Jump to content

Kontakti zadnjih pojasa


brzi16v

Recommended Posts

Znaci kolegi je scenic javljao gresku za zadnji pojas. Kontakt zice na konektoru je pukao. Novi takav dio zice i konektori nekih 400tinjak kn...nazalost nemam sve slike jer nisam ni mislio objavit al ajde.

Treba pazljivo skinut/ogulit skoro ⅓ konektora, da se dobije "zdravi dio"..

20201218_093747.thumb.jpg.58cbe4c1335132bb64eebd2b12414eaf.jpg

20201218_093828.thumb.jpg.b3093388462a029d259eebcf34f129c8.jpg

20201218_094119.thumb.jpg.d35fbd1e654fdf2d1dc2d7e2366f7e2a.jpg

Nakon obrade i stavljanja bužira, izrađen kalup u koji sam stavio konektor i zalio 2K plastikom, da dobijem duzi, cvrsti konktor,te da spoj zica bude sto stabilniji i čvršći

20201219_080346.thumb.jpg.debc317ec5f7bb6e2e534771a7d65967.jpg

Na kraju, se obade (kutovi, kao na fotki gdje je lijevo obradeno, slikano u izradi..)..na kraju jos  umotan u tekstilnu traku dio kabla, novi dio plastike, ubiti prekrieno do ovih slova na konektoru.. Na kraju to izgleda dobro, nazalost nemam sliku u toj traci ..ali tu su koraci izrade, sto je bitno radi i nema greske.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ima i privremeno rjesenje za to. Stavis komad krpe na na onaj dio s federom na sicu koji naljeze na rupu u podu. Tako nema kontakt i ne salje stalno poruke na tablu

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, partytime said:

Pozz. Imam isti problem. Kako si otvorio kopcu pojasa da popravis senzor?

Ovdje je u pitanju greska konektora a ne senzora

Link to comment
Share on other sites

Ista je stvar i kod mene ali nisam mogao skinuto plasticni cover za kopcu. Uglavnom rjeseno

Link to comment
Share on other sites

Ja samu kopcu nisam rastavljao, konektor se samo isteka iz kopce pojasa.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, brzi16v said:

Ja samu kopcu nisam rastavljao, konektor se samo isteka iz kopce pojasa.

A gdje si nasao konektore? Spomenuo si da je cca 400 kn. Meni su se zice skroz uz tijelo konektora I pokidale su se tako da ga nemogu spasiti

Link to comment
Share on other sites

Meni kad su pukle žice skroz uz konektor sam ga bacio, zalemio još mekane žice par cm, na vrhu zakrimpao neke pinove ženske od nekog sličnog konektora. Gore termo bužir. Uvalio u rupu na tijelu kopče pojasa i zalio onim mekanim ljepilom iz pištolja. Drži još tamo negdje od proljeća.

Zadnje kopče pojasa su jako lože napravljene na scenicu 3. Em strše van, ja u srednje sjedalo ne mogu sjesti jer su ukuso i upiru se u guzicu sastrane. Tvrda debela izolacija, a unutra tanka žica što je recept da pukne negdje na pregibu.

Sviđa mi se ovo rješenje od brzoga, ali imao je i malo sreće da mu nisu pukle žice skroz uz konektor.

On 02. 01. 2021. at 10:13, frenchkey said:

Ima i privremeno rjesenje za to. Stavis komad krpe na na onaj dio s federom na sicu koji naljeze na rupu u podu. Tako nema kontakt i ne salje stalno poruke na tablu

Ili jednostavno otkopčaš konektor ispod sjedala :)

Prikazuje kao da je stalno netko zakopčan otraga, ali barem ne prekida i ne vrišti u vožnji :)

Edited by Alen
Link to comment
Share on other sites

@Alen zice su pukle upravo na samom vrhu di se spaja sa konektorom, ogulio sam nozicem taj dio kinektora i izvadio zalivene zice..u pitanju je zadnji sic. Receno je da kosta oko 400kn kabal koji ide od kopce pojasa pa do senzora.i ja dam mislio prvo ubost tako tanke nove pinove i zalit sve kao sto si ti, ali reko idem prvo na ovu opciju da bude sto vise eom..

Link to comment
Share on other sites

Morao sam ići tražiti stare fotke da skužim da si odrezao 1/3 konektora :)

Meni se na neku foru i konektor podrobio dok sam ga vadio van tako da ga nisam mogao popraviti.

Ima netko ideju gdje nabaviti ovakve ženske pinove za konektore u rinfuzi i kako bi se to uopće zvalo?

konektor_kopce_pojasa.thumb.png.c700cc9593109c2370affc30006dc630.png

Za prvu ruku snašao sam se malo drugačijima koje sam imao doma, ali bila je potrebna dodatna intervencija na pinovima jer nisu baš isti.

Nedavno krepala je žica na još jednom konektoru tako da se u proljeće planiram i time pozabaviti.

Inače, ja sam preventivno još pred koju godinu omotao na svim konektorima dolazne žice platnenom trakom i nije pomoglo. Preslabo to drži, kopče pojasa su glupo izvedene i stalno se stišću i savijaju žice i počele su pucati.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

dečki ja nisam dobro razumio problem mada imam sličan,

kad neko sjedi iza suvozača i kad auto ide u zavoje često dobije info da se taj neko odvezao pa pišti. nije probelm ako nekog ima jer on onda iskopča pa ponovo ukopča i ak bude sreće narednih par sati se više ne javlja.

ali kad sam sam u autu pa poče pištat onda se ja moram iskopčat.

u čemu je točno problem - kopči? žici? nekom senzoru? gdje je senzor?

Link to comment
Share on other sites

Na kopci koju imas na sjedalu, probaj ju izvuci malo, u nju sa strane ulazi kabel(konektor), tu obicno strada kabel u samom spoju sa konektorom ili sam konektor...kabal ide kroz sjedalo i ispod sjedala imas plstiku u koju ide, u njoj je senzor..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

DA dignem iz mrtvih temu.... kako iščupati taj konektor iz kopče? cimam natežem.. klima se, ali ne ide van.. pokusao klijestima.. ali ne ide.... pukla je zica, pa da skrpam to..

 

Link to comment
Share on other sites

Moras sa torksom odvrnuti dva vijka koji drze kopcu spojenu.
Taj senzor je uglavljen unutra i izvana ga mozes samo strgati..

Ako nema vijaka, treba ga nekako razdvojiti..

9e32fc4c2494da054fd6297853aa6180.jpg
ccdcc006f0db2297d2a7286446b37ae2.jpg

Link to comment
Share on other sites

znaci ili strgati kopcu za pojas, ili strgati konektor.. ili zalemiti tak ka je bez da ga diram.. jbt...

 

Link to comment
Share on other sites

@ChILd_ReBoRn

To za scenic pitaš?

Koliko se sjećam, ne daju se otvoriti kopče pojasa. Za brzo rješenje da ti ne pišti u vožnji ištekaš konektor na onom modulu ispod sjedala. onda će ti stalno biti na tabli da je to sjedalo ukopčan pojas, ali neće pištati.

Konektor ide van, čini mi se da treba vrlo tanki odvijač ili nožić gurnuti s jedne strane konektora da se unutra otpusti kvačica i onda ide van. Obično žica pukne taman do konektora i ako tu zalemiš, pukne opet. Možeš izbrusiti dio konektora ili ga maknuti skroz.

Za popravak, ovako sam ja napravio: sjedalo van, presvlaka dolje se otvori, konektor van. Naštukao sam komad od 15cm žica s mekanom izolacijom, gore nalemio neke najsličnije konektore koje sam našao, vidi chipoteka ili ebay/aliexpress. Termo bužir na žice, ugurao umjesto original konektora i zalio vrućom plastikom. Drži već koju godinu. Ima negdje moj post oko toga na forumu, ali tko bi to našao :)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

našao sam ja.... zato i pitam kako se vadi kad vidim da je izvadjeno....:)

Budem se zahebavao jedan dan s tim dok budem imao psihicki volje...Pukla je jedna zica tik do plastike.. tako da da.. moram brusiti konektor i slagati nekakvo pojacanje-produzetak...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.