Jump to content

Opet zaje...a


frenchkey

Recommended Posts

Dakle Scenic je odlucio popiti mi krv.

Sin išao vani, prvo prestali raditi brisaci. Stao kod Bauhausa, potrosio unutra pola sata dok je kisa stala. Kad se vratio, auto nece upaliti. Vrti anlaser ko blesav no ne sastavlja. Nikakva greska se ne pali, akumulator je nov, do jucer je motor radio ko sat.

Probao srafcigerom premostiti one osigurace na + klemi, nista.

Od silnog verglanja poceo smrdit benzin, dakle ima ga.

Pomisljam na senzor gmt...

Vidjet cemo sutra, mehanicar može navratiti oko 15h

I da, odvodi ispod brisaca su ok, voda se ne zadrzava.

Ima neko nesto pametno za predloziti?

Link to comment
Share on other sites

Ima, vrijeme je da umiroviš auto. Koliko si rekao da ima 400k?

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

To megan ima, scenic je prema njemu nov..

Frency - nažalost ništa pametno za predložiti. Digni klimu pa probaj ponovno, ako neide treba ti netko sa dijagnostikom.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nISI BAS opisao ovo s brisacima, dal je bilo i drugih problema sa elektronikom.

Ako nije , vrlo moguce da je pumpa goriva, i mene je to zajebavalo na benzin/plin Meganu.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, hrvojexyz said:
nISI BAS opisao ovo s brisacima, dal je bilo i drugih problema sa elektronikom.
Ako nije , vrlo moguce da je pumpa goriva, i mene je to zajebavalo na benzin/plin Meganu.

Brisaci su znalu počeli zezati unatrag mjesec dana. Nebi htjeli raditi osim u najvecoj brzini i to samo ponekad, ostatak vremena su radili normalno. Medutim nikad nisu zastajkivalu ili ostali na pola sajbe. Osluskivao sam pri ugasenom autu kad bih pomaknuo rucicu brisaca culo bi se skljocanje releja.
Sada ne rade nikako, zadnji radi.
Ne vidim direktnu poveznicu s nepaljenjem auta, ali poklopilo se. Drugih problema s elektronikom niti ispisa greške na tabli nije bilo.

Benzinska pumpa je mijenjana prije pola godine. Probao sam i direktno paliti na plin, ali ni to neće.
Probat cu jutros kad se ohladio ima li pomaka

Link to comment
Share on other sites

da, znam, zato i mislim da nije do pumpe.

Još jedno pitanje, dali je jedan od simptoma kad krepa tdc senzor da je prilikom anlasovanja obrtomjer na nuli tj. nimalo ne reagira na br okretaja motora?

Negdje sam to pročitao, a nisam gledao na ovom svom

Link to comment
Share on other sites

Proci osnove, gorivo ocito dobiva pa vidjet da nije do bobine. Na nekim motorima netreba senzor tdc da kresne.
Za kod kljuca izbaci nebulozne poruke na displayu isto kao i za zavojnicu u kljucu.

Jedino bez dijagnostike sta mozes pogledat da nije u podnicu usla voda i korodirale instalacije sto nije rijetkost ali i to si eliminirao.

Link to comment
Share on other sites

Kreni od najjeftinijih kvarova pa prema skupljima.

Očito je da gorivo dobiva i pokušava upaliti ali ne sastavlja.

Ja bi prvo senzor tdc-a pogledao.

Pa iskru na svječicama i onda dalje.

On ima jednu bobinu ili 2 ili 4?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ima 4 bobine, da su 2 crkle upalio bi nekako. I ja sumnjam na senzor, jeben je za skinut, treba bateriju skidat. Kupio bih odmah novi kad bi znao koji je jer ih ima nekoliko vrsta, ne znaš dok ne pogledaš.

 

Link to comment
Share on other sites

Onda nisu bobine. Jer bi upalio barem na 3 cilindra.

Najprije da je senzor otišo!

 

Ako nije problematično, možeš prije iskru provjeriti ali mislimda nije do toga, jer da baca ikakvu iskru opet bi barem pokušao upaliti.

Kad tdc senzor ode onda samo vrti u prazno

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

probaj na sprej upaliti auto pa budeš malo pametniji.... jer ako upali na sprej i normalno radi onda skidaj senzor :D 

naravno prije svega dijagnostiku spoji :) 

Link to comment
Share on other sites

Upalio bi bez problema da je jedna novina rikula.. Imao sam davno takav slučaj sa meganom 1.4 16 v. Upali i vozi na 3 cilindra, trese i puno slabije ide, ali ide..

Link to comment
Share on other sites

vijesti nisu ohrabrujuće...

maloprije ga probao upaliti, sastavio iz prve, ali radi kao golf duja dizel. Ugasio se. Nešto jebeno čekića iz glave. Sutra ujutro ga šlepam do majstora

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, frenchkey said:

vijesti nisu ohrabrujuće...

maloprije ga probao upaliti, sastavio iz prve, ali radi kao golf duja dizel. Ugasio se. Nešto jebeno čekića iz glave. Sutra ujutro ga šlepam do majstora

Cek french, to je ovaj motor kaj si sad novo složio, jel tako?  Ako jest, stvarno mi je žao. Pa jebemu što bi moglo biti... 😢

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, frenchkey said:

Da. Nemam pojma sta je, zvuk je grozan.

O pa hebemti, baš nemaš sreće, pa ta 1.6 atmo slovi kao mehanički nepoderiv😤

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.