesta na plinskoj boci, sve je proslo kak smo dogovorili ne mogu se pozaliti.

Al nije isto atest plinske boce i reparacija i ugradnja turbine u polovni auto. Iz iskustva poznanika.

 

goranvk

100-250€ za polovnu turbinu za novije aute ? sa racunom tj garancijom nekom ?To nisam znao da daju, to se cini kao prilicno dobro rjesenje.

Link to comment
Share on other sites

A neznam sto da kažem više, al *ebo me pas polit ću ga benzinom i zapalit... Ak gori na Kustošiji ja sam u pitanju...

Otići ću kod još jednog majstora po misljenje i da prekontrolira sva crijeva pa onda bošisti

Problem je što pola bošista kaže moram skinut i rastavit pa tek onda znam koliko će koštat, a cijene variraju tako i do 2000 kn, sto nije malo... jebla majku ko da je od zlata...

Pa dal nije logično da reparirana dođe npr 3000 kn, a nova 5000 i tu mogu malo varirati cijene, a ne ovako kod jednog ispod 3000 a kod drugog preko 5500 reparacija...

I sto je najgore nemoš znat sto je rađeno u turbini nikako, dal su zamjenjena samo krilca il je unutra sve rastepeno, kaže reparirano je i calen zi bite...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bomeee u Cepelin ne idem, pa koga god pitam ili zguglam nema dobro mišljenje o njima...
Prije par god na alfi 159 sam radio reparaciju kod njih. 5 dana je auto bio kod njih ako ne racunam veek. Poslje smrad u kabini po ispuhu.. dosao na reklamaciju i nest dotegnuli na ispusnoj grani. Izgleda da je vida falila ili 2. ;) Poslje turbo odvrtio jos 60tkm i bilo sve ok. A inace ak je skupo ovisno sta je na turbini otislo imas samo za kupit i balansiran CHRA unit od Melleta ako je VNT dio ispravan. Mozda i kakva polovna.
Link to comment
Share on other sites

Ne bi ja mijenjao turbinu dok netko ne napravi (u ovom slučaju) dobru dijagnostiku. Nekako sumnjam da ako je turbina toliko loša da ne bi izbacio neku lampicu, ako je turbina kaput Safe mod bi trebao upalit.. Ne znam, ali ako ti netko zamijeni turbinu i ne riješiš problem bačena lova..

Link to comment
Share on other sites

Ak je dijagnosticirana krivo jbg. Nekad se isplati otic puricu ili tak nekom majstoru koji zna s dijagnostikom. Jeftinije te na kraju price izade. A za turbinu nadam se da je pregledao bar operaciju vnt i ventil koji ga otvara. Moze i zezat klapna na auspuhu da zahrda pa djelomicno ostaje otvorena. Zna nekad i zezat kod 636 cijev koja ide od filtera zraka napukne u pregibu pa imanhrpu neizmjerenog zraka. Za to vecinom baci gresku

Link to comment
Share on other sites

Ma otići ću svakako jos kod nekoga na pregled...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, hrvojexyz said:

nisam htio ih kudit sad unaprijed, al isto sam cuo par losih iskustava s njima.

JA sam tam radio produzenje atesta na plinskoj boci, sve je proslo kak smo dogovorili ne mogu se pozaliti.

Al nije isto atest plinske boce i reparacija i ugradnja turbine u polovni auto. Iz iskustva poznanika.

 

goranvk

100-250€ za polovnu turbinu za novije aute ? sa racunom tj garancijom nekom ?To nisam znao da daju, to se cini kao prilicno dobro rjesenje.

 

Izguglaj malo Turbos servis Vinkovci, imaju i u Zgu servis...znam ljude koji su uzimali kod njih i radili reparacije, sve ok bilo

Vjerujem da varira cijena od turbine do turbine, godista auta i ostalih parametara, ali ako nova kosta 4500 do 5000kn kako se moze naci kid auto krese npr, 5500 za reparaciju je ludo

Edited by Goranvk
Link to comment
Share on other sites

3000 kn je platio reparaciju moj kolega, iz ovlaštenog poslali nekom... nova mu je reko 8 tauzenki.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, macan said:

3000 kn je platio reparaciju moj kolega, iz ovlaštenog poslali nekom... nova mu je reko 8 tauzenki.

I tih 3000 je prihvatljivo...ako je ovlasteni poslao nekom, znaci da su i oni neku lovu uzeli na njoj...

Neki servisi neznaju koju bi lovu uzeli za neki rad, lupaju cifre pa ako prođe prođe...uvjerio se sam kad sam imao problema kao i @dizna sa diznama...na kraju me ovasteni servis ispao najpovoljniji

Link to comment
Share on other sites

Ma otići ću svakako jos kod nekoga na pregled...
Tu na forumu mozes nac broj od člana čardak, vjerujem da bi mogao pomoc
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, BorisL said:
16 hours ago, dizna said:
Ma otići ću svakako jos kod nekoga na pregled...

Tu na forumu mozes nac broj od člana čardak, vjerujem da bi mogao pomoc

Našao broj pod profilom, nadam se da je aktivan, budem čovjeka u ponedjeljak zvao...

 

15 hours ago, Goranvk said:

 

Izguglaj malo Turbos servis Vinkovci, imaju i u Zgu servis...znam ljude koji su uzimali kod njih i radili reparacije, sve ok bilo

Znam za njih i dosta puta sam čuo samo pohvale, ali nisam znao da imaju butiku i u ZG... budem ih zvao u ponedjeljak da pitam okvirno za cijenu nove

Link to comment
Share on other sites

Bošisti uglavnom skinu turbinu i nose nekome.
Pa mora naplatiti demontažu, prijevoz, reparaciju i montažu.
Ovaj što sam stavio link radi samo turbine ne zanimaju ga dizne, zamašnjaci , EGR itd.

Link to comment
Share on other sites

Riješen problem...

Zamjenjen mjerač protoka zraka (MAF), ventil za upravljanje turbine i filter zraka...

Rad u praznom hodu puno mirniji, nema vise kliktanja injektora, sve puno uglađenije radi, vuče kak i treba..

Komp je valjda dobivao krive informacije i smjesu zraka i goriva...

Gospodin sa najačim f4r na svijetu kak veli @GTT doveo i mog sjenika u red 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ako netko zna Renaulte u dušu, to je on.

Nedam nikom osim njemu ni blizu mojih.

Baš mi je drago da si riješio problem, znam da si muku mučio jako dugo sa time 👌🏻🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 Definitivno će i mog nastavit servisirat.

Više od godine dana vozim taj auto s grčem u želudcu i nema što nisam izmjenio na njemu... za svaki auto koji sam imao do sad pišem što sam i kad mjenjao i kad pogledam spisak za Scenica odmah mi se smrači pred očima, mogao sam bez problema kupit još jednog 2-3 godine mlađeg, ali sto je tu je...

Nadam se da ćemo se napokon počet slagat i da to bude sad sve skupa šljakalo uz redovne servise

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kod koga si isao na kraju?I cestitam i nadam se da je to to,da te samo servisi cekaju bar 100000 km:))

Link to comment
Share on other sites

On 23. 11. 2020. at 10:22, dizna said:

 Definitivno će i mog nastavit servisirat.

Više od godine dana vozim taj auto s grčem u želudcu i nema što nisam izmjenio na njemu... za svaki auto koji sam imao do sad pišem što sam i kad mjenjao i kad pogledam spisak za Scenica odmah mi se smrači pred očima, mogao sam bez problema kupit još jednog 2-3 godine mlađeg, ali sto je tu je...

Nadam se da ćemo se napokon počet slagat i da to bude sad sve skupa šljakalo uz redovne servise

Pa skoro si turbinu zamijenio, dobro da nisi..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.