Jump to content

Megane IV - Zamjena akumulatora


zvucetic

Recommended Posts

Pozdrav,

 

planiram izvaditi akumulator i staviti ga na punjenje u stan, hoće li se što desiti s autom ako je bez baterije 24h? (greške, unos radio koda,.. ?)

 

Link to comment
Share on other sites

Neznam jel češ šta dobit sa time, ti start i stop akumulatori.... neznam, kad riknu riknu, ako je iz meg 4

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Pali auto normalno, ali npr. start/stop ne radi sve dok se vozi dosta dugo jer je auto dosta stajao pa bi ga sad napunio do kraja prije zime.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja bi ga radije punio u autu, potencijalni problemi nakon odspajanja su preveliki da bi se uopce usudio... krenuvsi od radija, prozora...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je netko već mjenjao pa pisao o tome, uglavnom niš ne bi trebalo bit... uglavnom :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Baš me zanima da se nekim čudom akumulator mora promijeniti na parkingu nekakvog odmarališta uz autocestu. Dodje HAK i hebi se, puno, toga ne radi. Ne kužim Renault. Postoji li kakvo upozorenje u uputama vozila za izmjenu akumulatora. Npr. OPREZ, NE MIJENJATI AKUMULATOR BEZ OVLAŠTENOG SERVISA. Malo mi, je glupo. Iako, znam kako je to nekad bio slučaj ili samo mit. Pričalo se o tome. Hebes mi sve, ja bi na zvao par ovlaštenih i pitatao. Ako oni ne znaju, ne zna nitko ni na forumu sigurno.

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne vjerujem da se nešto bitno po pitanju zamjene akumulatora promijenilo na M4 u odnosu na M3 koji ima stop/start. Ja sam svog sam zamijenio i gle čuda, ništa, nikakva lampica se nije upalila, čak mi se memoriranr radio stanice i sat nad nisu resetirali, samo se BC resetirao. Start stop je sutra dan kad se aku malo napunio proradio. Dakle nikakva drama, akumulator je uostalom potrošna roba i mora se zamijeniti, ako ga znaš sam zamijeniti siguran sam da će automobil funkcionirati..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pred skidanje akumulatora sa auta sacekaj da se auto potpuno iskljuci. To ces zakljuciti tako sto ces proviriti u kabinu, par minuta po zatvaranju vrata, i kada vidis da su sve lampice iskljucene onda mozes skinuti akumulator. Napuni ga, pa vrati nazad.
 
Iako je najbolja varijanta da ga punis automatskim punjacima direktno na aku, bez skidanja klema. Ali, ako nemas uslove, onda ga skini. Nemas nikakav kod na radiju.
Digneš haubu. Zaključaš auto. čekaš 10 min , odspojiš kleme.....zamjeniš aku...

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Koje su spec. tvornički ugrađenog akumulatora kod 1.5dci? Kako znati je li AGM ili EFB?

Javlja mi grešku SS, slutim da je akumulatoru kraj blizu, pa da se pripremim o čemu trebam voditi računa. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 10. 01. 2021. at 11:30, robyakarider said:

otvoris haubu i vidis sta pise

A što ako je kupio rabljeni auto i sumnja da unutra nije originalan i ispravan akumulator?

Link to comment
Share on other sites

U tim slučajevima napravite što i ja radim, naći lijepo email adrese par ovlaštenih servisa, svaki staviti u BCC, i poslati slijedeći email:

Poštovani,

molim vas ponudu za akumulator za vozilo XXXX, broja šasije XXXXXX.

Unaprijed zahvaljujem,

Ivan

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Zadnjih par dana dobivam upozorenje "Provjerite start stop". Prošli tjedan navedeni sustav je normalno radio i auto se gasio/palio.

Izmjerio sam voltažu akumulatora - kad je auto ugašen prikazuje 12.2V, a kad je u upaljen prikazuje 14.4V. Meni to ne izgleda kao da je zamjena akumulatora žurna, ali molim stručnije osobe za svoje mišljenje. To što start/stop ne radi mi nije toliko bitno. Moguće je da ne radi zbog nekog drugog razloga? Auto ujutro kad je hladan najnormalnije upali, nemam dojam da je aku preslabi. Iako pretpostavljam da je unutra još originalni akumulator (auto je 2017., 1.5dci), slika u privitku.

E sad, ako je aku na izdisaju, svakako moram uzeti novog, dal' sada ili za mjesec dana, ne mogu uštedjeti ništa s odugovlačenjem, samo se mogu dovesti u probleme.

Gledam po netu koji bi mi odgovarao i izdvojio sam ove:

https://webshop.tokic.hr/akumulatori/agm-akumulatori-za-osobna-vozila/akumulator-exide-efb-70ah-d-el700-278x175x190-760a/

https://webshop.tokic.hr/akumulatori/startni-akumulatori-za-osobna-vozila/akumulator-varta-efb-70ah-d-570500076d842-278x175x190-760a/

 

Moje pitanje za stručnije osobe od mene na ovom forumu je: Da li je vrijeme za zamjenu aku i da li oba navedena aku odgovaraju? :)

BTW: Kaj znači D+ oznaka na akumulatorima?

viber_image_2023-11-30_19-46-25-258.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno SS ne radi jer je kapacitet akumulatora pao. To što ima 12.2 V ništa ne znači.

Odi kod nekog da testira aku, npr trgovina Beren akumulatori.

Testiraju i sam vidiš na uređaju koliki je kapacitet.

Kod njih imaš velik izbor, besplatno zamjene i dobiješ popust kad ostaviš stari aku.

Aku iz linkova odgovaraju, pazi na položaj polova.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja se nisam žurio sa promjenom akumulatora. Promijenio sam ga skoro godinu dana nakon što je prvi put pokazao start i stop upozorenje. Praktički sam ga koristio 7 godina umjesto 6. Sjećam se da su neki komentirali nebi riskirali da ih ostavi na putu. A ti uradi, kako misliš da je tebi ispravno.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12.2 sem po zimi je prazan akumulator...

A ponekad nije na odmet napuniti akumulator punjacem...

Link to comment
Share on other sites

Znači koji je savjet - da ga probam prvo napuniti punjačem pa vidim kroz par dana kako će se ponašati?

Jel trebam uzeti aku iz auta (odspojiti + i -) ili mogu puniti direktno ovako kako je u autu?

Link to comment
Share on other sites

Ja punim direkt u autu spojen kako je.

Dobro bi bilo spojiti na neki pametni punjač pa funkcija Recond.

I meni na službenom SS nije radio 11 mj jer je aku bio star.

Zamjenio sam ga nedugo.

Link to comment
Share on other sites

Otišao do Berena, napravili test aku i pokazalo 44%. Sve ispod 60% se, prema riječima prodavača, preporuča zamijeniti pa sam uzeo novi i mirna Bosna.

150€ Exide AGM

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.