Jump to content

Opet zaje...a


frenchkey

Recommended Posts

Moglo bi to bit ok. Na starije motore isli su obicni semerinzi. Tesko ih je nabaviti. Andjelko drzi samo teflon. Tokic isto. Ovima je valjda gumeni ostao od neke stare garniture brtvi motora.

Link to comment
Share on other sites

od jučer prešao nekih 60 km, sve je suho za sada, nadam se najboljem. Ovo što kažeš da vole drmnuti po džepu kad ispravljaju tuđi posao ( ''ko ti je ovo radio'') istina je. No ako ne bude curilo ja sam zadovoljan.

Inače lik uglavnom šoderašima sređuje fauve i škode iz uvoza pa mi se požalio da je i tamo teško više naći obične semeringe da i oni prelaze na teflon masovno.

Volio bih auto dignuti nekako ili navesti na rub dvorišta (ispod mi je vrt 1,5 m dubine) pa skinuti plastičnu zaštitu odozdo i oprati to ivasolom ili sličnim sredstvom odozdo. I po firewallu je prskalo, a to je teško oprati odozgo

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ivasol u spricu od ayaxa, il nekog drugog sredstva za stakla, pospricas gdje je masno i ispires sa crijevom. Nemoj koristiti miniwash jer on voli zabiti vodu gdje ne treba..

Link to comment
Share on other sites

Da mislio sam sa tim sprayem samo ne znam hoce li dobaciti odozgo. A i ovaj neki jeftini iz Tokica nije bio bas nesto efikasan.
Koji je dobar za fer cijenu?

Poslano sa mog koristećiTapatalk

Link to comment
Share on other sites

Wurth sredstvo za čišćenje kočnica u spreju, ima jaki mlaz ali i prilično agresivno djelovanje. Također bi preporučio nakon čišćenja obavezno isprati vodom. Jer ta formula nagriza gumu, plastiku i slično....

Link to comment
Share on other sites

Ovo za Wurth sprej ništa nije točno osim jakog mlaza.
Jedini nije na bazi acetona i bez problema se ispiru gume, plastike pa i lak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo wurth ne mozes kupiti kao obicni kupac

Poslano sa mog koristećiTapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ovo za Wurth sprej ništa nije točno osim jakog mlaza.
Jedini nije na bazi acetona i bez problema se ispiru gume, plastike pa i lak.
Onda je to neki novi, poboljšani. Kad sam ja za njih radio, nije bilo tako....
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, mata73 said:

Ima po boljim željezarijama i trgovinama auto dijelova.

ok, thanks, potražiti ću

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Onda je to neki novi, poboljšani. Kad sam ja za njih radio, nije bilo tako....
Nova receptura , niža cijena...
Link to comment
Share on other sites

ponavljam ako ti je auto usran od ulja, po mostu, volan letvu, plastika ispod motora (nju skini i operi posebno) litra ivasola i isperi vodom.. niskim tlakom.. jeftinije, efikasnije jedino kaj zahtjeva više vremena.. ne nagriza ništa. pusti da se osuši. ti cleaneri su za oprati nešto sitno kad ugrađuješ nešto, neki dio npr semering, lager itd.. a ne za pranje glave i bloka od ulja.

Edited by ivan.martinko
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

@frenchkey ja sam uzimao u auto kreši taj break kleaner, mislim da je crvene boje bila bočica i odličan je bio. Dok je još micek bio živ obavezno sam sprašio dvije bočice po cijelom motoru prije tehničkog jer je ulja bilo svugdje i ispere sve i odmah se posuši, a ništa ne nagriza.

U tokiću sam znao isto uzet, mislim da je bio Manool al to je žalosno kak je to sve bilo loše, treba mi paleta bočica da isperem ulje, dok ovaj iz auto kreše radi jeben posao.

Mislim da sam bočicu plaćao oko 20 kn...

Link to comment
Share on other sites

Variac brake cleaner iz Tokića je najbolji koji sam našao. Ja ga trošim puno u servisu (elektronike) za razne namjene. Ima jak mlaz i može dobaciti stvarno daleko. S njim povremeno očistim ova crijeva što idu s turbine jer mi maste pomalo na spojnicama. Ne treba ispirati ničim jer sprej ispari za par sekundi. Gumi i plastici neće biti ništa, ne prskati po silikonskim crijevima.
Crna limenka žutih slova.

Sent from my SM-G981B using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ajde vidjet cu, imam neki iz Tokica, nije me odusevio...
Takoder imam doma i koncentrirani Dimer pa sam mislio mozda njega razblaziti i probati, dali je to ok zamjena za Ivasol?

Poslano sa mog koristećiTapatalk

Link to comment
Share on other sites

Dimer ti je dosta agresivan...

Evo imaš u Auto kreši online naručit ovaj cleaner od TRW, jer stvarno odrađuje jeben posao za odmašćivanje, ovaj iz tokića je banana žešćaScreenshot_20210322-175513_Chrome.thumb.jpg.d1ed1cd484d738e1a8de0062550988be.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Sto bi bilo bolje za oprat motor, dimer ili ivasol, tj. koja je razlika izmedu navedenih? Brake cleanere bi preskocio jer bi volio i mehanicki ocistiti s penzlom prema tome da ima prljavstine i ulja koji se taloze godinama. Sorry na kradi teme, ali vidim da je trenutno aktualna rasprava.

Link to comment
Share on other sites

ja koristim ivasol već dva desetljeća i super opere dijelove motora, getribe itd.. dimer se koristi za velike površine i razrijeđen. s njim možeš prat kamp kućicu, kamionneki đip, quad..

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

ni slucajno rijediti ivasol, unistis ga sa vodom, operes sve sa njim i tek onda ispiranje, dimmer se rijedi sa vodom

 

ivasol je dobar kad su debele naslage ulja i prljavstine, za "tanku" prljavstinu je bolji dimmer

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.