Jump to content

Check parking brake


frenchkey

Recommended Posts

pojavljuje mi se ova poruka ako pri upaljenom autu dok stojim povučem prekidač ručne kočnice

kada pritisnem kvačilo do kraja poruka nestane. Inače kočnica radi ok

Pretpostavljam da je to jedan od ovih prekidača na pedali kvačila, a pošto poruka nestane tek pri dnu hoda pedale to je ona prekidač br 5?

 

prekidači pedala.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da se radi o elektricnoj rucnoj. Prekida kvacila baca poruku check vehicle. Najbolje iscitaj greske. Ako se radi o el rucnoj i specificnim greskama.. relej unutar modula ili korozija konektori, istina nisu ni ti prekidaci bajni. Ciscenje pomaze.

Link to comment
Share on other sites

EPB je, sve radi ok, zateze i otpusta, jedino ova greška koju ponisti stiskanje kvacila.
Trebat ce na dijagnistiku za ne kupovat dijelove napamet.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Da ne otvaram novu temu budem tu nastavio naime pojavio mi se problem sa automatskom ručnom kada hoću naprijed krenuti (svih 6 brzina) ne otpušta automatski, dok kod kretanja unazad sve radi uredno?

Rikverc svjetla imam, auto pali također uredno kada stisnem samo kočnicu dakle mislim da sam eliminirao onaj prekidač na getribi ili možda je opet on u banani? Tu i tamo ali rijetko baci grešku check parking brake kod kretanja u rikeverc nakon urednog popuštanja? Preko ručnog prekidača ručna uredno zateže i popušta? Jel netko zna nešto ovako na brzinu dok ne krenem sa raskopavanjem? 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Novosti, krepalo mi sada i rikverc svjetlo tako da sam uvjeren 100% da je opet prekidač na getribi... Zanimljivo kada je malo vani zagrijalo čak je i znalo proraditi otpuštanje ručne kako treba, no ništa očigledno bez promjene prekidača... Bitno da nije elektronika ručne ili nešto skuplje budem vidio... Javim status kada promjenim prekidač...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Eh meni stalno chek parking  brake na ekranu i zvucni signal kad otkljucam auto.Sve radi i funkcionira bez problema. Elektricna je kocnica, pa sam po you tubeu nasao da treba rastaviti i naprskati kontakt spreja po mikroprekidacima u onom sklopu koji je ispod volana lijevo koji dize i spusta rucnu kocnicu...

Nista morat cu ga odvest kod onog betmena od mehanicara da ga išamara informatikom.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Da se nadovežem na prošli post, ručna mi je otkazala poslušnost i ne reagira na podražaje,jednom riječi mrtva.

Nove ni za ljeka, samo ugeneralnog gašperova 7432 kn.

Usput sam primjetio da nemogu na scenicu samo dati kontakt, auto se pali čim stisnem start stop dugme.. neznam do čega je što treba promjeniti, jer ovako ga nemogu spojiti na dijagnostiku.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ma nikako nemogu dati kontakt,ako je u brzini auto krene naprijed. Neznan koji senzor ili sta triba minjat jer ga nemogu spojit na komp bez kontakta.

Link to comment
Share on other sites

Kontakt se tako ne daje u Scenica. Staviš auto u 1. brzinu, pustiš kvačilo a stisneš kočnicu i držiš dugme za paljenje3 sekunde stisnuto dok se ne pojavi kontakt na tabli

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, frenchkey said:

Kontakt se tako ne daje u Scenica. Staviš auto u 1. brzinu, pustiš kvačilo a stisneš kočnicu i držiš dugme za paljenje3 sekunde stisnuto dok se ne pojavi kontakt na tabli

Možeš dati kontakt i u leru samo moraš stisnuti gumb za paljenje i držati ga stisnutog bez puštanja tih par sekundi ista svar barem kod mene...

rafaael imaš prekidače 2 komada u kabini na papučici kvačila, senzor na getribi za položaj mjenjača i rikverc svjetla te prekidač na kočnici koji isto može sudjelovati u procesu paljenja ja bih možda krenuo od prekidača na getribi i na papučici kvačila..   

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 03. 03. 2022. at 23:51, Žac said:

Novosti, krepalo mi sada i rikverc svjetlo tako da sam uvjeren 100% da je opet prekidač na getribi... Zanimljivo kada je malo vani zagrijalo čak je i znalo proraditi otpuštanje ručne kako treba, no ništa očigledno bez promjene prekidača... Bitno da nije elektronika ručne ili nešto skuplje budem vidio... Javim status kada promjenim prekidač...

Eto da javim da sam konačno promjenio prekidač na getribi te sve opet radi normalno kako treba te je ipak i ovaj puta ponovo on bio u pitanju.  Sada nije original nego ponovo FAE pa ćemo vidjeti koliko će trajati. Znači 4-ti po redu od 2008 godine... 😔 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.