Jump to content

Clio 2 - zadnja lijeva i desna vrata zaključana


Robi_vk

Recommended Posts

Pozdrav svima, imam problem s vratima, zajljučana su zadanja i lijeva i desna.

Kronologija događaja ide ovako - centralno zaključavanje zaključa sva vrata osim zadnjih lijevih. Nakon nekog vremena se ta vrata zaključaju trajno pa nakon nekog vremena i desna se trajno zaključaju.

Jel imao netko takav problem? 

Link to comment
Share on other sites

Kako mislis trajno? Jel se nedaju samo iznutra otvoriti ili i izvana?
Sto se dogada kada daljinki ili na onaj gumb u autu otkljicas?

Link to comment
Share on other sites

Krivo sam se izrazio, zablokirala su se. Ne mogu se otvoriti niti iznutra niti izvana.

Probali smo i s gumbom iznutra, ali bez uspjeha. Otključava i zaključava samo prednja vrata.

 

Link to comment
Share on other sites

Oprosti na glupavom pitanju koje slijedi.

Da li se mogu vrata fizički otvoriti ako povučeš kvaku, unutarnju ili vanjsku?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, petak said:

Oprosti na glupavom pitanju koje slijedi.

Da li se mogu vrata fizički otvoriti ako povučeš kvaku, unutarnju ili vanjsku?

Ne pomažu ni vanjske ni unutarnje kvake, Unutarnja se može povući onako do pola. Vrata se ne mogu otvoriti, nikako. Čini se da se brava zaglavila. Vidim nekakve tutorijale, moglo bi se skinuti oblogu vrata i odblokirati bravu. 

Edited by Robi_vk
Link to comment
Share on other sites

Ti auti znaju imati polugicu na štoku vrata za blokadu brave za otvaranje iznutra. 

bravica.jpg.96f846e52e696c0fd200570a0700c6a6.jpg

Ili rupu  u koju se gurne kacavida i okrene.

Ta polugica mehanički blokira mogučnost otvaranja iznutra (pored onog prekidača na vozačevim vratima)

Jer mi je jako čudno da se vrata nemogu otvoriti iznutra povlačenjem unutarnje kvake. 

Unutarnja kvaka je spojena sajlicom direktno na mehanizam (isto kao i vanjska)

 

Ako ni to ne pomogne onda je unutar brave pukao neki zupčanik i ostao u zaključanom položaju. A onda ti negine skidanje obloge i pokušaj odblokiranja brave iznutra.

Samo se bojim da bravu nećešmoći skinuti dok vrata ne otvoriš jer su vici za montažu na štoku vrata

P1070874.thumb.jpg.9f4775f035b62104bc9ddf3a14955bc5.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Ako je taj child lock aktiviran onda iznutra ne možeš otvoriti, a izvana možeš, naravno ako je otključan daljinski ili ključem.

A kod Clia 2 se to manifestira da unutarnja kvaka ide do pola i bude tvrda. 

Dali si od pisanja posta uopće uspio otvoriti vrata ili je sada to trajno blokirano? Dali se pri otključavanju gumbom unutra podigne onaj pimpek kod prozora (probaj ga rukom gore dole pomicati)?

Ako je riknuo je motorić i još ostao u zaključanom položaju, a k tome i aktiviran je i child lock, onda ne možeš ni iznutra mi izvana otvoriti

 

Link to comment
Share on other sites

C 2Hvala vam obojici na odgovorima i savjetima. Pomogli su mi. Auto je od roditelja pa mi je malo trebalo vremena. U međuvremenu sam uspio otvoriti zadnja lijeva vrsta, nekako su se otvorila, brava popustila, bravu sam našpricao wd i sad radi, radi i centralno. Vanjska kvaka proizvodi čudan zvuk kao da se sajlica odvojila, lupka. Uspio 2x otvoriti vrata više neće, samo unutarnja kvaka radi. 

Zadnja lijeva i dalje se ne mogu otvoriti, onog pimpeka za otključavanja nema ovaj model. 

Bojim se da je uključen child lock

 

Link to comment
Share on other sites

Vanjska kvaka je povezana polugicom, zna puknut plasticna poveznica pa se dize u prazno

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da ne otvaram novi topic nadovezat ću se na ovaj jer se sličan problem javio na Cliu od bratove kćeri. Prvo je zadnja dena brava proizvodila čudne zvukove kad  bi se daljinski zaključavala i otključavala. Sada je to prestalo ali se brava više uopće ne može zaključati. Problem je time veći jer Clio nema dugme kojim bi se vrata iznutra mehanički zaključala pa sada zadnja desna vrata ostaju trajno otključana bez ikakve mogućnosti zaključavanja. Pretpostavljam da je problem u motoriću brave jer i na mom Loganu imam povremeno otežano zaključavanje i otključavanje također zadnjih desnih vrata. Srećom on ima dugme na vrhu pa se vrata mogu mehanički otključati i zaključati. 

Link to comment
Share on other sites

Da se dugme ugraditi sa starijeg modela. Ili mijenjaj motorić

Poslano sa mog koristećiTapatalk

Link to comment
Share on other sites

Zamjeni motorice, nije komplicirano, imas kod kineza na aliju, oko 50kn jedan sa dostavom

Ja sam mjenjao kod mene na zadnjim vratima, jedino sto moras paziti su one plasticne kopce, ja sam jednu polomio, pa sam kupio drugu u Renaultu, dodje oko sedam kuna

Shipping iz Poljske:

https://www.aliexpress.com/item/32943241876.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.40e94663FHwgsN&algo_pvid=7b88139f-ae77-4712-be4d-12acc0959821&algo_expid=7b88139f-ae77-4712-be4d-12acc0959821-24&btsid=0bb0624716120907423634816ead4a&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Ili ovdje ako hoces:

https://impexautodijelovi.hr/autodijelovi/renault/clio-ii/1.2-16v-bb05-bb0w-bb11-bb27-bb2t-bb2u-bb2v-cb05-...-55kw/sistem-zakljucavanja?productId=835692

Postupak zamjene:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 31. 01. 2021. at 12:02, acer said:

Zamjeni motorice, nije komplicirano, imas kod kineza na aliju, oko 50kn jedan sa dostavom

Ja sam mjenjao kod mene na zadnjim vratima, jedino sto moras paziti su one plasticne kopce, ja sam jednu polomio, pa sam kupio drugu u Renaultu, dodje oko sedam kuna

Shipping iz Poljske:

https://www.aliexpress.com/item/32943241876.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.40e94663FHwgsN&algo_pvid=7b88139f-ae77-4712-be4d-12acc0959821&algo_expid=7b88139f-ae77-4712-be4d-12acc0959821-24&btsid=0bb0624716120907423634816ead4a&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Ili ovdje ako hoces:

https://impexautodijelovi.hr/autodijelovi/renault/clio-ii/1.2-16v-bb05-bb0w-bb11-bb27-bb2t-bb2u-bb2v-cb05-...-55kw/sistem-zakljucavanja?productId=835692

Postupak zamjene:

 

Odlicno! bas to mi je trebalo. imam isti problem s centralnim zakljucavanjem na svom Cliju. meni pritiskom na kljuc zatvori prednja vrata, a stražnja ne, nekad samo suvozačeva, a nekad stražnja desna. kljuca kako on hoce. Ja imam one pimpeke na vratima pa uvijek mogu rucno zakljucat iznutra, ali volio bih to rijesiti. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.