Jump to content

Prednji farovi, fokus svjetla


Vladek

Recommended Posts

8 hours ago, Danchibald said:

@Vladekkak ti prolazis tehnicki s tim led zaruljama? 😂😂

Uvijek bez problema. Na Thaliji sam imao godinama xenon i led žarulje u pozicijama. Nitko ne pita, a ja se ne hvalim. Leće su tu, cutoff je odličan. 

1 hour ago, frenchkey said:

Bas mi je žao, nisam ih koristio toliko dugo da bi mogao sta reci vise.
Dali si imao produzene poklopce farova radi bolje ventilacije ?

Ne, nisam ih montirao. Išli su bez problema OEM poklopci. Vjerujem da je na trajnost utjecalo to što auto nije garažiran,  moja supruga ne pazi da li kratka svjetla gore po danu ili ne (pale se automatski, ali se mogu prebaciti na poziciju). 

Link to comment
Share on other sites

sudeći po izbljedjeloj crvenoj boji dole kod chipa dosta se zagrijavala

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nakon 10 dana natezanja sa prodavačem preko AliExpressa, par novih žarulja je na putu. Naravno da je bilo natezanja oko garancije, tj. lažno reklamiraju garanciju od 36 mjeseci. Htjeli su mi naplatiti 25 USD za slanje novog para (prethodno plaćane 44 USD sa poštarinom). Nakon što sam odbio i tražio da mi se besplatno pošalje novi par, onda su napisali da je od prodavača garancija samo godinu dana. Onda sam dokazivao da je prošlo manje od godinu dana od kupovine. Nakon toga je ponuda došla da platim 15 USD za par novih žarulja. Na to sam pristao jer mi stvarno trebaju što prije, a jedna koju imam je ispravna pa ću imati rezervnu. Naplata je na kraju došla 17 USD. Naplatiti su poštarinu 2 USD iz Francuske. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ima li netko iskustva sa Osram Night Breaker 200? Koliko je bolja od vulgaris žarulje za H7 far, odnosno isplati li se to uzeti?

Edited by WeirdFish
Link to comment
Share on other sites

Ja imao na meganu do prije 10-ak dana kada samu ugradio Osram NB led (one legalne ledice). NB 200 su stvarno puno bolje od obične h7 žarulje, nisu jeftine, ali se isplati to staviti na auto. Računaj na trajnost od oko godinu dana ako koristiš drl. Osram NB h7 Led nije puno bolja po količini svjetla od halogene NB 200, najveca je razlika u boji svjetla..

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, WeirdFish said:

Ima li netko iskustva sa Osram Night Breaker 200? Koliko je bolja od vulgaris žarulje za H7 far, odnosno isplati li se to uzeti?

Ja sam ih montirao na Mondeo MK5 u far sa lećom. MK5 sa halogenim lampama je poznat po slabijem osvjetljenju za razliku od fara sa LED-om. U odnosu na prethodne žarulje, za koje ne znam koje su točno bile, to sada puno bolje izgleda i puno bolje svjetli. Riskirao sam 200 i nešt kn da isprobam i za sada mi se čini ok i zadovoljan sam. Vidjet ću kako će dugo trajati jer preko dana se koristi DRL.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Razlika između 150 i 200 je minimalna, skoro nikakava. Bolje uzet 150 jer se ništa više ne dobiva s ovim jačima, a koštaju više, a vjerojatno ove od 150 i traju duže.

Nisam siguran dali na polu imam 130 ili 150, ali unutra su već treća godina i nije nijedna krepala

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, dizna said:

Razlika između 150 i 200 je minimalna, skoro nikakava. Bolje uzet 150 jer se ništa više ne dobiva s ovim jačima, a koštaju više, a vjerojatno ove od 150 i traju duže.

Nisam siguran dali na polu imam 130 ili 150, ali unutra su već treća godina i nije nijedna krepala

 

Aha, nisam ni znao da postoje i 150... onda ću kupit njih i vidjet

Link to comment
Share on other sites

On 19. 10. 2022. at 8:01, Vladek said:

Nakon 10 dana natezanja sa prodavačem preko AliExpressa, par novih žarulja je na putu. Naravno da je bilo natezanja oko garancije, tj. lažno reklamiraju garanciju od 36 mjeseci. Htjeli su mi naplatiti 25 USD za slanje novog para (prethodno plaćane 44 USD sa poštarinom). Nakon što sam odbio i tražio da mi se besplatno pošalje novi par, onda su napisali da je od prodavača garancija samo godinu dana. Onda sam dokazivao da je prošlo manje od godinu dana od kupovine. Nakon toga je ponuda došla da platim 15 USD za par novih žarulja. Na to sam pristao jer mi stvarno trebaju što prije, a jedna koju imam je ispravna pa ću imati rezervnu. Naplata je na kraju došla 17 USD. Naplatiti su poštarinu 2 USD iz Francuske. 

Prije nekoliko dana montirane žarulje i sada se ponovo vidi voziti. 🙂 

Potvrđujem ovo što je frenchkey napisao da daju više svjetla od Osram. 

Prema Osram službenoj stranici Osram LED žarulje daju istu količinu svjetla kao i halogene. Boja je bijela i nešto je širi snop. Na Daciji osim estetike nisam sa Osram dobio nešto više u odnosu na halogenke. Ono što moram pohvaliti je cutoff koji je čak bolji nego sa halogenim žaruljama.

Link to comment
Share on other sites

baš sam pogledao opet onaj video usporedbe H7 ledica i Bevinse se čak najmanje grije, nekih 45 st oko čipa dok druge imaju i blizu 100.

Ipak, ako možeš stavi veće kape, poklopce farova da ventilator ima zraka i pazi da ga kakav kabel ne blokira

 

I najvažnije, riješi nekakva dnevna svjetla da ti ne gore stalno kratka

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Iskreno mi se neda previše nešto raditi po tom Scenicu.  Redovno održavanje sve što treba, ali od dodataka nisam nešto posebno stavio. Svjetla su mi bila bitna jer se supruga vozi gotovo svakodnevno obilaznicom koja ima i mračnih dijelova pa hoću da vidi i bude viđena.  

Dublje kape sam naručio, ali ih mehaničar nije ugradio - zaboravio je i rekao da ne trebaju, veli da ima dovoljno mjesta.  Poslije nisam išao gledati da li mogu staviti druge kape bez skidanja farova. Kad opet dođe da ne trebaju svjetla po danu, isključiti ću Scandinavian mode. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kape se lako stave, gumene su, nije nikakav problem da sam staviš. Mehaničar kaki jer je zaboravio. Ja sam na svom scenicu morao iste staviti jer je kućište žarulje napinjalo, ljubilo kapu, a onda je usis njegovog ventilatorića nikakav. Jedino ako far s lećom nije nešto dublji, ali i onda je bolje da ima više zraka

A ovo za dnevna, to radi štednje ledica. Ja sam stavio uređajčić koji drži duga na 30%, a čim automatika upali kratka, to se gasi. Mogu upaliti i poziciju uz to ako želim da i zadnja svijetle po danu (magla, kiša)

Link to comment
Share on other sites

Je imao sam to na Thaliji i prodao sam ga, jer tada nisam znao da ću imati 2 auta.

Imam neki drugi (noviji) auto u planu pa bi Scenic mogao ubrzo na bubanj.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.