Jump to content

Prednji farovi, fokus svjetla


Vladek

Recommended Posts

Vidim opet tyc pali i zari...

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Žac said:

Prije nove godine sam zamjenio žarulje u još uvijek original farovima (2008.g. leća...) no sa novim nadoštukanim konektorima od prije 3 godine i kod vađenja po hladnoći popucala gdje god se malo presavinula izolacija onog starog dijela žica a vidim i novih žica hela nadoštukanog konektora mislim si ...bem ti kvalitetu.... 🤬  Neki dan krepala ponovo naravno lijeva žarulja ispred akumulatora vjerojatno je nekaj šlusnulo opet... Nazvao sam ekipu sa weba 'popravakfarova' veli lik da zaboravim bilo kakvu izmjenu leća i žica jer nema leće za taj far, a vjerojatno zajedno sa poliranjem bi koštalo više nego novi... Farovi katastrofalno svijetle već godinama iskreno i kada su bili novi nikakva sreća, još kada je sada apšisala plastika katastrofa... Leća mi se iz vana čini kao u redu no zapravo ne znam kako da vidim ovako iz vana jel izgorena ili nije? Razmišljam što da napravim, najpovoljnije što sam našao za kupiti ako neću popravljati je TYC za 687 kn komad u siluxu?

Frenč ti si rekao da si mjenjao žice da li si isto naduštukavao ili si spajao do kraja na onaj konektor koji se nalazi na faru? 

 

u tokiću mene TYC ispadne 710kn s popustom a možeš ih vidjeti uživo pa odlučiti za razliku od Siluxa(a cijenom su ti negdje kad platiš dostavu od njih)

 

Link to comment
Share on other sites

Ne nalazim trenutno nikakve druge modele u osim TYC-a vidim ima ga i autokrešo nešto skuplje nego silux no to je kod svih negdje okvirna cijena... Problem je što mi mentalni sklop ne dozvoljava 'bacanje' 1000 i više kuna za j...ne farove koje u životu nisam nikad trebao mijenjati do pojave ovih plastičnih sranja... No što je tu je sve je danas plastik fantastik te ću vjerojatno zamijeniti samo žice i voziti dalje te ih možda dodatno ispoliram zbog vizualnog dojma, samo moram sada probati naći od nekog drugog proizvođača žice i konektore jer na ovim zadnjima kak ti 'hella' original se isto tako nakon 3 godine izolacija raspala... 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Žac said:

Frenč ti si rekao da si mjenjao žice da li si isto naduštukavao ili si spajao do kraja na onaj konektor koji se nalazi na faru?

on ima totalno drugacije farove i konektore, ali isto s**nje od biorazgradive zice...

Link to comment
Share on other sites

Po meni su TYC loši farovi. Kako sam kod kupovine Scenica uzeo i njegove originalne farove, raspitati ću se koliko bi došlo da se oni srede na način da se zamjeni/popravi postojeća instalacija i ispolira ili zamjeni leća. 

Kod TYC mi je najgori problem što snop svjetlosti se ne raspršuje podjednako pa ispred auta imaš dijelove ceste koji su jače ili manje osvijetljeni.nTaj problem sam već imao kod zamjenskih farova na Thaliji. Kada sam složio OEM bilo je sjajno.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Vladek said:

Po meni su TYC loši farovi. Kako sam kod kupovine Scenica uzeo i njegove originalne farove, raspitati ću se koliko bi došlo da se oni srede na način da se zamjeni/popravi postojeća instalacija i ispolira ili zamjeni leća. 

Kod TYC mi je najgori problem što snop svjetlosti se ne raspršuje podjednako pa ispred auta imaš dijelove ceste koji su jače ili manje osvijetljeni.nTaj problem sam već imao kod zamjenskih farova na Thaliji. Kada sam složio OEM bilo je sjajno.

Zvao sam popravak farova oni iz Šebeki ulice vidim hvale se na sve strane na webu veli frajer da zaboravim, da su xenon original možda bi nešto napravio no ovi obični sa lećom nema dijelova, neisplativo uglavnom ne popravlja.... Ako ti nađeš negoga da je prihvatljiva cijena i da hoće popravljati te obične sa lećom javi... 

Link to comment
Share on other sites

Koliko znam Xenon OEM nisu niti rađeni za phase 2. 

Ima sada tu puno faktora: da li se daju ispolirati izvana, u kakvom je stanju leća, ožičenje... Mislio sam pitati kod Jensa pa ću vidjeti kaj veli.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Vladek said:

Koliko znam Xenon OEM nisu niti rađeni za phase 2.

jesu, ima hella po 4500kn/kom bez balasta😂  meni je jens rekao komplet reparacija oko 1800kn, varijanta da se moze proci tehnicki...  Xenon/LED moze i dosta jeftinije s morimotom, ali to ne prolazi tehnicki...

Edited by riceburner
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, riceburner said:

jesu, ima hella po 4500kn/kom bez balasta😂  meni je jens rekao komplet reparacija oko 1800kn, varijanta da se moze proci tehnicki...  Xenon/LED moze i dosta jeftinije s morimotom, ali to ne prolazi tehnicki...

Nesto si pobrkao il krivo skuzio oko ovoga da bi xenon/led i lece bili dosta jeftiniji od 1800kn kad samo Morimoto lece i xenon/led kit ispadnu skoro 1800kn, a di je jos ugradnja. 

Jeans govori Morimoto, al mi se cini da to nije vidjelo Morimota (ne kazem da ne valjaju, samo da nisu Morimoto) i kod njega je ta opcija "Morimoto" + xenon/led + ugradnja cca 1600kn, tako da to bas i nije dosta jeftinije, osim ako gledas ovu opciju sa Hella farovima koji su 4500kn/kom, onda je dosta jeftinije... 

Edited by ph-quick
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, riceburner said:

 Xenon/LED moze i dosta jeftinije s morimotom

To mene zanima. 

Link to comment
Share on other sites

Kupis sam projektore i ugradis, u toj varijanti si ispod 1000kn

Poslano sa mog koristećiTapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Danas nakon 11 mjeseci rada (automatsko paljenje svjetala) krepala je desna žarulja kratkog svjetla. Radi se o tipu H7, Osram Laser. Fino sam izgrebao ruku dok sam šapu pružio i na opip promjenio žarulju. U principu nije ništa teško. 

Kako dolaskom kraćih dana više se ujutro vozi po mraku i lošem vremenu, supruga se žali da slabo vidi. Odluka je pala i drugi tjedan zovem auto električara da sredi ožičenje u OEM Hella farovima i stavljam LED svjetla. Naravno da ide poliranje i ako je potrebno čišćenje ili zamjena leće. Ova TYC su kriminal, čak i sam Osram Laser žaruljama.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Vladek said:

Danas nakon 11 mjeseci rada (automatsko paljenje svjetala) krepala je desna žarulja kratkog svjetla. Radi se o tipu H7, Osram Laser. Fino sam izgrebao ruku dok sam šapu pružio i na opip promjenio žarulju. U principu nije ništa teško. 

Kako dolaskom kraćih dana više se ujutro vozi po mraku i lošem vremenu, supruga se žali da slabo vidi. Odluka je pala i drugi tjedan zovem auto električara da sredi ožičenje u OEM Hella farovima i stavljam LED svjetla. Naravno da ide poliranje i ako je potrebno čišćenje ili zamjena leće. Ova TYC su kriminal, čak i sam Osram Laser žaruljama.

Ajd baš javi cijenu mene to čeka također...

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Vladek said:

Danas nakon 11 mjeseci rada (automatsko paljenje svjetala) krepala je desna žarulja kratkog svjetla. Radi se o tipu H7, Osram Laser. Fino sam izgrebao ruku dok sam šapu pružio i na opip promjenio žarulju. U principu nije ništa teško. 

Kako dolaskom kraćih dana više se ujutro vozi po mraku i lošem vremenu, supruga se žali da slabo vidi. Odluka je pala i drugi tjedan zovem auto električara da sredi ožičenje u OEM Hella farovima i stavljam LED svjetla. Naravno da ide poliranje i ako je potrebno čišćenje ili zamjena leće. Ova TYC su kriminal, čak i sam Osram Laser žaruljama.

LED bi bilo super ako se može ,to bi ja

Link to comment
Share on other sites

LED bi bilo super ako se može ,to bi ja
Moze se, ali pred tehnicki vracas na standardno dok ga ne odradis [emoji16]
Uveli su u CVH da je dozvoljena ugradnja Osram LED, ali imas i popis automobila i godista na kojima je dozvoljeno... Renaulta nema niti jednog na popisu...
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pogledajte na yt test h7 ledica od onog Rumunja, zaista je iscrpan i dobar.
Ja uzeo po njegovom testu najbolje (Bevinse), i nisam nimalo zazalio. Strava kako svjetle, bolje i od Osrama.
Plus nisu naplatili nikakav harač ni pdv
Naravno preporuka je staviti ih u farove koji imaju lecu jer se dobije dobar cut off pa ne smetaju drugima. I naravno podesiti ispravno visinu.
Ja cak po gradu drzim visinu na 1, a na otvorenom 0.





  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@frenchkey daj link gdje i koje si uzeo? Ja ne bih da bude boja svjetla više od 5000 K da nemam problema sa jakim snagama reda.

Link to comment
Share on other sites

Oni pišu da je 6000K, ali u usporedbi sa xenonom nemaju ni malo plavog spektra, čisto bijelo. Žao mi ko psu što ne mogu ugraditi farove od Scenica phase 2 koji ima projektor

Osim bezvezne crvene boje kućišta nema ni jedne mane, svijetli odlično, ventilatori se ne čuju. Jedino sam morao naručiti produžene kape farova (a mogle su i standardne, ali u tijesno) da bi bilo bolje hlađenje.

Evo link za sve što sam ja naručio:

H7 za kratko: https://www.aliexpress.com/item/1005002001347771.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dKTXjB5

H1 za dugo svjetlo: https://www.aliexpress.com/item/1005001290686105.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.67174c4dJwMNZu

H11 za maglenke: https://www.aliexpress.com/item/1005002488965732.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.67174c4dJwMNZu

Rikverc svjetlo: https://www.aliexpress.com/item/32901161498.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.67174c4dJwMNZu

Poklopci: https://www.aliexpress.com/item/1005001645969364.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.67174c4dJwMNZu

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ostavio svjetla danas na reparaciji. Nešto kasnije naručujem LED H7

@frenchkey koji promjer kape trebam za H7 otvor?

Link to comment
Share on other sites

Nećeš vjerovat, ali baš me kape dočekale u sandučiću, odmah sam ih stavio i nalježu odlično. Nisu nam isti farovi, kod tebe je Scenic phase 2  pa bolje da izmjeriš, moje dimenzije su 85mm, naručio sam 2 para. Mada, možda su i iste, ne znam...

H7 žarulje isto idu u tvoje projektore? Nije H1?

 

Link to comment
Share on other sites

On 12. 10. 2021. at 16:06, Vladek said:

Ostavio svjetla danas na reparaciji. Nešto kasnije naručujem LED H7

@frenchkey koji promjer kape trebam za H7 otvor?

Hoćeš samo polirat ili polirat i lakirat ? Javi molim te cijenu pa da vidim da dam i ja svoje na reparaciju...

Link to comment
Share on other sites

Reparacija farova uključuje izmjenu leća, eventualno popravak ožičenja, poliranje i premaz zaštitnim sredstvom. Cijena: 1.000 kn

Kapa za H7 na Scenic ph2 je 75 mm.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.