Jump to content

Megane II - 2.0 dCi problem


Dean Megane

Recommended Posts

Lijepi pozdrav svima. 

Postao sam vlasnikom meganea 2 2.0 dci gt 

Kupio sam ga tu od jednog decka sa foruma, ne budem imenovao nikog. 

Uglavnom, isao sam na povjerenje kod kupnje posto je decko automehanicar i djelovao je oke. 

Drugi dan nakon kupnje mi se pojavio problem. 

Na autocesti na 130kmh bacio ga u sefe mode(chek injection) i kazaljka od temperature u tom trenu pada na 0. 

Nakon 5 sec vrati se sve u normalu i nakon 20sec ista prica. 

Parkiram doma, izgasim. 

Upalim ga opet i sve normalno, samo sam skuzio kada je kazaljka na 90 i auto radi u leru to se pocne desavat kad dam gas na 3000obrtaja padne i kazaljka i cudno se cuje motor. 

2. problem je taj sto antifriz nije niti malo zgrijan ni nijedno crijevo ni donje ni gornje. 

Jako sam zbunjen, trenutno nisam u mogucnosti vodit ga kod mehanicara, pa da oitam iskusnije ljude ovdje. 

Svaki odgovor je dobro dosao, hvala vam i lp

Link to comment
Share on other sites

Antifriz se ne grije jer termostat ne valja, mozda je cak izvadjen a za ostalo moras u neki servis, nemre ti nitko ovak dijagnosticirati kvar..
Ni ja ne volim nikog imenovati no auto sa preko 300000 km ti nije sjedi, toci i vozi.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Budem isao u servis svakako, samo trenutno nisam u mogucnosti, pa evo cisto da pitam mozda netko zna vise od mene, kao ti npr ovo sa termostatom. Hvala ti na odgovoru. 
Znam da nije toci vozi, ipak ima kilometara sve to stoji. Samo mi ga je decko nahvalio da bih ga uzeo preko neta na nevidjeno [emoji23][emoji23]
Da se razumijemo ja bi ga uzeo i da sam znao da treba ulozit i 1000eura u njega ali da ZNAM sta treba radit na autu, a ne da mi negdje auto zakuha a daljnje posljedice su jasne
 
Ako netko bude imao nesto pametno za reci, svaka info je dobrodosla. 
A kada auto odvedem u servis da vide u cemu je problem, javim se sa svim informacijama i pitanjima za bivseg vlasnika. Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

termostat nije sigurno ako kazaljka tako u sekundi pada

ili je senzor temperature ili instalacija/centrala

Link to comment
Share on other sites

Nemoj se tak vozit sa engine check lampicom. Treba spojit dijagnistiku. Ak si auto kupio od Kristijana, pa ima on servis. Al ako ti nije blizu, nadji nesto blize. Velim ne vozit se sa engine check lampicom

4eb3d42236c7f37c511463dc09045136.jpg3dc1985c2c8f907ef4f46a342bfa7f7b.jpg

termostat nije sigurno ako kazaljka tako u sekundi pada
ili je senzor temperature ili instalacija/centrala
Ak su oba crijeva mlaka termostat pusta..
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Slobodno ti imenuj, moj je auto bio :dobroje:

Imas cak negdje ovdje cijelu temu o autu. 

Covjece, pa sve sta sam ti rekao, stojim iza toga. Sve sta je u evidenciji odrzavanja je bilo zamjenjeno(pa cak i kataloske brojeve imas artikala).  A isto tako sam ti rekao da auto ima 300tkm i da nije kao nov, al ni ne izgleda da ima toliko, sto si i sam rekao. 

S autom nikakvih problema nije bilo. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ivan.martinko said:

Nemoj se tak vozit sa engine check lampicom. Treba spojit dijagnistiku. Ak si auto kupio od Kristijana, pa ima on servis. Al ako ti nije blizu, nadji nesto blize. Velim ne vozit se sa engine check lampicom

4eb3d42236c7f37c511463dc09045136.jpg3dc1985c2c8f907ef4f46a342bfa7f7b.jpg

Ak su oba crijeva mlaka termostat pusta..

Nisu mlaka, hladna su

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, kristijan1710 said:

Slobodno ti imenuj, moj je auto bio :dobroje:

Imas cak negdje ovdje cijelu temu o autu. 

Covjece, pa sve sta sam ti rekao, stojim iza toga. Sve sta je u evidenciji odrzavanja je bilo zamjenjeno(pa cak i kataloske brojeve imas artikala).  A isto tako sam ti rekao da auto ima 300tkm i da nije kao nov, al ni ne izgleda da ima toliko, sto si i sam rekao. 

S autom nikakvih problema nije bilo. 

Nisam te imenovao, niti sam zelio da se ukljucis u bilo kakvu raspravu, uz svo duzno postovanje 🙄

Ne zelim se tu raspdavljat s tobom, iz tog razloga nisam te ni imenovao niti ti zelim stvarat neugodnosti, ja nisam takav covjek.Mi cemo se kontaktirat ukoliko ustanovim da si me izradio s namjerom. Eto, sve najbolje tebi i tvojima tamo i svima u okolici Siska. Cuvajte se. Pozz

20 minutes ago, ivan.martinko said:

Mozda pipas crijeva od inetrcoolera..

Crijeva od tekucine u posudi gdje stoji anzifriz.

23 minutes ago, ivan.martinko said:

Mozda pipas crijeva od inetrcoolera..

A i antifriz je hladan, nema pfitiska kad se otvori posuda itd. Otvorim cep, gurnem prst hladna voda. A kazaljka n 90 stupnjeva 

Link to comment
Share on other sites

Eto vidis, ovdje auto kasni s reakcijom na prodaju. Mene su cesto auti znali zaj. tik pred prodaju, jer su osjetili ocito. A tebi se dogodilo suprotno, auto je reagirao nakon prodaje
Salim se malo, to se zove peh odmah nakon kupnje, meni se to jednom dogodilo, a bivsi vlasnik se nije nikad javio. A za razliku od tog, evo kristijan se tu javio i vjerujem da nije nis isplanirano unaprijed...

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ivan.martinko said:

Jednostavno moras do mehanicara, nema ti druge..

Lampica se upali kad auto dosegne radnu temp bar po kazaljci sto sam vidio. Prije se ne pali. Ne vozim ga, sparkiran je cekam termin da ga mogu odvest i vidit sta je

Link to comment
Share on other sites

Na forumu je samo taj (2.0gt) megane bio i nisi ni morao imenovati da bi znali tako da tvoja tvrdnja “nisi takav čovjek” nema nikakvo  uporište. 
Nema ti ni uporište tvrdnja da te decko pokušao izraditi namjerno. 
Javio ti se tu pred svima i siguran sam da je voljan ti pomoći.
Kvarove smo jako rijetko riješili sa tako malo informacija jer nam kristalne kugle i ostale stvari iz kojih gatamo nisu u mogucnosti citati misli onih koji su pisali prvi post u kojem se opisuje kvar.. 

Koliko dugo(km i vremenski) i koliko na sat (km/h) si vozio kad si skuzio da nešto ne valja?
Zašto nisi stao odmah na prvom odmorištu i zvao bivšeg vlasnika?

Da li radi grijanje u autu?

Da li se pali ventilator u motornom prostoru? 

Ima li uopće rashladne tekucine?

Crijeva vode kod posude će biti topla zadnja od svih crijeva. 
 

Polovni auto se ne kupuje na povjerenje ako nisi stručnjak na tom polju i svejedno nije isključeno da će se desiti kvar.

 

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ruske said:

Eto vidis, ovdje auto kasni s reakcijom na prodaju. Mene su cesto auti znali zaj. tik pred prodaju, jer su osjetili ocito. A tebi se dogodilo suprotno, auto je reagirao nakon prodaje
Salim se malo, to se zove peh odmah nakon kupnje, meni se to jednom dogodilo, a bivsi vlasnik se nije nikad javio. A za razliku od tog, evo kristijan se tu javio i vjerujem da nije nis isplanirano unaprijed...

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 

Ma decko se stvarno cinio oke, ja nemogu tu reci nista ruzno o njemu niti mi je bila namjera. Znao sam da uzimam auto amo rec rizicna skupina, ponavljam uzeo bi ga i da sam znao da ima uloga 1000eura.Ali je stvar da sam to trebao znati da mogu reagirat na vrijeme. Budemo vidjeli, a treba okrenut na salu to svakako 😂

To su sve sporedne stvari u zivotu, ali da je ugodno kad das novce  i nakon 2 dana nemozes vozit auto... Nije

3 minutes ago, laci said:

Na forumu je samo taj (2.0gt) megane bio i nisi ni morao imenovati da bi znali tako da tvoja tvrdnja “nisi takav čovjek” nema nikakvo  uporište. 
Nema ti ni uporište tvrdnja da te decko pokušao izraditi namjerno. 
Javio ti se tu pred svima i siguran sam da je voljan ti pomoći.
Kvarove smo jako rijetko riješili sa tako malo informacija jer nam kristalne kugle i ostale stvari iz kojih gatamo nisu u mogucnosti citati misli onih koji su pisali prvi post u kojem se opisuje kvar.. 

Koliko dugo(km i vremenski) i koliko na sat (km/h) si vozio kad si skuzio da nešto ne valja?
Zašto nisi stao odmah na prvom odmorištu i zvao bivšeg vlasnika?

Da li radi grijanje u autu?

Da li se pali ventilator u motornom prostoru? 

Ima li uopće rashladne tekucine?

Crijeva vode kod posude će biti topla zadnja od svih crijeva. 
 

Polovni auto se ne kupuje na povjerenje ako nisi stručnjak na tom polju i svejedno nije isključeno da će se desiti kvar.

 

Pozdrav. Ni u jednom trenu nisam rekao da me pokusao izradit namjerno, vec da se nadam da nije. Niti sam o decku rekao ista lose. Dapace, vec samo lijepe stvari ovako na prvu kad smo sr vidjeli. Prvi dojam. 

Kad se to desilo, kontaktirao sam ga nisam dobio previse info osim neznam itd... Nebitno, nebih ga nikad javno prozvao ne poznsjes me pa nemoes ni sudit, kao ni ja o tebi Juri, Mati, Peri itd..

To je iskljucivo moja greska, ja to ne osporavam, niti trazim svadje rasprave itd. Samo pomoc oko stvari oko kojih se ja ne razumijem, a glava mi puca od tog jwr trenutno nisam u mogucnosti odvest ga kod mrhanicara pa si pokuaavam smirit glavu mozda nwkim savjetom i znanjem tu na forumu dok ga ne odvedem

Link to comment
Share on other sites

Gle, po ovome svemu ispada kao da sam ti ja uvalio nesta.

Doveo sam te u kucu, rekao ti doslovno sve o autu, digao na dizalicu da si mozes auto i odozdola viditi, otisli smo na probu, vozio si ga, auto je normalno grijao nakon 2min voznje, dao sam ti mogucnost da uzmes kljuceve od auta i da dodes sutra ujutro upaliti na hladno da vidis kako pali(jer si za to pitao)...
A i auto je bio kod @grgaph2par dana dok je njegov auto bio na servisu, a da je nesta primjetio rekao bi mi.

Zar ti stvarno mislis da sam te  "izradio s namjerom"  da bi ti sve bilo tako?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dean Megane said:

Ma decko se stvarno cinio oke, ja nemogu tu reci nista ruzno o njemu niti mi je bila namjera. Znao sam da uzimam auto amo rec rizicna skupina, ponavljam uzeo bi ga i da sam znao da ima uloga 1000eura.Ali je stvar da sam to trebao znati da mogu reagirat na vrijeme. Budemo vidjeli, a treba okrenut na salu to svakako 😂

To su sve sporedne stvari u zivotu, ali da je ugodno kad das novce  i nakon 2 dana nemozes vozit auto... Nije

Pozdrav. Ni u jednom trenu nisam rekao da me pokusao izradit namjerno, vec da se nadam da nije. Niti sam o decku rekao ista lose. Dapace, vec samo lijepe stvari ovako na prvu kad smo sr vidjeli. Prvi dojam. 

Kad se to desilo, kontaktirao sam ga nisam dobio previse info osim neznam itd... Nebitno, nebih ga nikad javno prozvao ne poznsjes me pa nemoes ni sudit, kao ni ja o tebi Juri, Mati, Peri itd..

To je iskljucivo moja greska, ja to ne osporavam, niti trazim svadje rasprave itd. Samo pomoc oko stvari oko kojih se ja ne razumijem, a glava mi puca od tog jwr trenutno nisam u mogucnosti odvest ga kod mrhanicara pa si pokuaavam smirit glavu mozda nwkim savjetom i znanjem tu na forumu dok ga ne odvedem

Vodu ne gubi nigdje, niti ulje. Grijanje radi normalno, zato i jesam zbunjen

 

2 minutes ago, kristijan1710 said:

Gle, po ovome svemu ispada kao da sam ti ja uvalio nesta.

Doveo sam te u kucu, rekao ti doslovno sve o autu, digao na dizalicu da si mozes auto i odozdola viditi, otisli smo na probu, vozio si ga, auto je normalno grijao nakon 2min voznje, dao sam ti mogucnost da uzmes kljuceve od auta i da dodes sutra ujutro upaliti na hladno da vidis kako pali(jer si za to pitao)...
A i auto je bio kod @grgaph2par dana dok je njegov auto bio na servisu, a da je nesta primjetio rekao bi mi.

Zar ti stvarno mislis da sam te  "izradio s namjerom"  da bi ti sve bilo tako?

A izgleda da 😂😂

Vidis i sam kako ispada sve. Mada ja vjerujem da nisi, vec sam rekao lijepe stvari o tebi i nemogu reci nista ruzno. 

Nemogu povezat tvoj lik sa necim takvim iskreno, samo se covjek zapita nakon tog svega jel... 

3 minutes ago, Dean Megane said:

 

A izgleda da 😂😂

Vidis i sam kako ispada sve. Mada ja vjerujem da nisi, vec sam rekao lijepe stvari o tebi i nemogu reci nista ruzno. 

Nemogu povezat tvoj lik sa necim takvim iskreno, samo se covjek zapita nakon tog svega jel... 

 

Sve 5,samo pokusavam dobit pametan savjet nista vise. Mizda sam i u momentu reagirao burno, a da uooce mozda nisi kriv i oprosti ako jesam. 

To je moja greska i to je to

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kazes da negrije, a kad smo ga probavali sve je bilo u najboljem redu, tako da stvarno neznam sta da ti kazem.

Ja u ovom cijelokupom ludilu nisam imao vremena razmišljati sta se desilo(a i do sutra mogu razmišljati dok se auto ne pregleda). Kad si poslao poruku, rekao sam ti odma da je moguce ako negrije da je do pumpe vode ili termostata/senzora, ali dok se ne provjeri da se nemoze znati. Kad ti se auto pregleda napisi ovdje sta je otislo jer i mene zanima.

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, kristijan1710 said:

Kazes da negrije, a kad smo ga probavali sve je bilo u najboljem redu, tako da stvarno neznam sta da ti kazem.

Ja u ovom cijelokupom ludilu nisam imao vremena razmišljati sta se desilo(a i do sutra mogu razmišljati dok se auto ne pregleda). Kad si poslao poruku, rekao sam ti odma da je moguce ako negrije da je do pumpe vode ili termostata/senzora, ali dok se ne provjeri da se nemoze znati. Kad ti se auto pregleda napisi ovdje sta je otislo jer i mene zanima.

 

Auto grije i klima radi i sve a antifriz je hladan i sva crijeva i voda ocito ne cirkulira. A ovaj drugi problem je 99 posto vezan uz turbinu. 

Link to comment
Share on other sites

Bez uvrede al meni to smrdi da ti je uvaljeno, samo vlasnik je znao šta ne smije radit da se ne manifestiraju problemi - kod probne vožnje (ovo govorim i iz vlastitog iskustva - prodaje :) ), sorry šansa da baš drugi dan problemi nastanu... neznam... treba sad riješit šta je, a tu tu vlasnik neće priznat šta treba mjenjat. Opet kažem možda griješim. Osim ako ga nisi išao ganjat pa na starijem autu preko 300k sve se raspalo, a to se ne smije :)

Edited by macan
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Putovao sam s tim autom par dana na posao (Sisak-Zagreb) i mogu potvrditi da je bilo sve u redu. Negdje sam mu tu na forumu i napisao da bih si ga rado zadržao. Znam da to novom vlasniku ništa ne znači, ali eto da spomenem. 

Da je dečko htio biti govno, mogao je vratiti stare amortizere od 300tkm, a nove original GT prodati meni. Tako da ne vjerujem u tu priču o uvaljivanju. 

 

Link to comment
Share on other sites

Moguće da ga je kupac išao izganjat i onda na staom autu odu sve slabije točke.... gdje god bile... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, macan said:

Moguće da ga je kupac išao izganjat i onda na staom autu odu sve slabije točke.... gdje god bile... 

😂😂😂 Boze dragi

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, robyakarider said:

al pisete gluposti a 99% je senzor vode koji kosta 100-injak kn

iz tvojih usta u Božje uši :)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dean Megane said:

😂😂😂 Boze dragi

Autom nisam isao preko 150,upravo iz tih razloga i straha

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.