Jump to content

Opet zaje...a


frenchkey

Recommended Posts

  • 1 month later...

Dakle ljudi ja ne znam jesam li lud, gluh ili glup, ili sve pomalo...
Cijelo ovo vrijeme auto tucka iz motora i pomirio sam se s time. Žena jutros na posao, čujem kroz prozor upalila auto, poznati zvuk motora podsjeća na bolna iskustva...
Popodne onako po kišurini ja s frendom na kavu, čini mi se kao nešto življi na gasu. U povratku isto, stišam radio, kao da se ne čuje onaj dobro poznati zvuk, malo ga razvučem u trećoj, pa i u četvrtoj, ništa. Ili ne čujem ili se samopopravio. Došao doma, otvorio prozor, utišao i radio i ventilaciju, turiram u leru, NIŠTA NE KLAPA!!!
Pas mater, da nije ova vlaga štagod prispojila?
Sutra opet ćulim uši kad ga upali ujutro 

  • Like 2
  • Confused 2
Link to comment
Share on other sites

ne lupa, ali kiša je padala pa sam možda prečuo. Čekam popodne

Link to comment
Share on other sites

stala kiša vratilo se tuckanje, valjda nisam dobro čuo :bigl:

No da nebude sve loše, može i gore. Točio plin i gledam krov a na njemu 7,8 krugova kao 2 kn veličine i s njih leprša prozirni lak. Povukao rukom sve odletilo. Pa jebemu, kako, od čega? Kao da je netko pokapao kiselinu po krovu.

A onda još i megane. Nakon tri tjedna nevoženja ispraznio mu se akumulator i to ispod 6V tako da ovaj Lidlov punjač ne može ni pokrenuti punjenje .

Krenulo me

Link to comment
Share on other sites

Spoji u startu paralelno sa tim akumulatorom, još jedan akumulator, kad se taj malo napuni i napon poraste, punjač će dalje sve sam odraditi...

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako sam napravio i nakon 10 min sklonio drugi akku i evo puni vec 3h. Ostavit cu do sutra pa cemo vidjeti ima li mu spasa. Steta, tek mu je 3, 4 mjeseca, a ja ga dubinski ispraznio53b6ddeff43975b5882c46d5dc60cf12.jpg
A krov na Scenicu izgleda ovako:
d4c03585eab79366a2b409c11580b18f.jpg

ad5dff78cea6a0dd9848850a54bf6e02.jpgec0236149f6f592875bc06aec64331c5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jutros sve 4 crtice na punjacu, dakle pun. Zanimljivo, tijekom punjenja bilo je 12,8 do 12,9 V a jutros stoju pun i 13,2 Vd05d85021827b3c379e5bb030bca85aa.jpg

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, frenchkey said:

Upravo tako sam napravio i nakon 10 min sklonio drugi akku i evo puni vec 3h. Ostavit cu do sutra pa cemo vidjeti ima li mu spasa. Steta, tek mu je 3, 4 mjeseca, a ja ga dubinski ispraznio53b6ddeff43975b5882c46d5dc60cf12.jpg
A krov na Scenicu izgleda ovako:
d4c03585eab79366a2b409c11580b18f.jpg

ad5dff78cea6a0dd9848850a54bf6e02.jpgec0236149f6f592875bc06aec64331c5.jpg

Renault lak kvalitetan kao renault ožičenje meni ptičurine uneredile krov nisam oprao par dana ali doslovce par dana 2-3 i ista situacija kao kod tebe s tim da je 2008 godina pa je kao noviji moderniji lak moš mislit... Pogledaj okolo svim malo starijim renolima s vremenom ispuca bezbojni lak pogotovo na krovu čak neovisno o ptičurinama jednostavno je loš... 

Link to comment
Share on other sites

crvena i plava su posebno osjetljive na bezbojni, to je tak.  

doduse ima renol i nekih problema s lakom, meni je a i drugima na meganu jedinici bezbojni otisao na crnom..

Link to comment
Share on other sites

Jutros zavirio u megana, imam led prikaz voltaze na malom displayu koji uvijek radi jer je direktno spojen na aku, i pokazuje nakon cijele noci mirovanja 12,8V
Lidlov punjac dobro odradio posao

Link to comment
Share on other sites

Problem je što su novi lakovi na bazi vode premekani i preosjetljivi. meni se na Maganeu vidi kad povučem noktom.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Drugaru neki dan okrenuli leteći na 1.9dci, scenic 2 ph2 inače.
Dosta je uložio zadnjih godinu dve pa je bio spreman da se upušta u sređivanje ovoga anyway... poslao sam mu link do ove teme i prodao je auto za 1000eur sledeće jutro.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala na linku.

Prošao 10000 km od posljednjih zahvata. Promijenio ulje i filter. Zvukovi tuckanja su još uvijek tu, motor je suh i dobro radi, ako se zanemare ti zvukovi, ili pojača radio

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Danas bio na servisu plina redovitom i nadopunio klimu. Majstor usput pročešljao greške i pobrisao neke stare, ali ove dvije sa slike ne može pobrisati.

Za ovaj senzor na pedali kvačila znam već dulje vrijeme jer se parking brake fault pobriše kad stisnem kuplung do kraja, a ovo drugo je povezano s time što više nemam na displayu poruku ''oil ok''. E sad di je taj senzor? S prednje strane bloka ili pozadi?

 

greške scenic.jpeg

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.