Jump to content

Clio V


Ivan1902

Recommended Posts

Imam pitanje za vlasnike turbo benzinaca 1.0TCE; da li se vama čuje nekakav čudan metalan zvuk prilikom otpuštanja gasa?
Npr. na mjestu stisnem gas i kad okretaji padaju čuje se taj nekakav metalan zvuk. U servisu me uvjeravaju da je to "normalno" i da se na mojem to još tiho i čuje kako se na pojedinim modelima čuje. Nije to onaj klasičan zvuk kad turbo otpušta pritisak već kao da nešto o nešto struže prilikom spuštanja okretaja.
Zvuk me najviše podsjeća na ono kad smo kao balavci stavljali plastiku na špice bicikla.

Link to comment
Share on other sites

ako je kao i kod dacie sandero/jogger onda je aktuator turba, osovinica zvecka, za to je napravljen opoziv

Link to comment
Share on other sites

Nisu normalni kad istekne garancija onda treba sve mijenjati.
Mjesec prije isteka te uvjeravaju da se nista ne cuje a po isteku kažu uuuuu to se mora hitno riješiti.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Vodim borbe već mjesecima. I pišem direktno u RNH i svi me rade budalom.
Poslao sam i u ministarstvo gospodarstva pa su mi odgovorili ako smatram da je neki dio neispravan da se može tražiti vjestacenje. Naravno da će tražiti da ga ja platim. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Da li imaš možda link na taj opoziv?
Imam negdje link na taj opoziv za Daciu, mada su i tamo tvrdili u pocetku da to ne utiče na funkcionalnost
Link to comment
Share on other sites

A imas i slican zvuk zbog natezaca remena vodene pumpe bas kod Clia 5

Renault found the fault. The water pump drive belt is not tensioned correctly.

Now the water pump and this belt are to be replaced.


The parts have been ordered, but nobody knows when they will be delivered.

Finally got my car back today. It's a night and day difference. Not only does it now run totally quietly and smoothly, it also no longer jerks.

Dakle moze biti to ili polugica waste gate ventila koja je dobila lufta.
Provjeri oboje








  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.